| Badpornyy a întrebat:

Buna TPU! Am 21 de ani și sunt foarte urât, nicio fată nu mă place. Majoritatea mi-a zis in față și online că trebuie să mă accept așa urât cum sunt. Deci nu e chestie că "eu cred asta" mi-a fost zis de multe fete. Niciodată n-am avut prieten, cu care să vb, cu părinții nu pot vorbi că sunt despărțiți și plecați în străinătate. Adevărul e că știu că sunt tânăr și am "toată viața înainte" și nu prea mi-a păsat că fetele nu mă plac, da acum situația e diferită. Chiar e greu pentru mine când mă gândesc că nu sunt norocos ca alți băieți. De-asta am vrut să împărtășesc asta...ce să fac? M-am gândit să mă sinucid pentru că mi-e foarte greu. Având în vedere că majoritatea femeilor/fetelor sunt c****E (scuzați da sunt mort numai când mă gândesc, prea gelos).Ce să fac? Abtineti-va de la comentarii stupide

23 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da ma toate sunt ce ai scris acolo iar tu esti un biet ingeras cu un suflet de aur, daca incepi cu generalizari stupide nu o sa ai niciodata, trimite o poza sa te vad, iti dau o nota

| Mosotti a răspuns:

Daca ajungi sa te sinucizi ca nu te plac fetele, sincer ce sa zic? Nu esti un baiat inteligent.
Un baiat destept isi traieste viata, se bucura de ce are, isi face n pasiuni si il doare la basca, nu se invarte viata doar in a fi placut de o femeie.

Nu sunt majoritatea femeilor ccurve doar ca nu te plac pe tine, asta e, mergi inainte cu ce ai, da-le naiba daca nu te plac.
Dar vreau sa cred ca acum constienzezi ce am zis, si ca vei face ce am zis. Adica vreau sa cred ca esti baiat inteligent si ca nu persisti in prostie, ca tu suferi si n-are sens.
Suicidul se aplica (si sunt de acord cu el), doar in caz de boli incurabile care chinuie, atat, ala e motiv serios.

Si alea majoritatea fetelor au zis bine, trebuie sa te accepti asa! Adica alea gandesc mai sanatos ca tine, ce naiba? Esti barbat sau ce? Un barbat adevarat isi accepta infrangerea cu fruntea sus.

| Freya1 a răspuns:

Pe langa ca toata lumea te considera urat mai esti si misogin.
Trebuie să înțelegi un lucru. Daca fetele pe care tu le placi acum nu iti dau atentie nu inseamna ca toate sunt c..rve si nici ca o sa mori singur.Incearca intai de toate sa te pui la punct fizic daca tot te afecteaza aspectul asta si sa umbli după fete de teapa ta, nu doar după miss univers.

| Badpornyy explică (pentru Freya1):

Nu-i vina mea că sunt urât
No să găsesc nicio fată...da nu mai zii că sunt urât

| Freya1 a răspuns (pentru Badpornyy):

Dar nu stiu daca esti urat.Lasa-ne o poza cu tine sa te vedem macar.
Sfatul meu este ca macar comportamentul si mentalitatea sa ti le schimbi.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Freya1):

Foarte bine ai zis

| Badpornyy explică (pentru Freya1):

Nushh cum să las poză pe TPU nu se poate așai?

| Mosotti a răspuns (pentru Freya1):

Exact asta am zis, nu-s toate c..ve doar ca nu-l plac pe el, nu ii inteleg pe oamenii care au ura pe femei ca nu-s ei atractivi.
Ele nu au nici o vina.

Si la mine au fost femei pe care nu le-am placut, dar asta nu inseamna sa aiba ura pe mine.

Nu are ce fizic sa puna la punct, are o figura neatractiva, e f clar, stiu problema.
Nu il plac nici alea de teapa lui, ca si alea vor pe unu mai atractiv, e oricum si sub alea de fapt.

| Mosotti a răspuns (pentru Badpornyy):

Normal ca nu e vina ta ca esti neatractiv.

| Mosotti a răspuns (pentru Freya1):

Daca ii vezi poza o sa zici ca nu e asa urat, dar la o adica n-ai sta cu el, ca nu te va atrage! Asa fac f multe fete. Haha.
De fapt nu e urat, ca om poate arata normal, nu e atractiv pentru sexul opus.

Ca si alea care zic ca fizicu nu conteaza, dar daca le vezi dupa cine le fug ochii si cu cine umbla, ai sa vezi ca tot cu atractivi umbla, altfel nici nu le mai intereseaza ce alte calitati au sau n-au, bine, asta daca nu urmareste un interes, ca daca urmareste, atunci nu cont cum arata ala.

| Mosotti a răspuns (pentru Badpornyy):

Ba ai cum sa ne arati poza, intri intai aici:

https://imgbb.com

Acolo dai start uploading.
Apoi te pune sa alegi poza de pe hard disk
Apoi apare cu verde upload
Apesi acolo
Apoi apare un link
Copiezi linkul si-l pui aici, si cine-l acceseaza vede poza! Poti testa si tu linkul bagandu-l in browser sa vezi ca te duce la poza.

Si asta e tot.

| Freya1 a răspuns (pentru Mosotti):

În ziua de azi copilele până în 18 ani asa procedează si nu te contrazic.Umbla doar după un aspect "frumos"si șmecherie.Dar daca ai peste 20 de ani nu ai de ce sa umbli după asemenea copile.
În legătură cu faptul că esti urat si nu ai ce sa faci mda,poate ai o fata urâtă,dar cu corpul? Cu corpul nu poti sa faci nimic? Sau invers. Daca ai dintii strambi,exista dentist,daca ai coșuri, exista dermatolog si tratamente, daca ai un par urat, te tunzi si te vopsesti si tot te mai infrumusetezi cat de cat, ca nu toti suntem perfecți.Iar cineva de teapa lui o sa il aprecieze.

| Badpornyy explică (pentru Badpornyy):

Ăsta sunt eu mna

| Mosotti a răspuns (pentru Freya1):

Am vazut poza lui dupa ce ti-am scrie mesajul asa ca am sters ca subiectul nostru are fata neatractiva.
Eu il vad ca nu e deloc neatractiv, nu e de 10, dar de un 7 e, deci destul de binisor zic eu. Sumt multi ca el care au gagici destul de misto tot medii.

Femeile si barbatii pana isi pierd si ultima urma de frumusete, tot la frumsei si frumusele se uita, tot cam asta e criteriu de selectie care sigur nu e suficient pentru o rel serioasa, insa fara fizic, nu prea ii int ce alte calitati ai.

Corpul cont mai putin! Prietenul meu alfa are si ceva butica, la 1, 74 are 85 kile, nelucrat si aspira gagici si la 42 ani!
Figura conteaza.
Si formatul figurii nu-l schimbi.
Si asta e chestie evolutionista, vine din faptul ca figura exprima calitatile pe care le are barbatul, care erau necesare in trecut (ca noi nu am evoluat pe asta), si o figura atractiva inseamna forta, hotarare, bazare, masculinitate, descurcareala.
Si femeile s-au adaptat sa fie atrasi de astia.
Asta e.

Corpul e un bonus dupa ce figura e validata.

Ca acum sunt destui tocilari cu figuri neatractive care au mai multi bani si asa, e alta, insa legile atractiei nu s-au updatat la zi.

Ca pentru o rel serioasa nu ajunge doar fizicul, este alta treaba, insa fara fizic nu se mai ajunge sa conteze celelalte.

| Mosotti a răspuns (pentru Badpornyy):

MA! NU pari deloc neatractiv, pe bune zic. Urat nici vorba.
Ai o nota de un 7 zic eu. N-ai cosuri, n-ai nimic rau pe figura.
Ma asteptam sa ai fata din aia de tocilar total neatractiva.

Acum ramane sa-si dea si fetele cu parerea. Acu vazui, dupa ce i-am scris colegei de forum, corectez textul la ea.

| Freya1 a răspuns (pentru Mosotti):

În legătură cu parerea despre sine, chiar mai sunt ce se simt neatractivi chiar daca poate nu e asa.Eu una spre exemplu nu ma simt frumoasa, chiar dacă mi se spune ca exagerez si ca sunt ok dar nah, probabil ajungi de la un timp poate din cauza societatii sau din cauza ca esti respins datorită mentalității si comportamentului tau sa ai o parere proasta despre tine.
Nu te contrazic, nu zic neapărat ca nu conteaza fizicul pentru ca fiecare e cu parerea si gusturile lui.Zic doar ca pe parcurs in viata nu e neapărat cel mai important aspect.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

In primul rand calmeaza-te si intelege ca frumusetea e in ochii privitorului, adica in lumea asta exista CEL PUTIN o persoana care ar da orice ca sa fie cu unu ca tine. Ok, ti-au zis fetele ca esti urat si tu ai stat si nu ai zis nimic, ai pastrat toata "frustrarea" asta in tine si ai ajus sa zici ca toate fetele is cu*ve pentru ca nu te baga in seama sau nu vor sa fie intr-o relatie cu tine. Daca nu ai cu cine vorbi si schimba o vorba e aiurea ( is cam in aceeasi situatie in viata reala ). Hai sa iti mai zic un secret: Inceteaza sa te compari cu altii si incepe sa lucrezi la tine, incearca sa faci schimbari in bine la capitolul TU si lasa-i pe "norocosii" de genu asta deoparte ca poate acolo se ascund si alte chestii ( putin fler, putin stiut cum sa deschizi gura si ce sa spui, etc etc etc ) dar din fericire pentru tine toate astea se pot invata ( secretul e doar sa vrei )
Ooooo nu, nu parasesti jocul asta asa de usor si doar pentru atata lucru ca nu se uita fetele la tine. Daca te-ai nascut fii naibii barbat si mergi pana la capat, nu sa te pui in fund si sa plangi ( la figurat ). Pune si lucreaza putin la cuvinte si la gandire (in primul rand ). Corpul il modifici destul de usor prin sport si exercitii dar mintea mai greuwinking. Ca sa reusesti ceva incearca sa cauti carti, sa le citesti si o sa vezi ca o sa iti scmbi putin vocabularul si modul de a gandi.
Te sfatuiesc sa asculti sfatul lui Naty1 ca nu vorbeste prostii ( pe Ray sa il dai in ma-sa ca nu ii pasa nimanui de nota lui ca nu e Hristos gornistu sau Gheoarge dracu sa decida el ceva ). Revenind la problema ta si ce ti-a zis Naty... Pune si scade standardele la capitolul fete ( nu zice nimeni sa nu incerci dar vezi ce faci si la cine incerci ), discuta mai intai sa te acomodezi cu fete mai putin frumoase ( vezi ai grija cand e vorba de sentimente, poate fata o sa prinda drag de tine si tu vrei doar sa iti exersezi stilul de a vorbi cu ele. vezi ai grija cum faci sa ii explici fetei ca tu nu cauti o relatie sau nu stiu, vezi si tu ce ii zici acolo doar ai grija sa nu iti bati joc de sentimentele nimanui )
Si sa iti mai zic o chestie man TU SI NUMAI TU esti vinovat ca nu faci ceva sa indrepti situatia asta in care te afli si decizi sa te pui jos si sa te plangi. Si pune naiba si schimba-ti modul asta de a gandi ca e oribil, numai gandire negativista ai in tine si numai lucruri negative o sa atragi in viata. Daca mai ai nelamuriri da-mi mesaj. Si nu uita: Mai bine un adevar dur spus direct in fata decat vorbe goale spuse asa usor ca sa nu raneasca omul

| Mosotti a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Nu, e asa cum zice, hai sa nu mei ascundem dupa vrajeli, nu e deloc atractiv, trebuie sa traiasca cu asta si sa-si vada de viata, pasiuni si ce trebuie, sa se bucure de viata, nu sa depinde starea lui de un placut care nu e mare lucru.
E la inceput frumos, dupa aia sa zice cei mai in varsta cum e.
Nu degeaba a iesi vorba "casatoria e un butoi cu rahat cu un strat subtire de miere deasupra", si cand iese o vb din asta e clar ca e generalizata treaba, nu iese daca erau izolate cazurile.

Deci sufera degeaba.

Normal ca n-a zis nimic, si daca zicea, tot nu devenea mai atractiv. Nu are ce lucra cu el, piata zice ca nu e atractiv, se compara cu altii, ca alti sunt mai atractivi si sunt placuti cel putin de unele fete.

| AlaSwek a răspuns:

Salurare!
Sunt de parere ca, totul depinde de noi, pentru a putea avea mai multa incredere in noi, trebuie pur si simplu sa investim in noi, adica prin sala, să faci un sport, ceva ce te ajuta sa te devolti fizic. Cu toții ne întâlnim cu probleme, pe care nu ni le am dorit să le întâlnim vreodată. Un procent mare ce contribuie la imaginea ta, este si cum te îmbraci, cu cât te îmbraci mai atractiv cu atât poti sa iti mărești nota la un 10. O faci pentru tine, nu pentru ele.
Nu te lasa demoralizat, spun asta pentru ca toții avem jumătatea pe undeva. Niciodată nu poti stii când o poti intalni. Dacă n-a mers cu o persoană nu e capăt de lume, dai pur si simplu next.
Apropo, ca pe final, să știi că cu toții suntem frumoși, dar fiecare în felul lui. Investe in tine, lasa fetele un timp de o parte, si da i drumu la sala, ai să vezi că o să vină singure dupa... plus de asta, privește partea buna a paharului, esti un băiat bun, cu capu pe umeri, fără probleme. Fii fericit, uita de lucrurile rele, si repara le investind timp si munca in tine.
O seara minunata iti urez, cat tie si colegilor mei de pe TPU happy

| Mosotti a răspuns (pentru AlaSwek):

Daca ai figura neatractiva poti sa mananci si pietre ca tot una e.
Nu suntem toti frumosi, unii sunt atractivi, altii nu! Si cum fizicu e proba eliminatorie, e clara treaba.
Ca dupa aia daca fizicu e validat, conteaza si celealte calitati, e altceva.

Nu mai incercati sa vrajiti baiatul, ca nu-l incalzeste asta.
Ci trebuie incurajat sa traiasca cu asta si sa se bucure de viata, de alte pasiuni, asta este. Ca altceva nu are ce face.
Poate o gasi una candva care sa stea cu el ca n-are incotro si vrea familie ca nu o ia altul, dar asta nu inseamna ca are ceva pentru el, nu exista iubire la tinerete fara atractie fizica, asa suntem programati.

| Georgexyz99 a răspuns:

Hotaraste-te, ai 21 sau 40?

| Alexboss121 a răspuns:

Hai sa vorbim pe insta am avut si eu de genu dar tot am reusit sa am 4 "relatii" numa 1 sapt si 3 zile atat m o tinut toate alexoarecare pe insta rolling on the floor