| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa-mi conving parintii sa ma lase cu plete? Eu le-am zis despre asta si au zis ca mai vedem dar eu nu cred..ptr cand spune ca mai vedem inseamna nu.Eu vreau plete ca sa-mi fac coada de cal in spate.Mentionez ca am 14 ani(clasa a-8-a)si ne lasa la scoala cu plete.

4 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Stiu ce zici *isi trece mana prin plete*...
Pur si simplu lasa-ti parul sa creasca si nu te tunde.Eu asa am facut.

| luce20022 a răspuns:

Inearca sa le explici cit de mult iti doresti asta. Spunele ca la o fata cea mai mare bogatie e parul, iar daca iti vei lasa plete vei fi mai feminina, eleganta(daca iti doresti asta) intreabai de ce nu doresc sati sati permita si gaseste cit mai multe argumente contra argumentelor lor. In locul tau asta a-si face. Bafta! 1

| anonim_4396 explică (pentru luce20022):

Sunt baiat

| davidila a răspuns:

Pur si simplu iti lasi plete. Adica nu mai mergi la frizer.
Nu te prea pot duce cu forta.