| Rebeca2244 a întrebat:

Voiam sa vad parerea voastra in legatura cu o chestie. Acum trei zile iubitul meu si-a inchis telefonul. Il mai deschidea o data la 2-3 ore, imi lasa un mesaj apoi iar il inchidea. Astazi am intrat pe Facebookul lui si am vazut ca exact in acea zi a cautat-o pe fosta lui iubita. Bun, am dat pe profilul ei si am vazut ca ea de cateva zile era fix in satul unde locuieste si el, i-am dat cerere si m-a blocat direct. Ce ar trebui sa fac? Nu am vb cu el inca despre asta ca acum e la munca. Spuneti-mi parerea voastra va rog.

29 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vezi riscul meseriei de a iubi pe cineva duce la esec. Acum poti pierde incredere in toti sau te vei risca din nou sa speri un imposibil amoros

| Adry05 a răspuns:

Posibil si sa se fi intalnit si sa fie doar o coincidenta care pare in genu asta ca nah, paranoeea de iubita. Vorbeste cu el, da fata in fata sa-i vezi reactiile

| Simpatic a răspuns:

Sa te despearti de el, daca era iubitul tau nu inchidea telefonul.Probabil mai are o cartela si o foloseste pe aceea.
Nu il mai cauta ca este motiv de slabiciune si te vei simti prost intr-un final.
Eu zic sa iesi sa te plimbi, iar daca ai un amic (barbat) in zona ta iesi cu el, fac drumuri cat mai dese si mai lungi sa te vada si fraierul ala si sa-l doara un pic.
In rest capul sus si numai da semne de naivitate.
Iar daca te va suna el ii spui ce ai descoperit si sa te lase in pace.
Crede-ma daca aplici metoda mea el o sa sufere, si chiar merita!

| Violleta2022 a răspuns:

Pare a fii ocupat cu fosta iubita, asa ca, nu are timp de tine acum.

| Rebeca2244 explică (pentru Violleta2022):

Nu stiu cum ajungi tu campionul zilei cu asemenea raspunsuri.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Rebeca2244):

Stiu ca raspunsul meu te-a durut, dar asta este realitatea si cineva trebuie sa ti-o spuna in fata, indiferent cat te doare.
Prietenii nu o vor face, preferand sa te minta frumos.
Ok, fii furioasa pe mine si varsa-ti nervii, ca ti-am spus adevarul pe care oricum il vei afla in curand, din gura lui.

Cat privesc raspunsurile mele pe forum, chiar nu-i treaba ta!

| Rebeca2244 explică (pentru Violleta2022):

Nu ma va durea nimic stai linistita. Eu voiam niste sfaturi nu sa zici tu ca n are timp de mine ca este cu fosta. Am vorbit cu el stai linistita si mi-a spus ca nu avea semnal si ca fata aia are iubit acolo. asa ca o sa primesti un bloc ca sa nu mai comentezi aiurea

| mihai69 a răspuns (pentru Rebeca2244):

E de fapt o greșeală te tipar; acolo ar fi trebuit să scrie „CAMIONUL zilei"... că așa intră ea peste tot, ca un TIR condus de un orb.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să il mai suni. Împărăția cerurilor ( din care face parte și iubirea) se ia cu năvala ( cu luptă). Așa zic sfinții părinți.
Ea nu este al ei. A fost. Acum este al tău, Sună-l.

| mihai69 a răspuns:

Părerea mea e că deocamdată nu e treaba ta.
Poate vor să se întâlnească, dar dintr-un motiv benign - dacă intervii acum o să pici cam prost. Lasă ceva timp și vezi dacă se schimbă ceva. Dacă revine la cum era, mai bine nu pui întrebări. Oricum nu o să crezi vreun răspuns de-al lui...
Dacă purtarea disimulată continuă... pa!

| Plato a răspuns (pentru mihai69):

Fiind impreuna, tot ce face el e si problema ei. In afara de secrete de serviciu, nu exista "nu e problema ta".

| mihai69 a răspuns (pentru Plato):

Unde scrie aici că ar fi împreună? se iubesc - corect. Dar încă nu sunt oficial un cuplu (căsătoriți).

| Plato a răspuns (pentru mihai69):

Scrie "iubitul meu".
Nu conteaza ca nu sunt casatoriti, sunt un cuplu. E oficial pentru ei, chiar daca pentru stat nu.

| Freya1 a răspuns:

Fosta lui iubită stie de tine clar si clar vrea cumva sa se ferească de tine pentru ca altfel nu te bloca.Nu iti accepta cererea da nu te bloca.
Iubitul tău poate sa nu fi avut semnal unde munceste sau chiar sa fi fost cu ea.Tu nu poti demonstra nimic daca aveti o relație la distanta.Dar cred ca trebuie sa vorbesti serios cu el si sa ai grija.

| Celcestietot a răspuns:

Cercetează în amănunt, și dacă aflii că te-a înșelat, relație nouă trebuie să găseștiwinking.

| Andreeush a răspuns:

Cel mai probabil e că cei doi au început să vorbească din nou.

| Hammurabi a răspuns:

Ce-aș face eu în locul tău.
I-aș da mesaj pe telefon și l-aș întreba de ce își închide telefonul.
Iar dacă n-are o explicație plauzibilă i-aș da papucii rapid.
Dacă face măgării la modul ăsta, așa va face mereu. N-are rost să continui cu el.

| Plato a răspuns (pentru Hammurabi):

Pai cum, stai asa putin. Vorbitul inseamna neaparat inselat, domnule?

| Hammurabi a răspuns (pentru Plato):

"Pai cum, stai asa putin. Vorbitul inseamna neaparat inselat, domnule?"

Care vorbit?
El își închide telefonul când fosta a venit în satul lui?
Astea-s fapte întâmplate, nu vorbe. laughing

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Poate s-au întâlnit și s-au reândrăgostit. Trebuie să vorbești cu el și să-l întrebi. Cyhiar dacă nu va recunoaște, încearcă să tragi de el, încearcă cu întrebări „capcană" și o să afli într-un anumit fel răspunsul :O

| HadesSs a răspuns:

S-a lasat cu sex clar si si-a inchis telefonul sa nu ii deranjezi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil ca cei 2 sa se fi intalnit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil sa se fi intalnit

Răspuns utilizator avertizat
| qwertpro a răspuns:

Salut,ei bine intai de toate hai sa ne gandim la cateva variante posibile.Da e posibil ca el vrea sa se intalneasca din nou cu ea ceea ce ar putea explica comportamentul lui, dar te-ai gandid ca poate el o cauta nu din iubire, ci din alte cauze, poate vrea sa treaca peste cearta ca sa nu tina ura si sa fie doar prieteni sau poate e o coincidenta doar. Daca el ar fi vrut sa se intalneasca cu ea, el era sa isi schimbe parola. Poate ea a fost cea care i-a scris prima si poate i-a scris ceva de iubire si iubitul tau a sters totul ca sa nu ai dubii asupra lui chiar de el nu ar fi avut nici-o vina.Variante sunt multe, dar sunt sigur ca tu cauti mai mult variantele rele, incearca sa le vezi si pe cele pozitive, nu te gandi deodata la rau.Trebuie sa vorbesti cu el despre asta caci de altfel nu vei afla niciodata ce a fost de fapt, iar dubiile si neincrederea nu vor face altceva de cat sa distruga relatia voastra.

| IAR a răspuns:

Comunica cu el ca este iubitul tau si nu un strain de pe strada,
daca nu mai are sentimente pentru tine lasa-l, sunt atatia barbati buni pe lumea asta care abia asteapta sa intalneasca o femeie buna, serioasa.

| Rebeca2244 explică:

Am revenit. Am vorbit cu el. Mi a spus ca nu a avut semnal atunci si ca fata aia era in sat acolo pentru ca este cu un baiat din acea comuna. Am clarificat tot. Multumesc frumos celor care mi au raspuns