| anonim_4396 a întrebat:

La ora de dirigentie ni s-a dat asa : Daca o familie formata din mama, tata si fetita de 12 ani contata in fata usii de la intrarea in bloc, ca au uitat cheile de la apartament in restaurant, sat, la rude etc. si hotarasc sa treaca pe la vecini, din balcon. Ei stau la et. 4. Tatal se ofera sa treaca el si sa deschida, DAR mama insista sa o trimita pe fetita. In cele din urma, trece vecinul. Cand mama vede ca fetita vine acasa, este foarte foarte nervoasa crezand ca sotul ei a trecut, dar cand afla ca sotu; nu a trecut si este bine se mai linisteste.
Acum, ce parere aveti despre mama? Credeti ca e bine cum a actionat ea?
Si, cine credeti ca trebuia intr-adevar sa treaca?

2 răspunsuri:
| Buttercup30 a răspuns:

Eu cred ca nu ar fi trebuit sa uite cheile laughing
si ar fi trebuit sa treaca tatal, iar mama a gresit pentru ca fetita ar fi trebuit sa fie protejata cel mai mult.

| lucio28 a răspuns:

Eu sincer cred ca nimeni nu trebuia sa treaca, spargeam usa si schimbam yala, pentru ce sa pun in pericol viata mea sau a familiei mele? nu are rost.