| Bubble13 a întrebat:

vreau sa ma cunosc mai bine cu un baiat pe care il plac dar nu il stiu f bine. ce as putea sa il intreb de vorba?

Răspuns Câştigător
| Helby a răspuns:

Buna!

Ai putea sa te apropii de el printr-un simplu buna. Cateodata e mai bine sa nu fii timida si sa te apropii de el foarte degajata si sigura pe tine. Asta e un lucru ce baietilor le place. Nu incerca sa stai intr-un colt crezand ca asa te vei face observata de el, pentru ca nu va fi asa.
Il poti cunoaste mai bine, ce ii place, ce nu, baietii nu se supara cand ii intrebi chestii de genul asta.
Ii poti spune glume, poti sa il intrebi ce gen de muzica asculta, dupa care poti veni cu un mp3 la el si puteti asculta impreuna. Vazand ca il intrebi destul de multe lucruri, la un momentdat va fi si el curios sa te cunoasca. Acum multi tineri vorbesc online, iar asa se leaga prietenii stranse. Insa pentru asta e nevoie de timp.
Ii poti povesti intamplari, faze tari sau haioase ce ti s-au intamplat.
Inca un lucru: sa nu ii vorbesti despre machiajuri, haine, pantofi sau cumparaturi. Isi va pierde total interesul.
Cel mai bine ar fi sa te comporti normal cu el. Stiu ca multe fete incerca sa isi "schimbe" vocea in preajma unui baiat. Nu e nevoie, pentru ca baietii aprecieaza naturaletea unei fete. Daca ai sa fi fata de treaba, intelegatoare si amuzanta o sa deveniti buni prieteni, iar din multe relatii de prietenie se naste dragostea.
P.S.:Sper ca te va ajuta.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vorbeste chestii simple ca amici apoi cu timpul il vei cunoaste si ii poti zice ca iti place de el.

| Shara17 a răspuns:

Pai intreaba-l despre ce ii place lui sa faca etc... stii, fa discutia interesanta pentru elwinking astfel nu se va plictisi! Si in timpul asta aflii si uh despre el happy daca vrei sa iti dau mai multe sfaturi add id-ul meu: abby_ioanahappy si vb acolowinking ciaw papusia! BAFTAAA!:*