| DenisPopa12 a întrebat:

Buna TPU. Traiesc o intamplare foarte ciudata. Fac parte unui grup de 4persoane, dintre care 1 fata si 3 baieti. Mie imi place de fata respectiva dar fetei ii place de cel mai bun prieten al meu. I-am marturisit fetei ca o plac, fata i-a marturisit celui mai bun prieten ca il place dar el nu o place. Iar intrebarea este ce ar trebui sa fac in momentul de fata, ce ar fi cel mai ok lucru de facut?

12 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ai un pic de rabdare. happy Fata ar putea sa-ti dea o sansa numai dupa ce intelege perfect ca acel baiat de care ii place nu este interesat de ea.winking Fata e probabil in faza in care vrea sa-l convinga pe acel baiat de sentimentele ei pentru el, iar interventia ta la momentul nepotrivit nu ar face decat ca ea sa te respinga si mai mult (pentru ca, cel mai probabil, momentan nu are ochi pentru tine). big grin

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti face mare lucru, decat sa eviti sa te mai intalnesti cu fata care-ti place dar ea te-a refuzat, fiindca acum stii ca nu-i esti tu pe plac.

| iuliaOK a răspuns (pentru dannyel86):

Sa fie a doua opțiune? Dacă nu merge cu ala sa îl ia pe el? laughing

| sofisis a răspuns:

Las-o in pace. Nu te baga ca e aiurea. Cat timp veti fi in acelasi grup de prieteni, va fi foarte ciudat totul oricum.

| DannyBoss84 a răspuns:

Ascundeo in beci

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Sa o dai afara din grup, fuaaack that biatch

| Hammurabi a răspuns:

Nu poți face absolut nimic.
Nu te place și asta e tot.

| luminitzamaria2008 a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Bros before hoes

| akaanne a răspuns:

Atât timp cât ea nu te place e mai bine să păstrezi distanta, las o in pace și încearcă să cunoști și alte tipuri de fete, sunt sigura că nu e singura fata pe placul tau.

| Danny28 a răspuns:

Simplu. Uit-o și bagă-ți piciorul. Aia non-stop va fi în limbă după prietenul tău chiar dacă el nu dă doi bani pe ea. Așa sunt fetele. Pe cei care le iubesc cu adevărat îi ignoră și sunt în limbă după ăia indiferenți.

| OldSoul a răspuns:

Cauta alta.
Daca ea il place pe prietenul tau, nu o sa prea aibe cum sa te observe astfel incat sa te placa pe tine.

| Drd1 a răspuns:

Sa plangi