| Anddruta a întrebat:

Sper sa aveti timp sa-mi cititi povestea si sa ma ajutati cu un sfat. Dau funda.
Am 16 ani si sunt intr-o relatie de 7 luni. De vreo 2 luni nu mai simt nimic pentru el, parca ma enerveaza tot ce face, dar de despartit nu vreau. Mai nou am facut cunostinta cu fratele lui si simt ca ma indragostesc de el, ma gandesc numai la el. Prietenul meu ma iubeste mult iar eu mereu il fac sa sufere!
Ce sa fac? Nu vreau sa ne despartim. Vreau sa fie ca inainte...

Răspuns Câştigător
| EUSIATIT a răspuns:

Draga mea esti putin confuza si esti micuta pentru a te gindi la o familie de acum Sfatul ti l da o mama[adica eu] cu 32 de ani de caznicie.Te rog fii putin mai matura. aduna ti gindurile si impuneti. sa ti traiesti adolescenta si nu ti pune Jugul de acum o sa regreti aceasta libertate lipsita de griji

7 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Esti inca un copil. acum ti se pare ca totul e iubire. ca nu poti fara el.Nu stai linistita traieste ti adolescenta. fa ti un viitor si apoi v ei vedea altfel viata //pe la 25 de ani. Acum este doar o amagire o copilarie si atit.

| Anddruta explică (pentru EUSIATIT):

Dar el e mai mare. El deja se gandeste la un viitorr... Si nu vreau sa ma despart pentru ca si eu vad viitorul alaturi de el, doar ca vreau sa-mi revin... si nu vreau sa-i spun ca nu mai simt ceva pentru el ca s-ar simti rau pentru ca el ma iubeste

| EUSIATIT a răspuns (pentru Anddruta):

Draga mea esti putin confuza si esti micuta pentru a te gindi la o familie de acum Sfatul ti l da o mama[adica eu] cu 32 de ani de caznicie.Te rog fii putin mai matura. aduna ti gindurile si impuneti. sa ti traiesti adolescenta si nu ti pune Jugul de acum o sa regreti aceasta libertate lipsita de griji

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici tu nu sti ce vrei, vorbeste cu prietenul tau despre monotonia care a intervenit si gasiti o portita de iesire, nu incerca sa pui sentiment fata de fratele sau ca e belea mare, altcineva putea sa-ti raspunda ca ai toata viata inainte pina o sa te casatoresti trebuie sa cercetezi dar, daca exista dragoste intr-o relatie e cam naspa cu cercetarea

| Ahead a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu incerci sa te apropi de fratele lui pentru ca nu va accepta si daca v-a accepta vor fi probleme majore intre ei.

| zZAlexandruZz a răspuns:

Nu te apropia de fratele lui, pentru ca nu vei primi nimic, si mai rau, s anul te faca ei de kko la toti prietenii tai. Baietii sunt rai sa stii.

| victoria00 a răspuns:

Eram in aceeasi situatie acum aprox 2 luni(mai putin partea cu fratele) el ma iubea mult, dar eu nu mai simteam nimic, chiar daca la inceput a fost totusi ceva. Mi-am facut curaj pana la urma si i-am spus ca mai bine ar fi sa luam o pauza(cam 2 saptamani) in care sa nu mai vorbin deloc si sa ne gandim fiecare la ce simte, apoi vom vedea daca vom continua...A inteles si nu ma mai sunat in acest timp. Apoi am vorbit din nou si i-am spus ca ar fi mai bine da intrerupem relatia pe care o aveam si sa lasam in loc doar una de prietenie.Bineinteles ca a cerut multe explicatii, dar i-am spus ca asta simt si ca inimii nu ii poti dicta nimic.A inteles oarecum...

Chiar daca iti va fi greu, trebuie sa ii spui, nu poti lunci ceva ce oricum o sa se termine.Incearca sa nu va certati, vorbiti calm si nu te grabi sa ii dau foparte multe explicatii intr-un timp foarte scurt. Lasa-l sa inteleaga si te va intreba el...atunci sa il lamuresti.

La ce foloseste intervalul de timp de gandire: chiar daca tu esti sigura de raspunsul pe care i-l vei da, pentru el e mai greu sa asimileze tot deodata. Asa ca mai bine ii dai un timp in care el se va gandi la embele posibilitati: sa continuati sau nu. La final sa va astepta putin la raspuns.

Sper ca ti-am fost de folos.
O zi frumoasa!

| Sabinutzuu a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu te mai gandesti la nici unul dintre ei si sa te orintezi spre alt cineva...