| AloneInTheDarkness a întrebat:

Ma intreb oare mai are vreun sens sa traiesc daca nu am niciun prieten bun toti isi bat joc de mine, vin la mine doar ca sa-i ajut si dupa numai exist, fetele ma ocolesc de parca nu as fi om ci o creatura de pe alta planeta, iar parintii il avantajeaza pe fratele meu (mai multi bani si haine frumoase chiar daca umbla toata ziua si nu invata prea bine), sie l imi spune mereu vb rele si ma jigneste? Oare mai are cineva o viata de nimic ca a mea?crying

Răspuns Câştigător
| FaraIdeiDeNume a răspuns:

Da mai sunt! Pamantul nu duce lipsa.Auzi da esti gaina sau barbat?!? Spunele parintilor in fata ce crezi iar daca ei spun ca nu-i adevarat roaga-i sa te duca la un magazin sa-ti alegi u ce haine vrei si ca vrei aceeasi bani cu fratetu.Si daca nu-s de acord comporta-te ca fratele tau nu mai invata bine nu mai fa nimic sa vada si ei cum e sa fi uitat de lume.Cat in legatura cu prieteni ce-i reali apar greu du-te si u prin parcuri cunoaste lume(iar cat despre "prieteni" tai fa exact ce fac ei pur si simplu doar sa-i folosesti ca sa se simta si ei ca tine)Cu fetele aa... Gata stiu lasa-ti par mai lung(un pic mai sus de umeri)( si daca poti incretesteti-l daca nu nu happy ) ( dar in niciun caz ondulat!) Si doar sa nu fi foarte gras in rest e okwinking Cu parinti va trebui sa fie o discutie aprinsa asa ca pregateste-te psihic.Pe fratele tau va fiprea greu sa-l ignori deci inregistreaza-l cumva cu telefonul cu ceva timp de cateva saptamani si arata-leo parintilor.

14 răspunsuri:
| cristi13 a răspuns:

Daca intrebarea ta este daca mai are cineva viata ta...dalaughing

| ShadowGuitar a răspuns:

Stai calm. Daca vrei sa vorbesti cu cineva, poti vorbi cu mine...happy

| ShadowGuitar a răspuns:

Merci pentru prietenie, ti-am acceptat-o.
Daca vrei, lasa-mi idul tau si vorbim acolohappy

| OpenYourEyes a răspuns:

Nu esti singurul.Eu am avut probleme si mai mari ca tine si aceste probleme m-au intarit.Fii tu om si lasa-i pe ceilalti sa fie animale. happyApropo, ti-am citit intrebarile si...imi pare foarte rau pentru ceea ce ti se intampla.

Iti doresc numai bine. happy

| MoreFun a răspuns:

Heii... stii ce se spune. Undeva este cineva care te așteaptă happy.
Daca vrei da-mi id-ul tău sa ma vorbim. Nici situația mea nu-i prea roz. Mi-ar prinde bine sa vorbesc cu cineva care chiar înțelege. happy

| AloneInTheDarkness explică (pentru MoreFun):

Ady_ivanceanu_mereu este id-ul meu.

| KyssOana a răspuns:

Colegii nu te evita ci au alti prieteni cu care sa discute, cautati prieteni mai mari si fai invidiosi... apoi fa-ti o schimbare de look happy iti pot face eu ceva recomandariwinking cauta lucruri in comun cu ei fii cat mai natural happy

| andramaria73 a răspuns:

Viata ta este asa cum vrei deci ai zis cA FRATELA TAU ESTE APRECIAT INTREABAL PE EL ce sa faci pana la urma ar trebui sa afli despre colegi tai cum sunt si sa devii ca ei

| eugenl a răspuns:

Stai linistit! Astia nu sunt prieteni. U demonstreaza-le parintilor tai ca esti mai bun ca fratele tau si arata-le ca nu-ti pasa ca-l favorizeaza pe fratele tau, iar despre fete, eu stiu, ele pun accent pe aspectul fizic, fii si u mai ingrijit

| BubblesDoubleS a răspuns:

Toata lumea, absolut toata lumea trece prin astfel de probleme.
Ia gandeste-te numai, adica sunt si peroane care o duc mai rau.
Ia exemplu acei copii orfani de la coltul strazii care cersesc o paine sau malnutritii din haiti.
Bucurate, de fapt chiar ai de ce sa te bucuri: Ai acces la net, ai parinti, cred ca ai si ceva mancare pe masa si macar un tv, spre deosebire de altii care nici o paine nu ai.Corect?
Si viata ta? Pai da. dupa cum spus din primele randuri cu totii avem astfel de probleme iar unii avem nevoie de cineva sa ne sprijine. Nu vad de ce sa nu te bucuri de ceea ce ai. Ai o viata nu mai multe! Traieste din plin.
Iar fetele...Eh, poate nu ai intalnit-o pe cea potrivita ca na am observat ca marea majoritate inca de la o varsta frageda vor baieti mari, masini si bani (moda asta O.o). Cu siguranta. adica cine stie poate este vreo fata care te place si este timida? Nu crezi ca ar fi posibil? Adica...happy. Hmph, poate ai niste colege prietene ceva mai timde nu stii prea multe despre ele deci ai putea sa faci conversatie sa vedeti ce aveti in comun. etc etc.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da eu! sa ştii ca şi eu am avut situaţii la fel ca ale tale ba chiar acum cateva zile trebuie sa fii tare şi eu ajut oamenii apoi nici nu-mi mulţumesc le pasa doar de ei apoi tot ei ma barfesc pe la spate sa ştii ca astfel de oameni sunt rai şi nu merita ajutorul tau tot ce-ţi pot spune este sa fii tare spune-ţi mereu ca tu eşti cel mai bun şi ca nimeni nu te poate opri! singuratatea e fffff grea ştiu eu anul trecut stateam mereu singura nimeni nu se uita la mine şi plangeam in fiecare zi cand ajungeam acasa dar stai liniştit toţi trecem prin momente grele stai in camera ta şi incearca sa te gandeşti numai la parţile bune ale vieţii pentru ca mereu exista macar puţina bunatate chiar şi in monţtriii care işi bat joc de tine:X

| Safire17 a răspuns:

Salut! Nu te necaji, mai sunt oameni care au o viata ca a ta! Iar vorba asta stupida cu "oare sa mai traiesc?" as vrea sa nu te mai gandesti la ea... mai devreme sau mai tarziu se va intoarce "roata"winking! sper ca te-am ajutat!

| AloneInTheDarkness explică:

@Supradozadevise mariusivanceanu

| Ricoche a răspuns:

Tu vezi-ri de invatat, ca va veni si timpul razbunarii... poate ca toti cei care te-au necajit vor ajunge sa vanda cartofi in piata, iar tu vei ajunge un mare patron sau avocat happy