| gyna201 a întrebat:

Buna tpu.Am o relatie de un an cu un baiat cu care m-am inteles perfect.Va spun sincer, rareori exista o cearta intre noi.Ma iubea neconditionat, ma suna tot timpul, ne iubeam f mult.Alaltaieri seara, i-am reprosat un anumit aspect legat de o datorie la banca, recunosc ca am tipat la el fiindca in trecut si-a facut multe datorii si acum se chinuie sa scape de ele.Si de acolo a pornit tot.Mi-a zis ca vrea singuratate,sa se gandeasca la el,ca s-a saturat de relatie, ca nu se mai simte atras de mine.Ce nu pot sa inteleg e faptul ca in ziua in care a vrut sa ne despartim, dimineata ma alinta si n-am simtit o clipa ca se simte detasat de mine.Am fost aseara plangand, pana la el la usa.Era ca o piatra, plangea si imi spunea ca nu i-am gresit cu nimic dar simte in mom.de fata ca e gol pe dinauntru si ca nu ma mai iubeste.Nu stiu de ce, nici el practic nu are o explicatie, il tot intrebam de ce vrea sa ne despartim..si imi zicea ca nu ma mai iubeste dupa ce cu o zi in urma imi jura ca o sa-mi fie mereu alaturi.Sunt efectiv socata si plang fara incetare.Ce sa fac oameni buni, cum sa-l readuc inapoi?

Răspuns Câştigător
| Raducons a răspuns:

Vine inapoi lasa-l cateva zile singur,si o sa isi schimbe parerea, nu mai insista, oamenii disperati nu mai gandesc chiar bine, nu o lua personal, problemele se pare ca l-au facut sa fie asa.

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

E testul relatiei. Un rabin nu casatorea pe tineri daca nu au fost certati mai intii. Psihologia spune ca o despartire uneori poate fi cit se poate de binevenita intr-o relatie. Pentru ca ea fie rupe relatia daca e fragila si superficiala, fie o intareste, daca e serioasa si profunda. Crizele in relatii apar, vrem-nu vrem, si nu asta e problema, ci cum raspundem la ele, cum ne raportam, caci asta ne poate face viata un rai sau un iad.
Lasa-l timp de cateva zile. Cu totul, nu sms, nu Facebook, nu altceva prin care sa il contactezi. Pina ce va veni el la tine. Stiu ca e greu, ca va fi foarte greu. Lipsa ta il va face sa inteleaga ce pierde daca nu te mai are, si va reveni la sentimentele de dinainte. Deocamdata e suparat, pentru ca probabil ai mai tipat la el si el le-a adunat, si acum a cedat. Daca relatia voastra a fost profunda, va reveni, daca nu, dca a fost doar o bula de sapun, un foc de paie, te va lasa, dar in acest caz, e mai bine asa, decat sa ai cu el probleme mai grave mai tirziu. Chiar daca vei avea acum de suferit, mai tirziu, cand vei avea o relatie adevarata, vei intelege ca aceasta a fost totusi superficiala.

| Adry05 a răspuns:

Lasa-l cateva zile fara sa-l cauti si vezi dupa. Probabil l-a deranjat atitudinea ta.

| xerxes1 a răspuns:

Cauta-ti unul fara datorii.
Perfectiunea nu exista.Dar te poti apropia foarte mult.
Si las-o mai moale cu tipatul.
Sperii oamenii.

| Roberrt21 a răspuns:

Du-te la el cereti scuze, intelege-l fi alaturi de el, o facut asa din cauza problemei cu banca si ca s-a certat cu tine din cauza asta, fa-l sa se simta mai bine