| Dayanaa11 a întrebat:

Buna!

Prietenul meu m-a enervat foarte tare, adica mergeam cu el pe strada si a inceput sa se holbeze la o tipa ca un disperat, adica e totala lipsa de respect s-a rugat de mine 7 luni sa fim impreuna si dupa face faze faze de genu.

Cum sa ii dau o lectie sa ma asigur ca nu o sa mai faca faze de astea?

24 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

A fost atras sexual de aia e ceva involuntar nu a fost vina lui, sex faceti des?

| Freya1 a răspuns:

Spune-i ca te deranjaza.
Orce om se mai uita ubtil dupa o alta persoana pe strada dar a te uita insistent este de prost gust in general nu doar fata de iubita/iubitul tau.Mai mergi cu el pe strada si vezi daca mai face asta iar daca se mai intampla fa-l si tu gelos la randul tau iar daca nu ii pasa si continua lasa-l

| Hammurabi a răspuns:

N-ai cum să te asiguri că nu o să mai facă, pentru că o să mai facă. Ăsta e omul, asta e felul lui, și n-o să-l schimbi tu nici acum nici în vecii vecilor. Nu poți accepta asta și nu îți place ce ai lângă tine, pleci pur și simplu pentru că altfel vă chinuiți aiurea unul pe altul. Lumea e plină de bărbați la fel cum e plină și de femei. Obișniește-te să-ți cauți persoana care ți se potrivește și nu te mai bloca pe unul care nu e cum vrei tu, ca și cum ar fi ultima ta șansă.

| oprescudorin11 a răspuns:

Nu poti!
Erai doar 'de acoperire'.
Dar alti baieti nu gasesti, din 3 miliarde de barbati? Din care gasesti macar cateva milioane de baieti sa te placa fara fite? traim in epoca informatica! Ce mai esti la tara unde sunt cordibili doar baiatul invatatorului, al morarului si al popii? Maxim si cel al jandarului care stie sa scuipe si sa injure?
Te-ai tampit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-e mila de prietenul tau.

| Xelon a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce sa iti fie mila?
E clar ca e un prostanac, daca s-a cuplat cu una ca asta.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Xelon):

Nesimțitule! rolling on the floor

| Xelon a răspuns (pentru GoldenZenith):

"And you Brutus?" sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii spui ca te deranjeaza si sa nu mai faca din astea. Daca nu-i convine asta e!

| munteanuionvictor a răspuns:

Ai o reacție cam exagerată. Ai dreptate când spui că nu ar trebui să se holbeze.A fost un impuls pe moment. E bine să-i spui să nu se mai uite chiar așa de evident.Eu îți respect sentimentele. Și eu în locul tău m-aș simți jenat.

| AndreiWeisz a răspuns:

Nu ti se pare ca exagerezi? S-a uitat dupa o tipa, nici macar nu a vorbit cu ea. Care-i baiul? Din cate inteleg, ai facut pe mironosita 7 luni de zile si l-ai refuzat, iar baiatul (fraier, daca ma intrebi pe mine) a stat dupa fundul tau. Acum cred ca e mai mult decat firesc sa nu incepi cu faze de genul, de fetita razgaiata. E normal sa te simti atras de persoane care arata bine, nu esti tu cea mai frumoasa. Zi mersi ca sta cu tine si nu cu alta.

| Xelon a răspuns:

Hmm,stii chiar ma gandeam sa fac o fapta buna daca tot se aproprie sarbatorile, am o lesa care i.a ramas mica cainelui meu, dar cred ca prietenului tau i s-ar potrivi perfect, nu de alta da nu cumva sa scape, ti-o dau gratiswinking

| Dayanaa11 explică (pentru Xelon):

Da,mersi de raspuns, nesimtitule.

| Xelon a răspuns (pentru Dayanaa11):

Cu placere, te deranjeaza ca se holbeaza?
Rezolvarea e simpla ii scoti ochii(la propriu).

| anonim_4396 a răspuns (pentru Xelon):

Eram ironica.Cine stie, poate parea normala.

| Xelon a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Xelon):

Nesimtitule!

| Xelon a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi asum laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Xelon):

laughing

| leapșa a răspuns:

Daca exagereaza, ii spui ca te deranjeaza, iar daca nu intelege, arata-i ca poti fi si suparata pe el.

Răspuns utilizator avertizat
| VICTORTPURO a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa ii spui prietenului tau ca te deranjeaza acest lucru, daca nu atunci va despartiti si va cautati alta jumatate, desigur din partea lui nu este frumos cel putin in prezenta ta sa procedeze asa, nu este nevoie sa faci si tu la fel deoarece e copilareste si este o prostie, multa bafta.

| Adrian1555 a răspuns:

Dar daca zici ca s-a rugat de tine 7 luni nu crezi ca i-a disparut putin din pasiunea lui pentru tine?
Voi femeile credeti ca il atrageti mai tare daca il respingeti 10 luni
Dar in alea 10 luni voi pierdeti mai mult decat cel ce asteapta
Oricum bafta

| sweetnovember a răspuns:

Mai mare tragedie faci şi tu.Caută pe altul.E clar că nici el nu e mort după tine la fel cum nici tu nu eşti după el.Mult oricum n-o să vă țină.