| FCx78 a întrebat:

Ce ai învățat din ultima ta relație?

22 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Să nu mă limitez.

| RAY a răspuns:

Sa numai am incredere pe termen lung in femei,adica nu am nimic cu ele,nu sunt misogin,sunt pro egalitate,imi plac femeile independente si care sunt interesate de stiinta,pshiologia filozofie, cele mai bune conversații le am avut cu femeile, ele pot intelege mai bine, asa cu barbati sunt mai inchisi si nu vor sa discute despre ei asta e diferenta, barbati se considera psihopați, de asta multe femei nu ca barbati iubesc

| Lukasssz a răspuns:

Urasc tipele fitoase/religioase

| Frank51 a răspuns:

Că trebuie să existe multe condiții îndeplinite ca să functioneze
- să fie atracție fizica
- să îți placă de caracter, personalitate, comportament, limbaj
- să te fascineze
- să existe un scop comun
- să fie înțelegere și comunicare

Doar una dacă lipsește, o relație este imposibil de întreținut, partea cea mai interesantă este că îți dai seama din debutul relației dacă se bifează condițiile de mai sus.

Partea cea mai proastă este că oamenii au început să nu mai aibă pretenții, să se ghideze după bunuri materiale, șmecherie, barosaneala, și uita de chestiile elementare.

| Saiko10 a răspuns:

Ca unele mint in draci, si nu spun ce gandesc de fapt.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că este bine să nu lași pe ultima sută de metri sexul, ca să nu intre fata în sevraj. Nici prea des dar nici prea rar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca Romeo si Julieta este o satira scrisa de un geniu.

| Flar3 a răspuns:

Ma kaka pe ea relatie

| Spiderul a răspuns:

Să fiu mai indiferent aproape cu orice fată cu care o să mai ies

| RAY a răspuns (pentru Frank51):

Ar fi prea plictisitor, fetele vor drame, certuri, sa aiba un curvar langa ele, nu unu cuminte, plictisitor, sa stie sa faca sex

| SilentRain a răspuns:

Băieți timiz sunt lepre
Da nici nu o pot trece la relație, doar la capitolul eșecuri umane pe care i-am cunoscut

| Frank51 a răspuns (pentru RAY):

Tu vorbești din teorie relațională? Fetele vor un băiat normal care să le iubească, să fie independent, sa aibă gândire matură, și să poată lua decizii cu responsabilitate. Sexul, aventuri, distracția, călătoriile sunt pe locul 2. Tu vorbești de scursurile societății, oameni fără calitate și fără caracter care au devenit standardul din ziua de azi. Prefer să stau singur decât să îmi degradez în halul ăsta imaginea, mintea, și caracterul.

| Lukasssz a răspuns:

Sa am grija cu cine sunt.

| RAY a răspuns (pentru Frank51):

Vb de natura umana, asta ma interesează

| FantasyBoy a răspuns (pentru SilentRain):

Esti paradoxala...am auzit-o si pe asta!:-)))

| Invictusman a răspuns:

Ca trebuie sa accept persoana asa cum este ea, fiindcă nici eu nu-s perfect.

| SilentRain a răspuns (pentru FantasyBoy):

Îl iau ca pe un compliment, asta e doar punctul meu de vedere

| Freya1 a răspuns:

Ca trebuie sa iau lucrurile mai încet,daca nu pot sau vreau ceva sa nu ma dau peste cap sa realizez,sa împart sarcinile cu partenerul nu sa mi se asum in totalitate,sa tin bani la comun daca relația viitoare e una serioasă,sa tin de planurile mele si sa nu ma implic cu persoane ce nu imi pot accepta anumite dorințe normale cred eu (sa nu locuim cu părinții,sa locuim unde ne putem descurca amândoi si financiar si social etc),sa nu tin de o relație În care nu mai există sentimente, sa nu accept nici un fel de violență, sa nu lupt doar pentru visele si dorintele celui de langa mine, sa nu ma mai las demoralizata sau manipulată, sa nu stau cu un om ce nu are timp de mine sau nu imi ofere atenție și afectiune etc.

| mgtow a răspuns:

Urmatoarea femeie in viata mea trebuie sa fie rusoaica sau argentinianca. Romancele au ajuns cele mai mari curvé din lumea larga. La mine in firma venise una tanara de 30 si am gasit-o in Facebook barbasu urat dar are 2 fete mici frumoase. Dupa hop alt cont de Facebook cu milioane de like.uri de la toti disperatii, am aflat ca si.a traso cu sefu sa aiba ochi buni in firma si ii mai duce tort, mancare pe la 1 - 3am in cursul saptamanii. Mi.e scarba de romance bleah

| VanillaQ a răspuns:

Sa nu insist cand primesc anumite refuzuri.
Cand relatia se raceste, o a treia persoana o incalzeste fara sa iti dai seama.
Cand discutiile devin tot mai scurte, discutiile cu altcineva se lungesc.
Daca cineva doreste sa faca ceva, o va face, fara insistente, fara sa ceri.

| PaulCos a răspuns:

Valoarea femei si a feminitatii sunt egale cu valoare barbatului si a masculinitatii atata timp cat nu se incearca o competitie prin falsificare si disimulare. Fiecare are valoare, este indispensabil si este apreciat de celalalt atata timp cat este ce trebuie sa fie!

| Peachdelight a răspuns:

Ce am învățat?
Sa nu ma mai neglijez, sa fiu eu cea mai importanta pentru mine întotdeauna.
Sa nu mai cred în povești, sa nu mai ofer chiar totul decât dacă într-adevăr demonstrează ca merita.
Cred ca am învățat sa fiu mai rea happy și mai nepăsătoare. Gen nu-ti convine saluti și la gara!