| anonim_4396 a întrebat:

Ce ati face daca iubitul/iubita v-ar insela? Ce parere aveti despre aceasta situatie? Sa aveti o relatie mai stabila care are iubire, ati ierta?

21 răspunsuri:
| Aditzu1988 a răspuns:

Personal ma regasesc intr-o relatie stabila de 2 ani si din fericire nu am avut si sper sa nu am parte de aceasta neplacere. Dintotdeauna am zis si inca cred ca nu as putea sa iert daca as fi inselat, dar las totusi un 2% deoarece una e sa spui acum ceva, alta e cand traiesti cu adevarat situatia.

| Gαηαmα a răspuns (pentru Aditzu1988):

Da asa e, nici eu nu vreau sa am parte, asa ma gandesc si eu ca nu cred ca as putea ierta dar ma gandesc si la altele.

| anabelisa a răspuns:

A mai acorda o sansa celui care ti-a tradat increderea, este echivalent cu a rasuci cutitul mai adanc intr-o rana.
Deci, fii calma si continua-ti viata fara alte complicatii.De ce sa-i mai acorzi o sansa? Sa fi tradata si mintita la fel ca datile trecute(presupun)?
Life goes on!

| BiuL a răspuns:

Cine inseala odata, cel mai probabil va inseala si a doua oara asa ca nu merita iertat.

| ywar a răspuns:

Ce bun e telefonul inainte de a ajunge acasa! Iubitule/Iubito ajung acasa si eu intr-o ora... iti trebuie ceva? Asta ca sa nu faci o criza sa arunci pe geam frigiderul cu amant cu tot! ca in bancul acela.

| n1445 a răspuns:

Daca cel/cea pe care il/o iubesti te inseala, nu inseamna ca nu tine la tine... inseamna ca nu tine indeajuns ca sa-ti poata fi fidel/fidela. Insa daca tu tii foarte mult la acea persoana esti capabil sa o ierti, asa cum poate, va fi si ea capabila sa te mai insele... tragic! asa-i?!

| Gαηαmα a răspuns (pentru n1445):

Da...dar zic ca daca se intampla sa insele o data daca o face si a doua oara deja e...

| n1445 a răspuns (pentru Gαηαmα):

Daca o face si a doua oara nu exista iubire... imi pare rau pentru tine, si-mi pare rau ca am spus-o asa "urat" dar asta e realitatea, si nu meriti sa isi bata joc de tine, mai ales daca tu chiar il/o iubesti. straight face

| MiculFaraon a răspuns:

Hai prima data ase ierta-o. Dar a doua oara sa nu se mai intample ca schimbam foaia. Nu trebuie din prima sa te superi pe acea persoana. Ii mai poti da a doua sansa. Pa-pa.

| SebylVane1890 a răspuns:

Eu n-as ierta big grin Chiar de am fi casatoriti, as baga divort. Daca a ales sa ma insele, treaba lui, nu cred ca l-a obligat nimeni, asa ca trebuie sa suporte consecintele. Daca m-a putut insela inseamna ca nu a tinut indeajuns la mine incat sa-mi poata fi fidel.Asta m-ar enerva si mai tare

| Somebodyღ a răspuns:

Poate iertam, dar incredere nu va mai exista niciodata happy

| tewutu a răspuns:

Depinde de situatie nu exista un raspuns general

| Cxena a răspuns:

Nu poti trece cu vederea tradarea unui om in care ai mare incredere si cu care doresti sa iti petreci restul vietii. Cu siguranta va mai repeta "greseala", care, de fapt, e un semn ca ceva nu merge intre voi si de aceea a cautat in alta parte ce nu a gasit aici. :-(

| Claudettee a răspuns:

A insela nu e o greseala, e o alegere.In cazul meu nu l-as ierta.Ar fi alegerea lui

| anonim_4396 explică (pentru Claudettee):

Mi-ai luat toata fraza din gura! happy.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Numai ca la mine ar fi vorba de " ea ".

| Claudettee a răspuns (pentru anonim_4396):

Perfect.Spune-o si tu! laughing

| Lynnfield a răspuns (pentru Claudettee):

Tu vrei sa spui că atunci cand se face o alegere gresită nu este o greseala în alegere ci doar o alegere fara greseala? Este absurd!

| Gαηαmα a răspuns (pentru Claudettee):

Da asa e...dar cum zice si Aditzu1988 altceva e sa fi in situatie

| Claudettee a răspuns (pentru Lynnfield):

Asta este intr-o alta situatie! Poti face o alegere gresita cand iti cumperi ceva spre exemplu sau cand alegi sa urmezi ceva ce nu e pentru tine dar nu intr-o relatie.Asta clar nu. Tu nu sti sa faci diferente happy

| Lynnfield a răspuns (pentru Claudettee):

Este iraţional sa crezi ca în cazul relatiilor înselarea se face prin alegeri.