| FCx78 a întrebat:

Buna TPU! Vreau sa va întreb despre iubiți sau fosti.
Demult eram mica am avut iubiți și m-am despărțit dar nu intelegeam ce inseamna iubire.
Si mai demult eu și el am fost impreauna dar nu mi-a spus ca sa fiu iubita lui doar stateam impreuna(mi se pare ca suntem prieteni cu beneficii) după aceea ne-am despărțit, înseamnă ca el e fostul meu?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"Fost" inseamna ceea ce nu mai este.

| OldSoul a răspuns:

Daca in relatiile pe care le-ai avut cu acele persoane, s-au intamplat in mod repetat lucruri specifice unei relatii, de exemplu sarutari, sau relatii sexuale, ei bine, atunci, da, cred ca-i poti considera fostii tai.

| FCx78 explică (pentru OldSoul):

Da. Vreau sa stiu. cand eram mica si am avut iubiții fără sentimente adică a fost prostie sau a fost o aventura inseamna ei sunt fostii mei?

| Mopmop a răspuns:

Fistiu e bine sa ramana unde sunt. Adica isrorie. Capul sus si deschide ochii bine data viitoare!

| isemilia a răspuns:

Depinde de definitia fiecaruia. Eu una prin "fost / fosta" inteleg o persoana cu care erai intr-o relatie (si logic ca nu mai esti). Cat timp el nu era iubitul tau si nici tu iubita lui atunci nu are cum sa fie fostul. Ca nici nu a fost. Altii inteleg prin fost chiar si prietenii cu beneficii.

| gabriel2004o a răspuns:

Nu trebuie sa te gândești la asta
Trecutul e trecut...e vremea sa te maturizezi și sa înveți din greșeli
Sa cauți ceva serios și sa înțelegi ca dacă o sa muncești pentru o relație de durata o sa te ajute mai mult decât "un prieten cu beneficii" care nu da nici 2 bani pe tine

| FCx78 explică (pentru gabriel2004o):

Bine. Cand eram mica si am avut iubiții înseamnă ei inca sunt fostii mei? Si prieteni cu beneficii se considera fostii?

| gabriel2004o a răspuns (pentru FCx78):

Iubiții da, logic
Iar prietenii sunt prieteni...
"pentru ca prietenii știu de ce"winking

| o0DarKneSs0o a răspuns:

Eu sunt actualul tau tongue