| Unabucataleu a întrebat:

Bună TPU, iubita mea mi-a spus recent ca vb cu altcineva și ca totul între noi s-a terminat, vorbim normal, si imi da de înțeles ca nu s-a întâmplat nimic, a mai făcut asa odată ca sa ma faca sa ma trezesc, sa ma implic mai mult, oare face asa si acum, ca nu mai înțeleg nimic

8 răspunsuri:
| Cevrei a răspuns:

Posibil sa facă așa doar ca sa ii dai mai multa atenție. Urmareste-o odată sa vezi daca e împreună cu cineva sau nu. Daca nu o vezi cu nimeni e clar ca o face intenționat sa te sperie, vrea sa ii dai atenție, sa ii faci surprize, cadouri...

| OldSoul a răspuns:

Femeile...

Vrea drama.

Iti sugerez sa o ignori, conformeaza-te "despartirii" si nu o mai baga tu in seama, vorbeste cat mai putin spre deloc cu ea, pana la urma ti-a cerut sa va despariti, nu puteti continua ca si cum ati fi inca impreuna.
Daca faci asta, exista 2 variante:
1.O sa te caute ea, sa vada ce s-a intamplat cu tine de o ignori, daca esti bine, daca "deja" ti-ai gasit pe alta (Mai exact, te cauta sa-si confirme ca inca e dorita de tine)
Aici trebuie sa ai grija ce faci, sa te mentii pe pozitie, daca cedezi, nimic nu se va schimba.
In schimb, daca esti barbat si ii zici ceva gen "Tu mi-ai cerut despartirea, eu m-am conformat. Am lucruri mai bune de facut decat sa ma pun in genunchi sa-ti cer impacarea cum ar face alti flacai." O vei uimi, atat de mult incat e posibil sa zica ceva gen "Deci nu ai tinut niciodata la mine" sau "Renunti asa usor la mine" alta manipulare de 2 bani, aici din nou trebuie sa ramai pe faza si sa-i zici ceva gen "Tu mi-ai cerut despartirea, e normal sa renunt" sau "Nu pot lupta pentru 2".

Ideea e sa fii sigur pe tine si sa ai incredere.
Ea va observa schimbarea de atitudine si te va cauta mai des.

Insa in primul si in primul rand, inainte de a o accepta inapoi trebuie sa te intrebi daca ea merita, iar daca tu zici ca ea ti-a zis ca vorbeste cu altcineva, deja e clar ca nu prea merita.
Dar, daca o accepti, trebuie sa ai grija si sa iti insusesti atitudinea de mai sus, daca vei revenii cum erai inainte "un flacau" mereu dupa fundul ei, tot se va ajunge la despartire, si cel mai probabil iremediabil de data asta.

Atentie: Femeile simt cand esti fals, deci, ai mare grija ce ton folosesti, daca zici ce am zis eu mai sus pe un ton de parca ti-ai cere scuze, se duce totul de rapa.

Fii increzator! Fii barbat! Asta e secretul, asta e modalitatea prin care poti avea orice fata.

| Freya1 a răspuns:

Vorbeste cu ea, e singura solutie.
Vezi daca ea chiar are pe cineva.Intreaba,cerceteaza si fi atent la comportamentul ei. Daca ea chiar vorbeste cu cineva las-o daca nu atunci explica-i ca o relatie nu e o joaca iar daca vrea ceva de la tine poate sa iti ceara nu sa te chinuie.

| IvonneBk a răspuns:

Posibil. Sau poate chiar vorbea cu altcineva, iar persoana respectiva s-a retras. Vorbeste cu ea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i si tu ca ti-o tragi cu alta ca poate se trezeste si ea. A vazut prea multe telenovele de recurge la astfel de intrigi ( de d-astea trebuie sa fugi ca de castrare ), eu iti recomand sa te desparti de ea. Nu e capabila nici macar sa-ti zica direct ce vrea. Cu ce te ajuta pe tine daca ne dam noi cu presupusul? Vorbesti cu ea si afli, dar in locul tau as lasa-o dracu in drama ei.

| Danielachan a răspuns:

Cauta alta fata.

| siriusblack98 a răspuns:

Si cand ti-a spus asa tu ce ai facut? ce i-ai zis? Ai tacut ca un tolomac? Conformeaza-te vorbelor pe care ti le-a zis si spune-i sa nu te mai caute niciodata, sa se duca la noul ei iubit.Tu asa in general nu iti pui intrebari? Adica acum iti zice ca s-a terminat intre voi, dupa se comporta ca si cum nimic nu s-a intamplat si tu nu spui nimic?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce drăguț. Când e mică se joacă cu păpuși. Când crește se joacă cu fraieri care îi suportă toanele.