| AdaIoana5 a întrebat:

Buna, deci pe 11 februarie merg la sala palatului la un concert cu muzica anilor 80. Acum ideea e ca merg cu niste persoane importante pentru mine si o sa ma cunosc cu oameni noi si as vrea sa iau o rochie neagra, lunga pe corp si cu bretele dar nu stiu daca e prea mult pentru un concert. Ca poate o sa zica oamenii ca nu stiu sa ma imbrac. Ajutati-ma si pe mine va rog.

Răspuns Câştigător
| ioana748 a răspuns:

Poate cu incaltaminte lejera si un pulover simpatic.
Puteți pastra linia pe negru.Este mai sigura.
Cu siguranță există soluții pentru a purta rochita dumneavoastră preferată.
Distractie placuta.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

In primul rind nu mergi la un concert simfonic unde trebuie sa te imbraci la 4 ace, la concertul la care mergi fiind muzica disco clar vin persoane tinere nu cei trecuti de 60 de ani, aceia vin sa asculte muzica clasica, ar merge sa vi in blugi, ca daca dansezi nu poti in rochie de seara si pe tocuri, daca nu dansezi merge sa te imbraci mai elegant dar nu in rochie, este prea de gală rochia, si sa presupune m ca tu vi in rochie si restul femeiilor vin in fuste sau in blugi un exemplu atunci ele se vor simtii prost cand te vad pe tine la 4 ace, plus ca afara este frig nu este vară sa mergi in rochie, seara este frig ai nevoie de o geaca pe tine, de acasa pana la masină si invers din sala palatului pana la masina ca sigur locurile de parcare nu sunt in poarta sălii, ai de mers.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, e prea mult pentru un concert la sala palatului.

| AdaIoana5 explică (pentru suntserios):

Ma gandeam ca poate depinde de cum o asortez si cu ce?

| ioana748 a răspuns (pentru AdaIoana5):

Poate cu incaltaminte lejera si un pulover simpatic.
Puteți pastra linia pe negru.Este mai sigura.
Cu siguranță există soluții pentru a purta rochita dumneavoastră preferată.
Distractie placuta.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ce spui tu pare tinuta de gala sau de opera, nu pentru un concert in stil anii '80? Discuta totusi cu persoanele din grupul cu care mergi acolo, sa fiti toti imbracati cam din aceeasi poveste, caci te vei simti mai bine asa, decat daca esti singura care iese in evidenta.Have fun!

| Spiderul a răspuns:

Hei, aș vrea și eu să pot veni la astfel de concert