| Eclips a întrebat:

Buna TPU ieri dimineata m-am,, ciondanit,, cu iubitul meu.totul a inceput din cauza unei fete cand la ea in cronologie scria ca s-a impretenit pe Facebook cu iubitul meu iar niste prieteni de.a ei scriau in comentarii,, sa va tina,, M-am enervat si am inceput sa ii cer explicatii si a zis ca habar nu avea.asa ca am facut o criza de gelozie. si a zis ca nu vorbeste cu mine toata ziua.Desigur el fiind un tip foarte orgolios.din orice punct de vedere..nu am rezistat iar peste 4 ore de stres continuu i-am dat mesaj si mi-am cerut scuze.Iar el mi-a zis ca nu are chef sa vb cu mine si sa vorbim maine.Seara la fel,I-am dat mesaj si am inceput sa dramatizez si sa zic mai multe, iar apoi a luat.o cu glumite sa ma faca sa rad, dar tot nu ma simt in apele mele avand in vedere ca primele 2 luni au fost perfect, eu sunt acel gen de fata care vrea mereu sa primeasca afectiune si atentie din partea persoanei iubite, insa el a zis ca exagerez si nu o mai face asa des.Nu stiu ce sa cred.Mereu imi schimb impresia despre el.Nu stiu daca tine la mine sau nu, avand in vedere ca aveam 3 luni jum.
Ce pot face sa ma caute? as fi vrut sa fiu indiferenta sa ma caute el si sa ma bage in seama dar nu rezist si o fac eu. Help TPU

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Dacă vrei sa vezi cum e cu adevărat, trebuie sa il lași pe el sa te caute. Nu uita ca iubirea nu este geloasă, de aceea fii atentă sa nu pierzi din aceasta cauza. Iubirea are la baza încrederea și respectul reciproc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il cam doare undeva de tine si nici acolo. Daca-i pasa nu iti zicea sa vorbiti maine- poimaine, incerca sa te linisteasca. Eu zic sa-i dai cu flit si sa nu-ti mai pierzi timpul cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E vina ta ca nu ai habar de o gluma

| Yukidaruma a răspuns:

Uneori e mai bine să te gândești la ce e bine pentru tine decât la fericirea ta. Tu ai fi fericită dacă iubitul tău te-ar căuta în eventualitatea în care tu nu l-ai mai băga în seamă, dar asta nu înseamnă că el nu ar va face la fel și cu alte ocazii ceea ce ți-ar face și mai mult rău. Trebuie să ai o discuție serioasă cu el și să vezi ce are de gând să facă. Nu prea e de joacă cu un om obositor și instabil care azi spune ceva și mâine altceva, te face să te consumi aiurea pe lucruri care nu merită. Cred că în trei luni ai văzut ce-i poate pielea, termină cu el dacă simți că nu mai poți, iar dacă ai sentimente puternice pentru acesta și vrei să lupți fă-o, dar fii cu băgare de seamă. Succes!