| CarmenMmmm a întrebat:

Iubitul meu crede ca îl înșel și s-a despărțit de mine. Crede ca-l înșel cu un prieten cu care am crescut și nu ma crede deloc când ii zic ca nu, deoarece nu i-am zis ca acesta m-a dus la dentist sau am ieșit sa fumam o tigara impreuna. Eu am 20 iar acela are 32 de ani happy Anul trecut s-a întâmplat la fel, dar atunci am șters mesajele cu băiatul cu care vorbeam aiurea, doar ca prieteni. Este foarte orgolios... oare dacă nu-l bag ceva timp in seama, își va da seama ca nu l-am înșelat? M-a înjurat și m-a lovit când ne-am despărțit... și am încercat sa ii explic, dar nu m-a crezut.

16 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Stai doar putin... te-a injurat si te-a lovit, iar tu il vrei inapoi? Imi cer scuze, poate sunt mai inapoiat, dar imi explici si mie de ce? Pentru mine e o enigma.

| CarmenMmmm explică (pentru Plato):

Este vorba ca este primul băiat din viața mea. adică, primul "bărbat" și aveam impreuna vreo 3 ani de când vorbeam, 2 ani de relație, ne cunoaștem dintotdeauna, același grup de prieteni., cam același tot.

| Plato a răspuns (pentru CarmenMmmm):

Mai fato, nu există scuza pentru faptul ca te-a lovit. Si tot tu se simti prost?
Mi-e mila de tine, ca esti atat de naivă. Daca te-a lovit o data, o va mai face, cu siguranta. Viata asta o vrei? Cu bataie si jigniri? De ce nu pui putin pret pe tine?

| Emma30555 a răspuns:

Un bărbat nu are voie sa te lovească, nu ești sclava lui, indiferent de ce ai face. Faptul ca e un bărbat gelos și violent, nu vad sa fie bine, învață să te prețuiești mai mult.

| ziftode a răspuns:

Greselile lui:
1. TE-A LOVIT
2. nu are incredere DELOC in tine
3. te-a parasit fara un motiv dovedit, doar pentru ce crede el

greselile tale:
fata de el: NICIUNA
fata de tine: trebuie sa admiti fata de tine insuti ca nu ai nici o sansa sa ai o relatie cu un imbecil violent, PROST, repezit si nevricos

asa ca... lasa-l in aia a masii si mergi mai departe!

| ForeverAlone97 a răspuns:

Proastă ești, prost găsești. Ține-o tot așa până ajungi la ultimul măturător, că așa vă place, asta-i singura limbă pe care o știți. Sper să-ți mai găsești tipi din ăștia care să te bată și după aia să te arunce la coșul de gunoi.

| OrdanKarris a răspuns (pentru ForeverAlone97):

O arunci afara din casa, a doua zi se prezinta in genunchi la tine. Iti cere ceva, ii oferi altceva. Iti testeaza limitele, o pui la punct si te va respecta. Tipa sau urla la tine, tu tipi mai tare la ea si o faci sa se gandeasca de 10 ori inainte sa deschida gura data viitoare, ba chiar va avea chef de babardeala. O lovesti, te va iubi pe veci.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Mda

| OrdanKarris a răspuns (pentru ForeverAlone97):

La polul opus: daca te porti frumos cu ea, te ia de fraier. Ii oferi sprijinul tau, iti va pierde timpul. Ii oferi complimente, iti stoarce nervii, iti face in ciuda subtil cum ea si-a tras-o cu toti fostii ei si cum tu esti cam singura persoana care NU va ajunge acolo jos. Esti atent cu ea si fiecare gest al tau este menit s-o multumeasca si s-o bine dispuna, automat toate prietenele ei vor afla ca ai maciuca mica. Ii oferi stabilitatea unei relatii, te va pune in situatii jenante. Te va pune in situatia in care suspectezi ca te inseala dar daca incepi s-o controlezi, esti un nenorocit. Si in final daca iti ceri scuze pentru toate greselile fictive care le nascoceste ea, se va scarbi automat de tine.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Exact. De asta îmi place singurătatea, trăiesc mult mai bine și mai liniștit. Pot face ce vreau, când vreau.

| oz_1736 a răspuns:

El nu a iesit cu o colega, prietena la o cafea? Poate nu stii tu. Ca prieten, dar nu conteaza. A fost cu altcineva

| CarmenMmmm explică (pentru oz_1736):

Eu nu eram așa geloasa, știam ca iese uneori dar uneori nu, nu voiam sa-l stresez. Avea și el o prietena dintotdeauna, un caz asemanator, cu care a crescut. Dar nu am fost geloasa niciodată, creierul meu nu procesa așa ceva, pentru ca el a avut o viața înainte de mine, cum și eu am avut.

| OrdanKarris a răspuns:

Cand spui ca "ai sters mesajele cu baiatul cu care vorbeai aiurea" si "doar ca prieteni". In primul rand ai sters mesajele pentru ca stiai in sinea ta ca nu face ceva bun. Iti pregateai terenul cu "un simplu prieten" caz in care actuala relatie se destrama. Ala era rezerva ta in caz de urgenta. Spui ca era "doar un prieten" dar sunt ferm convins ca i-ai dat subtil de inteles ca poate exista ceva cu tine intr-un viitor, mai pe scurt i-ai vandut niste sperante. Foarte bine ti-a facut ca ti-a dat papucii. Desi poate nu inselai acum, ai in tine samanta de inselatoare. Nu exista "prietenie" intre barbati si femei. Tu ori iti tatonai din timp terenul cu urmatorul, ori ai nevoie de tampoane emotionale masculine, una din doua. Bine ti-a facut ca te-a lepadat. A vazut exact ce vad si eu acum. Baiat inteligent.

| CarmenMmmm explică (pentru OrdanKarris):

El este primul bărbat din viața mea, eu am avut o viața înainte de el. Am și eu amici, am 2 frați și aceștia au mulți prieteni. Nu i as fi făcut de ras pe ei in primul rând. E ok sa lași comentarii negative, și sa rănești oameni. Nu ești cu mult mai departe de el.

| Mariushgv a răspuns:

Eu zic sa il mai rogi odata daca nu te crede nu te merita esti tanara iti poti reface viata

| CarmenMmmm explică (pentru Mariushgv):

Nu vrea nici sa audă de mine, și eu ma simt prost pentru ca mi s -a făcut o nedreptate, ceva ce nu merit. Tot eu după toate astea m-am înjosit și m-am rugat de el.