| Sofia25 a întrebat:

Buna.
Nici nu stiu cum sa incep. Fostul partener/ Tatal copilului considera ca imbracamintea si felul cum te imbraci conteaza foarte mult. Dar eu personal sunt o persoana mai simpla. Adica eu ma imbracam de genu lejer si el din acest motiv pe parcursul timpului critica alegerile mele de îmbrăcăminte. Intrebarea mea este trebuia sa ma schimb? Sau sa inteleg faptul ca daca o persoana te iubeste cu adevarat te accepta asa cum esti, cum am facut si eu la randul meu pentru el.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iubirea chir nu se împiedică la stilul vestimentar

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil ca te imbraci prea lejer. Iar el este gelos. Sau prea posesiv.

| Simpatic a răspuns:

De ce ti-ar pasa de parerea fostului partener?

| dullcat a răspuns (pentru Simpatic):

Asta ma intreb si eu.Ce rol mai are in prezent? Mai locuiesc impreuna?

| Simpatic a răspuns (pentru dullcat):

Probabil speranta ca se vor impacawinking

| Violleta2022 a răspuns:

Da, ar trebui sa te mai schimbi, fiindca imbracamintea comoda nu este intotdaeuna potrivita, iar oamenii te judeca nu doar pe tine ci si sotul sau copilul pe care-l ai.

Persoana care te iubeste, te iubeste asa cum esti ca si caracter, nu daca umpli in haine murdare, sau in training ca vrei tu sa fii confortabila, nici daca vrei mergi la servici sau la nunta, fiindca este deja indolenta, nepsare, lipsa de respect fata de oamni, fata de insitutia unde mergi samd.

Daca ai un sot care-i sef undeva sau director, muncind pe branci sa-si faca o cariera si un nume si te prezinta pe tine colegilor, intr-o tinuta deplasata, se face de rusuine, fiindca imediat este catalogat ca prost, incult, nesimtit sau chiar fara bun simt fiindca nu-ti cumpara haine si nu te lasa sa te imbraci adecvat, in societate.

Nu spune nimeni sa nu te imbraci comod acasa sau cand faci sport, ori iesi pe camp la prasit, poti sa faci chiar ce-ti doresti, dar cand iesi in societate, arata ca un om spalat, ingrijit si imbarcat decent, pentru a nu-ti face familia de rusine, daca la imaginea ta nu tii deloc.

| Sofia25 explică (pentru Violleta2022):

Buna
Nu e vb ca daca merg in societate nu stiu sa ma imbrac comform evenimentului. Dar problema toata este ca prefereintele lui de îmbrăcăminte este total diferit de a le mele. Nu cred ca mai inteles in totalitate ceea ce am vrut sa intreb dar este in regula.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sofia25):

Explica atunci, fiindca noi intelegem doar ce scrii tu.
Este ceva legat de societate si de iesit undeva cu copilul, unde simte ca-l faci de rusine?

| dullcat a răspuns:

Nu, nu trebuie sa te schimbi deloc.

| VoidEternal a răspuns:

Faptul că vrei sa te îmbraci impecabil, denotă faptul că vrei tot timpul sa faci impresie buna, că pui preț pe părerea altora, chestie care la rândul ei trădează nesiguranță și superficialitate. Practic nu ești suficient de încrezător încat sa consideri că vei fi apreciat pentru adevaratele tale calitățile, cele care contează. Și atunci încerci să furi startul cu hainele.

Din punctul meu de vedere atâta timp cât hainele nu sunt rupte și sunt curate, e perfect.

| flixbuster a răspuns:

Tu nu-l fortezi sa se imbrace cum crezi tu, el nu te forteaza sa te imbraci cum crede el.

| Sofia25 explică (pentru flixbuster):

Da exact cu cat ca mie nu mi-a placut in totalitate felul de a se imbraca nu l-am fortat niciodata sa se schimbe

| AliGab a răspuns:

Daca asa ai fost dintotdeauna nu inteleg de ce a avut o relatie cu tine. Nu consider ca ar trebui sa te schimbi din punctul acesta de vedere. Singurul motiv de a te schimba este acela de a deveni un om mai bun sufleteste si intelectual, nu cum te imbraci. Cred cu tarie ca vestimentatia nu este asa importanta. Se vede ca nu stiti povestea cu Nastratin Hogea si hainele...cauta-o pe you tube si asculta-o

| TheGentleman a răspuns:

Este de prost gust să te îmbraci în trening și adidași ca-n anii 90. (exceptând situațiile în care mergi la sală, faci curat în casă sau dai o fugă la magazinul din colț)

| Xox0 a răspuns:

Te intrebi daca ai ales corect sa ramai adevarata persoanei tale si sa nu devii o persoana superficiala?

| Sofia25 explică (pentru Xox0):

Da cateodata imi pun intrebarea asta ca trebuia oare sa ma schimb, era mai bine asa?

| Ilovedinero a răspuns:

O persoana care te iubeste te iubeste pentru ceea ce esti.Nu trebuie sa te accepte pentru acele alegeri trebuie sa ii placa si lui acele alegeri.