| blackgirl1875 a întrebat:

Buna dimineata TPU! Am o mica problema.Am un prieten,cel mai bun, cu care m-am certat aseara.A fost in totalitate vina lui, fiindca m-a lovit de nervi.Nu este agresiv,mai mult calm si iubitor, deci chiar nu este periculos.In fine,chiar si atunci cand ne certam el imi scria dimineata,dar acum chatul cu el e atat de golcryingCe as putea sa fac,sa nu par disperata dupa el? Ar trebui sa il las sa-mi ceara scuze si daca nu o face sa il parasesc.Un mic sfat, va rog!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| MGEORGESCU a răspuns:

Pai ori e cel mai bun prieten ori e prietenul/iubitul tau? Ai lasat un pic neclar acest aspect, o data zici ca iti e cel mai bun prieten iar mai apoi iti pui problema sa il parasesti, deci...
In fine, in oricare dintre cele doua cazuri nu e ok sa permiti si sa ai in jurul tau persoane agresive, chiar daca sunt scapari la nervi, pentru ca in fond nimeni nu e agresiv cand e fericit, e agresiv cand e nervos si in plus chestiile astea pot degenera si se pot repeta. Ce se va petrece in continuare tine strict de tine si de ce iti doresti pentru tine, ceea ce cred eu e urmatoarea chestie: daca el s-ar fi considerat vinovat pentru gestul deplasat si-ar fi cerut scuze tot atunci sau cel putin in dimineata urmatoare, insa se pare ca el nu considera ca e atat de vinovat pe cat il vezi tu, acum de aici trage tu concluziile. Ai putea incerca sa vorbesti cu el sa vezi cum vede el lucrurile si motivul din spatele iesirii lui, analizeaza asta si vezi daca merita sa crezi ca nu se va repeta episodul asta. Succes!

| blackgirl1875 explică (pentru MGEORGESCU):

Ma refeream daca sa inchei relatiile de prietenie cu el.

| blackgirl1875 explică (pentru MGEORGESCU):

Ah

| MGEORGESCU a răspuns (pentru blackgirl1875):

Dupa o relatie din punctul meu de vedere nu se poate continua cu o prietenie, poti avea doar respect si cei 7 ani de acasa si sa il saluti cand va intalniti intamplator, dar atat.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te-a lovit dar nu e violent? Cata minte poti avea! Ai sa ajungi ca aia de pe Fb, cu ochii vineti.

| blackgirl1875 explică (pentru darrio2007):

Ba nu!

| darrio2007 a răspuns (pentru blackgirl1875):

Ferească D-zeu! Dar dacă a facut asta o dată, să stii că sunt sanse destul de mari ca să repete gestul. Sunt multe cazuri. Gandeste-te bine ce faci pe viitor.

| Plato a răspuns:

Prietenul cel mai bun si iubitul sunt pentru tine același lucru? Ca e posibil, ba chiar recomandat, doar ca ai fost echivoca.
Eu iti recomand sa nu accepti faptul ca te-a lovit, eu nu as face-o. Cu siguranta se va mai repeta, daca nu stie sa-si controleze nervii. Mai ales ca a trecut ceva si nu simte sa-si ceara scuze (pe care eu nu le-as accepta), ce mai vorbim?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cica " nu este agresiv, nu este periculos, mai mult calm si iubitor'". Poate parerea asta ti-ai facut tu. Dar vezi ca omul de fel are doua fete, iar prietenul tau ti-a cam aratat a doua fata a sa. Ti-a aratat de fapt comportamentul lui adevarat, iar daca cu tine a procedat asa gandeste-te ca la fel procedeaza cu toata lumea.

| GirlOnline81 a răspuns:

Niciun barbat nu merita sa-ti sacrifici demnitatea pentru el. Crede-ma cand iti spun ca tu, aparandu-l, nu faci decat s-o calci in picioarewinking.