| smaranda11 a întrebat:

Buna,TPuU!
As dori sa stiu cum imi conving parintii sa imi ia un caine?

Răspuns Câştigător
| Katie1356 a răspuns:

Trebuie sa le dovedesti ca esti responsabila.Parintii iti vor cumpara unul atunci cand vor considera ca esti pregatita sa ai grija de unul si sa fie siguri ca nu te vei plistisi de el dupa o luna.Arata-le ca esti gata sa ai o responsabilitate de genul acesta si spune-le ca vei avea mare grija de el. Sper ca te-am ajutat! happy

8 răspunsuri:
| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Spui că o ai grijă de el.

| PedoBarbie a răspuns:

Îi rogi frumos.

| Kriss96 a răspuns:

Mai intai poti sa ne spui de ce nu vor sa-ti ia un caine. Altfel cum sa te ajutam? Daca tu ai note mici la scoala de exemplu? Atunci trebuie sa inveti mai mult. De aia ar fi bine sa ne zici si de ce nu vor un caine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kriss96):

Sau e posibil sa aiba note mari si atunci ei se tem ca animalu` sa nu-i distraga atentia de la invatat...
Sau poate ea a mai avut odata vreun catel si se juca cu el de-a doctorita si acum e suspecta de malpraxis, si pana la finalizarea anchetei mai dureaza ceva...
Nu?

| Kriss96 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu de ce te bagi? Eu am dat un exemplu. Trebuia sa ne spuna si de ce nu vor caine. Lasa ca am intalnit destule specimene din astea care vor ceva si in nebunia lor bat din picioare degeaba. Daca parintii nu vor caine inseamna ca au niste motive. Parintii prietenei mele nu vor sa-i ia caine pentru ca au pisici. Pentru ce sa ma zbat eu sa-i dau idei de convingere, dara ai ei poate sunt genul cu principii fixe de la care nu se abat, sau nu au bani sa creasca un caine, sau etc.

| raduradu2014 a răspuns:

Daca stai la bloc este foarte greu de convins

| Justlikeme11 a răspuns:

Ai putea sa le spui cu ce te ajuta sa ai un caine... ca o sa devii responsabila, ca o sa ai un prieten, ca iti plac mult animalele si iti doresti si tu unul, ca ti-ar aduce mare fericire si ai sti ca ai si tu ceva al tau, care te iubeste happy

| smaranda11 explică:

P.S eu deja invat bine la scoala.
Mama este 90% de acord dar tata nu!
Rasa este Beagle.