| anonim_4396 a întrebat:

Buna,

Intr-o luna ma mut cu iubitul meu. Ai lui sunt pocaiti, fanatici. Inca nu am cunoscut-o pe mama lui, nici ai nostri nu s-au vazut intre ei, tot din cauza asta, cu religia. Ce sa fac? El nu este pocait, e agnostic. Nu suporta nici el fanatismul alor lui. Dar mie nu mi-e totuna, sa stiu ca ei sunt suparati pe el sau pe noi ca ne mutam impreuna si ne facem viata amandoi desi ei nu si-ar dori asta, plus ca nu suntem nici casatoriti.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De ce nu va mutati singuri undeva? daca e agnostic stie cum e sa fi langa niste fanatici religiosi, le vor trece supararea are si el viata lui, urmeaza sa isi ceara sa te pocaiesti, nu scapi nepocaita sa stii, te vor manipula, eu cred ca si el abia asteapta sa scape de ei

| xerxes1 a răspuns:

Ideea este sa locuiti singuri si totul va fi bine.
Sa nu accepti in niciun caz sa locuiti impreuna cu parintii, ai lui sau ai tai.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aa... am uitat eu sa mentionez. el locuieste singur de 6 ani, este independent, are firme, afaceri, ii merg toate lux. Mai lipsesc eu sa fiu alaturi de el, si e perfect. EU locuiesc inca cu ai mei, el nu. happy

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci muatate cu el si gata, tu nu ai un loc de munca?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Am, cum sa nu. tocmai ce am terminat facultatea si lucrez in cadrul firmei noastre. (are o firma si cu mine asociata)