| anonim_4396 a întrebat:

Buna dragilor. Am o intrebare. De ceva timp, iubitul meu este mai sec cu mine, nu imi mai ofera iubirea aceea, pur si simplu pare ca l-am plictisit. Am discutat cateva zile pe tema asta, si. a spus ca nu se simte ok cu atata afectiune, ca el nu e asa, dar apoi a spus ca ii place asta. Eu ce sa mai cred? Voi ce parere aveti? Astept raspunsurile voastre. (Apropo eu am 19 ani iar el 20)

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

I-ai oferit prea mult si deja se satura. Trebuie sa alternezi, sa nu o tii intruna in dragalasenii si alinturi, sa vorbiti si ca amici, sa glumiti.
Totodata, fii putin mai indiferenta cu el, raspunde-i mai greu la mesaje/telefoane, nu-l mai stresa cu discutii de genul ca sa-i starneti putin interesul.

2 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Incearca sa te comporti normal cu el, iar alinturile sa fie doar in anumite momente. Trebuie sa fiti cei mai buni prieteni pentru a avea si o relatie frumoasa. Discutati despre orice, comunicarea este foarte importanta.

| Ralukafay a răspuns:

Cred ca te inseala sau are o problema deosebita, speciala.Incearca sa discuti cu el intre patru ochi, asculta-l, incearca sa fi atenta, incearca sa afli ce problema are sau poate te inseala.