| Rihhana1 a întrebat:

De curand am iesit cu un baiat, l-am refuzat la prima intalnire nu l-am lasat sa ma sarute iar acum nu prea mai imi acorda importanta desi mi-a zis ca abia asteapta sa ne revedem sa il sarut.
Am ramas cu gandul la el, cum as putea sa-l abordez?
Credeti ca am gresit?
Imi doresc macar sa discut cu el nu neaparat o relatie.
Un sfat si aici please. puppy dog eyes
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| UnGalago a răspuns:

Bună,
După cum spune și Snoop, ai făcut ce ai simțit și nu este nimic rău/greșit în asta.
Dacă chiar te place, va căuta să vorbească cu tine în continuare. Dacă întâlnirea a fost mai mult pe "hai să văd ce îmi iese", probabil nu va mai încerca să ia legătura cu tine. Mai există și varianta în care să te contacteze și să se prefacă că totul este ok, doar pentru a obține ceva.
Revenind la sentimentul pe care îl ai: niciodată nu fă ceva ce nu vrei cu adevărat. Este corpul tău. Sunt alegerile tale. Și nu te simți vinovată pentru faptul că ai păstrat momentul intim, că de fapt asta este un sărut, pentru o zi în care te simți mai pregătită.
Sfat: dacă încă mai vorbiți, puțin acolo, păstrați discuțiile în zona de prietenie. Cunoaște-l mai bine, iar apoi decide dacă merită sau nu. Oricum, nu e momentul întâlnirilor face to face acum...
Baftă!

16 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

ăsta nu e motiv să te evite dar probabil se simte jenat și nu știe dacă ești interesată de el. încearcă și tu să-i propui să ieșiți

| RAY a răspuns:

Imi doresc macar sa discut cu el nu neaparat o relatie.

adica sa te folosesti de el dar sa nu-i oferi nimic, bravo lui ca a observat asta

| Rihhana1 explică (pentru RAY):

Ai intrepretat totual gresit.
Nu cunosti multe aspecte, este simplu sa judeci?

| RAY a răspuns:

Supadeceapa sunt ateu dar pot gasi cate pasaje vreau, nu vad ce am scris rau

| Mosotti a răspuns:

Pai normal ca nu iti mai acorda importanta, a considerat ca nu il placi, cand placi pe cineva chiar abia astepti sa te pupe, in nici un caz nu-l refuzi, nu faci din astea. Normal ca ai gresit.
Dar daca a zis ca abia asteapta sa va revedeti, care e problema?! Ca e contradictie, ba ca nu iti mai acorda importanta, ba ca vrea sa va pupati, nu pricep.
Daca vrea, spune-i sa va intalniti, ce e mare greutate?! Zi ca vrei sa va vedeti si gata, daca abia asteapta cum zici.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

RAY se dă ateu, până dă de un pasaj din Biblie care îi susține bolnăviile laughing.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu ai greșit, nu ești obligată să faci ceva ce nu-ți dorești.
Doar fii comunicativă, ca să înțeleagă că nu ai făcut-o din silă sau lipsă de interes, pentru că aici există două variante: ori vrea să treacă repede la acțiune cu tine și ăsta e singurul lui scop, ori s-a simțit stânjenit.

| RoCkKiD a răspuns:

Data viitoare nu mai fa pe dificla si poate nu o sa mai ramai cu buza umflata.

Daca vrei totusi sa ai o sansa, da-i un mesaj cu ce ne-ai scris mai sus si spera ca mai are chef de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă așa ai simțit tu foarte bine! Te preocupi pentru nimic, nu o să facă diferența faptul că nu l-ai lăsat să te sărute.
Dacă a spus că abia așteaptă să vă revedeți îi place de tine și îți respectă "comportamentul". Dacă crezi că el a interpretat asta ca un "nu-mi place de tine" vorbește cu el, de aia avem gură.
Dar spune-mi și mie cum ai făcut să ieși cu băiatul ăsta acum că vreau să ies și eu cu niște fete... laughing

| Clytia a răspuns:

Nu ai greșit cu absolut nimic. Poți să nu-l săruți nici la a doua, nici la a treia întâlnire... Până la urmă e un necunoscut. Tu nu trebuie să te simți presată, să o faci doar ca să mai iasă cu tine, că înseamnă că băiatul ăla nu te place și probabil are alte gânduri decât ale tale.

| RAY a răspuns (pentru Clytia):

Daca nu ar exista dorinta sexuala nu ne am pierde timpul cu voi, dar vad ca voi presistati in a nega asta si in biblie scrie femeia a fost creata ca sa satisfaca placerile barbatului

| Rihhana1 explică (pentru RAY):

Asta suna fix ca o sluga, nu suntem in Emirate.

| RAY a răspuns (pentru Rihhana1):

Multumesc de voturi, ce sa spun nu am cuvinte

| Clytia a răspuns (pentru RAY):

Poate să scrie. Nu prea mă interesează. Femeia nu e un obiect sexual și punct.

| RAY a răspuns (pentru Clytia):

Eu nu am scris asa ceva,ca e obiect sexual nici aici nici in intrebarea mea,eu am scris altceva,fiti sincere cand vb cu un baiat, de la bun inceput nu vrei relatie sau aventura spune-i,ai vszut cat de sincer am fost eu,eu direct spun ce vreau nu cu vrajeli cu pierdere de timp,discuti inutile,cat despre sex,parerea mea nu exista prieteni intre fete si baieti,asa ca fiti sincere de la inceput nu te plac vreau doar sa vb cu tine atat si gata,bine sunt si fete, noi baieti vrem mereu cv mai mult nu simple discuti inutile fara nici un rost, nu vb doar de sex si de o relatie, asa simple amiciti intre fete si baieti pot fii dar nu ca intre o fata si o alta fata, si aia care spun ca pot sunt asexuali, gay sau ipocriti

| AEWPenta a răspuns:

Adica ii dai cu sutul si dupa vreti sa vorbiti? Mda tipic feminin...