| girlllll321 a întrebat:

vreau sa ma ajutati si pe mine va rog. imi place de un baiat, cu care vorbesc de 4 luni. ne-am intalnit o singura data in aceasta perioada.cand ne intalnim pe strada si sunt cu prietenii se rusineaza. intre noi e diferenta de 9 ani, el o priveste ca pe un impediment, mi-a zis sa fim amici. acum imi zice ca vrea sa ne intalnim. nu mai stiu ce sa cred. uneori e asa de dragut, alteori e foarte rece. ce ziceti ma place? e nehotarat? are legatura cu zodia?

8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Ai 18 ani înpliniţi? Dacă nu ai de aceia se fereşte să nu intre corupere sau întreţinere de relaţii sexuale cu minori!

| onasis1961 a răspuns:

Eu zic să cauţi alt personaj apropiat de vârsta ta. Dacă nu a făcut pasul către prietenie până acum, acum o face cu un interes, vezi să nu-ţi pară rău mai târziu.

| kiv1990 a răspuns:

Ce fel de zodie? daca e sfios inteleg ca tu esti mai mare cu 9 ani, dupa mine e prea mult, nu cred ca poate sa existe ceva in afara de o relatie sexuala, sau chiar nu mai stiu, daca mia-i spune cam ce virsta aveti as putea sa te sfatui

| girlllll321 explică (pentru kiv1990):

Eu am 18 ani- el 27. amandoi suntem balanta`. el mi-a zis sa fim doar amici pentru ca se gandeste la diferenta de ani. dar acum i-ar mi-a zis ca vrea sa ne intalnim, ca ii este dor de un sarut`

| kiv1990 a răspuns (pentru girlllll321):

In asa caz e clar de ce se rusineaza, e din cauza diferentei de virsta. De aici vine si nehotarirea. Se sfiaza deoarece nu stie ce vor spune prietenii tai sau ai lui despre relatia voastra. Insa eu pot sa-ti spun doar ca intre voi nu va fi nimic serios. Stii eu am un var de 27 de ani care a terminat facultatea de IT si ma ajuta citeodata, si cu toate ca am 21 imi pare ca e cu 20 de ani mai mare decit mine, insa 18 si 27 nu pot decit sa afirm ca e o prostie.

| VivianneN a răspuns:

Draga mea, si eu am dat de astfel de oameni si-ti spun sincer ca nu se merita 2 bani. (ce e adevarat n-au fost chiar 9 ani diferenta intre noi). Tot ceea ce vreau sa zic este sa nu te culci pe o ureche, deoarece el intr-un fel sau altul vrea sa obtina ceva de la tine. Eu nu m-am lasat dusa de val, te sfatuiesc sa n-o faci nici tu. Insa, opinia mea e doar ca oricare alta. Ceea ce ais a faci tu e mai important. + daca intr-o zii o sa fii convinsa ca nu-i de tine, lasa-l in pace si mergi mai departe :*. Toate cele bune! happy