| anonim_4396 a întrebat:

Totul a inceput acum 3 ani. M-am imprietenit cu o fata si in scurt timp am devenit cele mai bune prietene. Ea de fel este mai lauduroasa sa zicem asa.Sa nu ma intelegeti gresit "laudaroasa" ma refer ca se da mare cu tot ce are.Am mai multi prieteni si dintre ei doar ea este mai "laudaroasa". Si uite asa intr-o zii a inceput sa imi povesteasca de baietii pe care o plac. Avea o intreaga lista.Prima data chiar m-am bucurat pentru. ea, dar apoi a venit si o a2 zii si o a3 s. a. m. d cand imi povestea de baietii astea.Eu am inceput sa ma simt oarecum prost pentru. ca eu nu puteam sa ii spun cui ii place de mine pentru. ca nu ii placea la nimeni de mine.Si in anii urmatori tot asa a continuat.Eu am intrat intr-o depresie din care am crezut ca nu o sa mai ies nicioadata.Toata ziua ma gandeam de ce pe mine nu ma place nimeni, dar pe prietena mea toti baiatii? Inainte sa ma imprietenesc cu ea nu m-am gandit nicioadata la asta, ci mereu mi-am spus ca o sa am timp de baietii.Acum am ajuns sa ma gandesc sa ma omor straight face Da, dureros ce am putut ajunge din cauza asta. Ce sa fac?crying( helpppcrying

Răspuns Câştigător
| Karashi a răspuns:

E o chestie...cam prosteasca! Nu trebuie sa te omori clar!
Prietena ta nu e laudaroasa e foarte laudaroasa, crede-ma si uneori cred ca mai baga in ele. e posesiva si are un ego mare(nu te supara dar asta-i adevarul)
Tu sa nu te superi si sa nu incerci so schimbi.Sunt sigura ca exista mai multi baieti care sa te placa pe tine nu pe ea
Sper ca team consolat putin!^_^

7 răspunsuri:
| Lorє๔คnค a răspuns:

Nu trebuie sa te omori pentru asta. Oricum, nu poti sa stii cu adevarat daca prietena ta minte in legatura cu baietii sau nu.
O sa ai mereu timp de baieti, si intr-o buna zi vei gasi un baiat care sa te placa si pe care sa-l placi si tu.Nu o sa vina maine ''sfarsitul lumi''. Stai linistita.
p. s=Daca acea fata te face sa suferi, atunci nu-ti e prietena.

| deia a răspuns:

Doamne, trezeste`te. pentru niste baieti sa te omori?raised eyebrows pe bune?
Scuza`ma daca iti spun ca prietena ta este o usuratica. happy
Pana la urma o sa gasesti baiatul potrivit. poate chiar te place cineva dar nu ti-ai dat tu seama.
Daca prietena ta iti mai vorbeste de asa ceva schimba subiectul.
Chiar nu`mi vine sa cred ca tu ai intrat intr-o depresie t chestia asta. Doamne? Unde am fost pana acum de nu am observat cat de naiva e generatia noastra straight face?

| ThisIsME_7284 a răspuns:

Well si eu am trecut fix prin trebuie asta... e aiurea si eu gandeam la felbig grin si chiar imi pare bine ca n-am facut-o nu stiu fata aia e altfel u gandeste-te ca toate la timpul lor prtna mea era la fel ca a ta si tot pov faza e ca era mai proasta in schimb mai inalta mai slaba mai scumpa mai aratoasa ca mine credeam eu insa mi-am dat seama ca se intampla doar in mintea mea am aflat dupa catva timp ca si pe mine ma placeau anumiti baieti la care ea nici n-ar fi avut sanse acum am avut prieteni si inca am prtn sithinking stiu ca pan la urma nu totul se rezuma la baieti de ciuda eu am inventat un prtn laughingpe care nm nu-l stialaughing:*fundabatting eyelashes?

| Alina_2047 a răspuns:

Vorbeste cu ea. Spune-i ce simti.

| Marcela a răspuns:

Spune-i cum te simit si poate in se indoaie un pic inimioara si nu se mai lauda atat happy

si tu esti frumoasa trebuie doar sa ai incredere in tine
cu ce este mai frumoasa de cat tine? uitete in oglinda happy

toti avem defecte si calitati
happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa devii stapna pe propriile puteri si nu pune la suflet ce iti spune amica ta.Este o fatarnica cuosc genul de persoana am si eu o colega cu care am fost prietena candva dar crede-ma te face sa te simti prost pentru a obtine ea ceva anuma.Asa ca fii tare si nu aculta ce spune ea nu poti fi sigura ca e adevarat. Sper ca nu te-am suparat prin cele spuse.

| kleopatra a răspuns:

Daca te omori sigur nu o sa te mai placa nimeni, iar fete de genu uite si la asta si la asta si la cutare ii place de mine am mai cunoscut eu si nici acum nu are o relatie serioasa, nu cred ca vrei sa se uite baieti la tine doar pentru ca areti bine, ca atunci crede-ma cu asta ramai cu privitul lor, si poate ca din lista aia de baieti insirata de prietena ta sunt cativa care de fapt se uita dupa tine nu dupa ea.