| ZambesteRoxyTeIubeste a întrebat:

Buna seara dragilor! Ofer fundita daca ma ajutati cu ceva. Nu stiu ce sa mai cred. In seara aceasta am iesit afara cu prietena mea cea mai buna, cu prietenul meu, cu varul lui si cu inca un baiat, prietenul meu l-a trimis pe varul lui sa ma i-a pe mine si pe prietena mea de la magazin in timp ce el ne astepta mai in josul orasului, apoi am inceput sa ne plimbam iar eu eram pe tocuri si nu puteam merge prea repede, iar el in loc sa stea in spate cu mine, a mers mai in fata cu prietenul acela al lui, iar eu am ramas mai in spate cu varul lui si cu prietena mea, apoi el l-a trimis pe varul lui sa stea cu mine si cu prietena mea pana cand se intoarce el cu prietenul acela al lui care mergeau dupa iubita prietenului lui, eu m-am enervat si am plecat acasa deoarece nu trebuia sa ma lase asa, si putea sa vina el dupa mine la magazin asa cum s-a dus dupa iubita prietenului lui, in drum catre casa a oprit un vecin si m-a luat cu masina pana acasa, un coleg de-al iubitului meu m-a vazut si l-a sunat sa-i spuna, apoi el m-a sunat pe mine, mi-a zis ca el nu e prostul meu sa imi bat joc de el, si mi-a zis ca el nu m-a bagat in seama ca eu nu l-am bagat prima pe el in seama, apoi cand am intrat pe mess ne-am certat si mi-a zis ca nu-l mai intereseaza ce fac eu, dar inca nu a scos dintr-o relatie. Ce sa mai cred?sad.ce pareri aveti de ce a facut asta?

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Păi cred că relaţia voastră e pe sfârşit.Cred că nu avea un motiv bine întemeiat să-ţi dea papucii şi acum a găsit.Motive care să te pună pe gânduri:
1-nu a venit după tine la magazin
2-mergea cu prietenul nu cu tine, tu mergeai cu vărul şi prietena
3-pleacă după iubita prietenului, iar tu rămâi ca fraiera să-l aştepţi
4-Te lasă să pleci singură acasă
5-el unde şi de ce mai rămâne
6-face pe gelosul că te ia vecinul cu maşina-nu era datoria lui să te ducă până acasă?
Deci concluziebig grinăi tu papucii înaintea lui să nu se laude după, că e mare macio! Să fi iubită maxim de cine merită!

17 răspunsuri:
| MaTrIx8378 a răspuns:

Eu iti voi spune ceea ce cred, atata timp cat el ti-a aratat ca nu prea i-a pasat de tine in aceasta intalnire de ' afara' cu prietenii tai/lui, nu inteleg de ce tot pe tine te invinuieste, treaba ca te-a adus acel vecin care te-a adus acasa este o nimica toata, ii poti explica ca pur si simplu te-a adus acasa, dar nu fii luata de ' proasta' si intreaba-l cu tupeu " dar tu de ce mai lasat balta si l-ai pus pe varul tau sa stea cu mine si cu prietena mea ' in loc sa fii tu in locul varului tau? ", tu stii cel mai bine situatia, afla un raspuns de la ce ti-am zis eu si dupa vei vedea ce sa faci. ceau;*

| ZambesteRoxyTeIubeste explică (pentru MaTrIx8378):

L-am intrebat si mi-a zis ca varul lui a vrut sa vina dupa mine la magazin si ca m-a lasat cu el ca cica eu l-am ignorat.

| MaTrIx8378 a răspuns (pentru ZambesteRoxyTeIubeste):

Pai este logic, ce motiv avea varasu sa refuze o oferta ca asta, si ca tu l-ai ignorat, este o prostie, ca sa aiba el un motiv de ce a facut acest lucrul, daca aveti o relatie serioasa si sunteti maturi, gandeste matur si fii atenta pe viitor sa numai ai probleme d-astea

| Irena97 a răspuns:

A avut o zi proasta si atat.
Iar tu scrii un roman?

| ZambesteRoxyTeIubeste explică (pentru Irena97):

Am scris toate detaliile

| Irena97 a răspuns:

Bai, totusi ce mare lucru s-a intamplat de vin n si n explicatii la intrebarea asta, care mai de care mai destepte si complicate? Ce a facut baiatul ala de capata atata atentie?
Am zis ca ai scris un roman si asa e ( cam fara cap si coada, dar erai suparata, te inteleg).
Nu inteleg cum cineva poate sa explice ca vRawr, parca e o lectie de filozofie aici.
Eu cred ca mai degraba nu vrei un raspuns, doar te-ai descarcat aici.

| DAAAAAAAAAA a răspuns:

Complicat...cred ca ar fi trebuit sa il ierti ..sau sa ii explici de ce ai plecat. poate va intelege!

| ZambesteRoxyTeIubeste explică (pentru DAAAAAAAAAA):

Da, eu normal ca il iert, dar m-a deranjat ca s-a comportat asa aiurea cu mine, nu stiu de ce, nu l-am suparat cu nimic.iar eu nu stiu de ce s-a comportat asa cu mine

| Alejandra4785 a răspuns:

E prost da-i papuci odata, nu merita stiu cum este asa se comporta si prietenul meu cu mine, insa eu nu il mai suport, dai papuci si spune-i pa.e un bou, magar fata ce tine.

| VIP3r a răspuns:

Incercati sa comunicati mai mult, fa-l sa inteleaga cum te-ai simtit la momentul respectiv, certuri sunt in fiecare relatie, trebuie sa ai puterea de a trece peste ele.

| DannaK a răspuns:

Mai lasa-l sa se maturizeze sau nu mai baga tu toate copilariile in seama. relaxeaza-te, lucrurile frumoase vin oricum. nu va suparati din chestiile astea, cum ca nu l-ai bagat in seama sau ca nu a venit el dupa tine. noi femeile gandim prea mult, iar barbatii gandesc mai simplu si vad lucrurile mai realiste decat noi, de aceea multora nu li se pare ca au gresit cu ceva. calmati-va, si daca tii la el spune-i, cere-ti scuze ca te-ai suparat pe o chestie nesemnificanta si explica-i ca te-ai simtit respinsa si ignorata de el. cand sunteti intr-un grup de prieteni lasa-l sa stea cu amicii, cand sunteti doar voi doi aveti timp sa va bagati in seama destul.

| Cutitaru_Gelache_1991 a răspuns:

Dar intre timp, iubita iubitului varului prietenei tale ce facea?

| vRawr a răspuns:

In primul rand partea cea mai amuzanta este : "... inca nu a scos dintr-o relatie"; crezi ca la asta se rezuma in ce extremitate se indreapta statutul vostru sentimental? Generatia vitezei, al haosului, ha... Vorbind cu el, ii vei da de inteles ca monologand ai ajuns la un raspuns, ca tu nu ai nici o vina, trebuie sa o iei cat mai rational posibil.Eu concep asta in felul meu intrucat si tu concepi lucrurile astea,ce sunt de o natura total gresita,eronata, in felul tau,comparand raspunsurile celorlalti cu ale tale, si faci bine din punctul asta de vedere. Comportamentul acestui tip de barbat duce dupa parerea mea inspre doua sensuri, primul:[deci nu intelege gresit, eu asa concep lucrurile astea], e un soi de badaran, cu minte vaga care se axeaza in relatie pe care o aveti doar pe 2 lucruri: sa-i oferi ce iti cere si sa interpreteze orice lucru impotriva ta [ex: nu cred ca te-a lasat sa-i explici intamplarea cu vecinul si masina],asta fiind de asemenea o bizarierie din punctul meu de vedere ori/sau/ori/sau isi bate joc de tine, crede-ma, eu asa as proceda daca as vrea sa scap de o fata, acum depinde cum ii proceseaza lui mintea si la ce nivel se afla pe grafic. Eu asa concep lucrurile, tu ce crezi? E normal? Crezi ca el nu era constient ca te-a lasat in spate? Sau ca ala era doar un simplu vecin ce s-a dovedit a fi dragut cu tine? Gandeste, ofera-i indiferenta cand el iti ofera nepasare, astfel ii vei genera in cap destule incat sa-l doara iar cu timpul sentimentele tale fate de el vor fi monotone si nu va trebui sa suferi pentru un astfel de gunoi. Sper ca te-am ajutat sa privesti si dintr-o alta perspectiva lucrurile.

| phantom2k a răspuns:

E doar o neintelegere, cearta ca in orice relatie sfatul meu este sa vorbiti unul cu celalalt si sa va impacati nu renuntati asa usor unul la celalaltwinking

| ZambesteRoxyTeIubeste explică (pentru phantom2k):

Iti multumesc mult de sfat