| Deliaang a întrebat:

(Stiu ca nu are legătură cu religia și Dumnezeu dar n-am știut ce categorie să pun)Acum o săptămână am fost intr-un grup de pe o rețea de socializare unde învățăm despre Cuvântul lui Dumnezeu sau mai vorbeam despre noi facandu-ne cunoștință. Părinții mei au aflat de grup și m-au obligat sa ies din el, mi-au șters și nr de telefon unora din ei care erau și ei în grup. În grupul acela puteam sa întreb orice ma frământă fără a fi judecata și de când nu mai sunt în el ma simt foarte tristasad.As vrea sa-i rog sa ma lase sa întru iar în grup, dar orice as spune ar fi oricum degeaba.
Ce as putea sa fac?

9 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Se pare ca, dincolo de studiul Cuvintului, in acel grup ai dat de oameni exceptionali, oameni care chiar se pot numi crestini. Sa poti sa iti spui framintarile fara a fi judecata, asta e ceva.
Ce poti face? Intra din nou in grup. Trebuie sa stie parintii tai chiar tot ce faci cu viata ta? Daca e vorba de ceva care e OK, bine, curat, atunci poti face fara probleme. E vorba de viata ta, tu alegi ce faci cu ea. Daca constiinta iti spune ca e totul OK, mergi inainte, nu vei avea de ce sa iti para rau.

| ania a răspuns:

Citeste Noul Testament si Psalmii( o poti face si de pe net) cu rugamintea catre Creator sa intelegi ce vrea sa iti vorbeasca prin Cuvantul Sau. Si roaga-te sa creeze El contexte in care sa poti discuta despre lucrurile care te preocupa.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să cauți altceva.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Cauta un grup de genul Cuvintul lui Beelzebut, cred ca ar fi more fun. Sau vino si intreaba aici. On a more serious note, astia care umbla cu astfel de dume gen "Cuvintul lui dumniedzau" nu au toate tiglele pe casa. E O POVESTE NENOROCITA, NIMIC MAI MULT!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roagă te lui Dumnezeu, El te poate ajuta

| IceRope a răspuns:

Cum se numește grupul?

| Holiday a răspuns (pentru IceRope):

Misticii lu` Peste Prajit.

| AVAAVA a răspuns:

Dacă era un Grup religios cu tente Sectare foarte bine au făcut. Aceste grupuri au tehnici de spălare a creierului.
Adevărul religios nu îl poți găsi un miile de secte apărute ca ciupercile și cae au Rupt din sfintele Taine ale Bisericii Primare.
Daca dorești împlinirea în Dumnezeu, cauta-ți un Duhovnic, spovedește-te, mergi la Sfânta Liturghie Duminica, împărtășește-te cu Sfintele daruri, și roagă-te mult. Rugăciunea este cel mai bun pansament al sufletului. Te asigur ca îl vei face pe Dumnezeu Fericit dacă Respecti rânduiala Bisericii Apostolice Primare al cărui cap este Iisus Hristos. Chiar dacă vei cădea în ispita păcatului, ridică-te imediat, conștientizează păcatul și mărturiseștel și fa tot posibilul sa nu mai cazi în avea ispita, deoarece viata Vesnica se obține doar dacă renunțăm la păcate, pentru ca nimic necurățit nu va întra în Imparatia Cerurilor.

| Kentopt a răspuns:

E sectanți, bine că ai ieșit din grup