| deeanalia a întrebat:

Buna TPU.Varul meu a murit acum 11 luni.Ma simt foarte deprimata...Plang in continuu, avea 17 ani, anul asta avea 18.sadsadsad. Simt ca vreau sa mor.Nu stiu ce sa fac.Mereu imi vine sa plang cand aud numele lui. Vreau sa mor.

6 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Imi pare foarte rau ca a murit! toti am trecut prin aceste momente si este greu sa poti sa treci peste.cand iti mai vine o amintire sau ceva legat de varul tau,spune-ti in gand:,, nu trebuie sa mai plang, nu! o sa ajung si eu in Rai si o sa il intalnesc din nou.pana atunci,trebuie sa raman calma".
si dupa faci o alta activitate.
stiu ca probabil o sa spui:,, dar annete nu pot sa imi iau gandul de la el".
ba poti, dar este mai greu.
Succes!

| 이벨 a răspuns:

Si eu am o cunostinta a carei prietena cea mai buna s-a sinucis vara asta. Ea nu pare sa fie trista. Probabil a trecut peste si isi continua viata. Eu chiar nu stiu cum te simti dar imi pot imagina. Probabil aceasta problema se va ameliora cu timpul...Trebuie sa-ti gasesti ceva care sa te distraga de la aceste ganduri.

| maria4567 a răspuns:

Imi pare foarte rau sadcondoleante fi puternica draga si mie mia purit samptamana asta fratele mamei tatalui meu la spital sintr-o cauza de care nici nu vreau sa incep discutia.o sa il conducem cu putere si vointa pe ultimul drum.crying crying crying crying crying dar nu spune ca vrei sa mori asa e viata draga daca un moare sufletul lui tot te va privi din ceruri.eu nu mi-am cunoscut nici bunicul din partea tatalui deoarece a murit cand avea 2 ani.azi dimineata am fost si am pus un buchet pe mormantul bunicului meu. sper ca te-am ajutat.succes!

| maria4567 a răspuns (pentru maria4567):

Am uitat sa scriu ceva el a murit cand tata avea 2 ani scuze

| MCRgurl a răspuns:

Te poti duce la un psiholog (nu zic ca esti nebuna)te va ajuta sa scapi.zic din propria experienta numai ca mie imi murise fratele, mult mai rau era cel mai bun prieten al meu si psihologul a facut o minune.hai pa ca nu vreau sa imi revina gandurile

| bunica18 a răspuns:

Aprinde o luminare pentru el de fiecare data cind iti vine sa plingi, mergi la biserica si roaga-te pentru el, vorbeste cu un preot