| Gabinnen a întrebat:

Chiar am nevoie de niste pareri sincere, desi stiu ca majoritatea dintre voi raspund la misto.As ruga sa raspunda doar acele persoane care chiar cred ca ma pot ajuta cu un sfat.
Ideea e ca imi place de un tip si lui de mine..Am vorbit cateva zile pe Facebook si dupa mi-a cerut numarul de telefon, pe care evident nu am vrut sa i-l dau.Asa ca am mintit si i-am zis ca vorbim in urmatoarea zi.N-am facut asta pentru ca nu-l plac,ba chiar cred ca asta e motivul pentru care nu am vrut sa i-l dau.Mi e teama ca prin mesaje ma exprim diferit fata de cum ma exprim la telefon,ca o sa am emotii si ma fac de ras

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Inca nu esti maturizata de tot schimbi gandurile

| Freya1 a răspuns:

Si eu am probleme cu exprimarea si ar trebui sa fi sincera si sa ii spui si lui asta crede-ma te vei simti mai bine si eliberata.
Spune-i ca esti mai timida si ca ai dori sa mai tineti un pic legatura prin mesaje ca sa te acomodezi deoarece tie rusine

| petitconseil a răspuns:

Deci tu pe el il cunosti de pe facebook...de cateva zile.Iar el iti cere numarul de telefon.Ii poti spune frumos, ca preferi sa va cunoasteti mai bine, si ca tu nu dai numarul tau de telefon asa repede la nimeni. Daca se va supara e problema lui.Gandeste-te ca daca apuci sa ii dai numarul tau de telefon, exista riscul sa te sacaie, sa te caute continuu, sa te ''sufoce'', iar tie nu-ti va placea asta.Pentru ca de obicei asa se intampla, cand ''scapi''nr. tau de tlf. cuiva strain.Parerea mea e sa-l lasi sa mai astepte, daca e baiat serios si chiar te place cu adevarat, o sa aiba rabdare, nu are pentru ce sa se grabeasca.Succes.

| DoctorulManhattan a răspuns:

La inceput xici ca il placi, dupa deodata ca nu il mai placi. E foarte simplu: dacă il placi da.i numărul, dacă Nu, spune.i verde in fata ca nu vrei sa i.l dai. Dacă întreabă de ce spune.i adevarul. Nu trebuie sa il ranesti prin asta, ai putea sa ii spui ca ai sentimente mult prea puternice pentru altcineva si ca nu ai putea place pe altcineva. Încercați să vă complicatii viata prin minciuni si evitați de situație. Dacă ai ceva de spus, spune adevarul. Ai sa vezi ca e mult mai usorwinking

| xseven7 a răspuns:

Aaa e tehnica aia a fetelor : A face pe inabordabila laughing) Așa îi trezești mai mult dorința de a te cuceri rolling on the floor)))) Păi nu ar trebui să îți faci griji, asta e problema tuturor relațiilor în care nu există multă comunicare. Încearcă să vorbești cu el astfel încât să-și dea seama că îl placi ca să facă el primul pas.
Și referitor la nr. de telefon eu zic că este o minciună irelevantă.