| andreeeeeeeeeeeeeee a întrebat:

acum trei zile s-a intamplat ceva urat. eu de ceva vreme am interdictie de a merge la prietenul meu din cauza bunicilor lui care stau in aceeasi casa cu el! si ca sa nu ma vada ei, eu merg pe altundeva! si din greseala am cazun intr-un rau de pe acolo. si iubitul meu era cu mine, si m-a scos de acolo, eu m-am speriat si am tipat, iar lumea a crezut ca el m-a batut si ma aruncat acolo! si a aflat ai mei, si nu vor sa ma creada ca nu mi-a facut nimic! intr-adevar m-a batut o data, dar mi-a jurat ca nu o sa mai faca asta niciodata. si asa si e, nu a mai dat niciodata in mine, si acum parintii mei, m-a pus sa aleg ori ii dau papuci iubitului meu, ori ma baga la spitalul de nebunii. si nu stiu ce sa fac! si ma omoara gandul asta pentru ca la iubitul meu nu vreau sa renunt pentru ca, chiar mi-a dovedit ca ma iubeste! ce sa fac? va rog frumos ajutati-ma! funda mare!

9 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Cred ca ar trebui sa fii fata desteapta, si sa deschizi larg ochii.
In primul rand, ar fi trebuit sa te desparti de iubitul tau dupa ce te-a batut. Promisiunile nu valoreaza absolut nimic! Deja a aratat ca e violent.
In al doile-a rand, asculta de parintii tai, si renunta la el. Parintii tai au dreptate sa te impiedice sa te mai vezi cu el. Nu astepta sa te bage ala in spital. Desparte-te de el si gata. Traieste-ti viata in continuare.
Mi se pare ingrozitor ca atat de multe persoane au spus sa intorci spatele parintilor, sa ii minti si sa ii pacalesti, si sa continui o relatie cu un tip violent! Ce naiba se intampla?! Nu trebuie sa accepti sa te loveasca nimeni!
Gandeste-te bine!

| michelia a răspuns:

Chestia asta cu spitalul de nebuni e o amenintare doar. Nu te poate duce nimeni acolo doar pentru ca ar vrea. E un spital cu reguli stricte " de admitere".
Oricum parintii sint foarte ingrijorati si nu te cred, asta e esentialul.Se gindesc ca accepti orice ( probabil stiu despre primul incident), de aceea vor sa te vada solo.
Mai bine ia o pauza in relatia pe care o ai cu prietenul tau( vad ca si de la el sint piedici), iti pui gindurile si sentimentele in ordine, calmezi spiritele in casa. Apoi, dupa ce te-ai limpezit si tu, o sa decizi cu luciditate ce faci : mergi inainte cu prietenul ( care te-a batut cindva totusi) si il aperi in fata parintilor, sau renunti la el.
succes!

| MrSoapte a răspuns:

Incearca sa te intelegi cu ei si, sa le explici cat se poate de frumos...ca nu a dat in tine si ca ce-au auzit ei, sunt niste minciuni!
Va fi destul de greu, mai ales daca parintii tai stiu ca el te-a mai lovit candva!
Foloseste-te de proverbul:"vorba dulce, mult aduce"!

| Annonnymous a răspuns:

Alege pe iubitaul tau!happyparintii tai niciodata nu o sa te deie la spitalul de nebunihappySi ca sa te bage la spitalul de nebuni oricum trebuie sa te vada doctorul daca chiar nu iti ajunge cevahappynu te ingrijora!

| ZambesteRoxyTeIubeste a răspuns:

Buna :*... Deci daca tu si prietenul tau va iubiti cu adevarat, continuati`va relatia pe ascuns, fara sa afle ai tai si bunicii lui, asa poate nu te vei mai certa nici cu ai tai spunandu`le ca te`ai desprtit de el... Faza cu spitalul de nebuni sa n`o crezi laughing) Nu are cum sa te bage acolo daca nu esti nebuna, sau daca nu faci anumite chestii sarite de pe fix..ai grija, ca totusi daca stai bine sa te gandesti, parintii iti vor binele, asigura-te ca ceea ce simti pentru prietenul tau sa simta si el pentru tine, daca nu, nu are rost oh go on. Stai de vorba cu el, intreaba-l daca chiar te iubeste, si daca vrea sa va continuati relatia pe ascuns, asa nu te vei mai certa cu parintii tai.dar ai grija ca daca a dat o data in tine, nu inteleg de ce nu ar face`o din nou.thinking Doar ai mare grija si gandeste`te foarte serios la ceea ce vrei sa faci. Multa bafta, sper sa fie totul bine :*

| lKopilasFaraNasl a răspuns:

LOL stii clar ca parintii tai iti vor binele plus de asta daca face chestia asta odata zice el asa se potoleste o luna doua si dupa da iar in tine! Vorba aia cine isi inseala partenerul/partenera o face si a doua oara pentru ca stie ca il/o vei ierta.sad Imi pare rau pentru tine dar asta e chestia). Eu zic asa:
Spunele parintilor tai ca nu ti-au facut nimic. Si spune-le ca o sa te desparti de el daca ei nu cred. Daca il iubesti pune-l de fata cu parintii tai sa iti ofere un cadou ceva!happy:X:*

| mihayy124 a răspuns:

Parerea mea este ca :
-in primul rand fate fata cuminte(sa ii ajuti sa inveti etc)
-intr-o seara cand sunt linistiti adu din nou acest subiect si incearca sa le explici ce s-a intamplat.
-daca nu ii convigi ar trebui sa le spui DOAR ca te-ai despartit de el si sa vorbesti mai putin cu el

| xXAndreyyyXx a răspuns:

Convinge un prieten bun sa se prefaca ca a vazut tot ce s-a intamplat, sa ai un martor sau poti incerca sa le spui cu detectorul de minciuni

| thoty122 a răspuns:

Ei bine fa un teatru prefate ca te bate un alt baiat in fata parintilor tai si spune-i iubitului tau sa se prefaca ca-l bate mar si apoi parinti tai iar mai da o sansa bafta!