| anonim_4396 a întrebat:

Cine ar iubi un băiat în scaun cu rotile și care nu poate folosi mâinile?

144 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Sufletul lui pereche!

Si desigur familia si Dumnezeu.

| lauraeliza98 a răspuns:

Parerea mea e ca nu conteaza daca e in scaun cu rotile sau nu. Dacă e iubire, asta e tot ce trebuie. ☺

| RAY a răspuns (pentru lauraeliza98):

Tu ai stat pana acum cu un baiat in rotile?

| Miaa2 a răspuns:

Este posibil ca multe persoane sa iubeasca un astfel de baiat. Depinde mult de om. Adevarul este ca nu multi sunt dispusi sa se "sacrifice", sa se dedice prea mult unui om cu "probleme". Sa fie in stare sa renunte chiar la ei pentru altcineva. Pana la urma multi oamenii nu prea sunt in stare de asta nici cu alti oamenii ce sunt la fel de sanatosi ca si ei.
Daca vorbim despre aceea iubire ce leaga doi iubiti, situatia e putin mai diferita. Realitatea cruda este ca s-ar putea ca el sa nu primeasca o astfel de iubire. Totusi nu ar trebui sa fie trist din cauza asta. Chiar daca baiatul nu ar avea parte chiar de aceea dragoste pe care iubitii o impartasesc. Este posibil sa aiba parte de o alta. Mai diferita si totusi la fel de frumoasa, poate
chiar si mai si decat ceea dintre doi iubiti. Si asta poate veni chiar si din partea unei fete.
Depinde si de "norocul" baiatului.

| girada79 a răspuns (pentru lauraeliza98):

Cum putem vorbi în privat că acest site nu ne lasă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru lauraeliza98):

"iubire" de ce se cred mai toate ca iubesc cu adevarat sau ca sunt romantice?
Pe cand o fac cu toti golanii, sau cu aia mai instariti?
Am impresia ca iubirea este un terment cunoscut de fete cu mult sub

| OrdanKarris a răspuns (pentru lauraeliza98):

Ai fi dispusa tu personal sa fi cu el?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt persoane care decid să facă asta. Nu am acum în memorie cazuri concrete, dar am auzit, sau citit despre asemenea întâmplări.

| Plato a răspuns (pentru Miaa2):

Vorbesti niste mizerii uriase.
Faptul ca zici "realitatea cruda" nu inseamna ca automat ce zici e adevarat, ca un fel de confesiune. Nu e nicio realitate cruda, e doar realitatea ta trista. Poate exact la fel de bine sa se bucure de "iubirea ce leaga doi iubiti", situatia nu e deloc diferita.
Nu depinde nimic de "norocul" baiatului, cineva e facut pentru tine, indiferent in ce situatie te afli.
Tine-ti depresiile pentru tine, trateaza-ti-le, nu le raspandi si altora.

| Plato a răspuns (pentru lauraeliza98):

Permite-mi sa-mi scot palaria. *aplauze*

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Tii undeva lista asta sau de fiecare data le cauti?

| RAY a răspuns (pentru Plato):

O am salvata in pc

| RAY a răspuns (pentru Miaa2):

Ai fost vreodata cu un baiat in rotile pana in prezent?

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Numai aplauda ipocrizia

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Dar a spus ceva cat se poate de adevarat.
In schimb, stii ce nu inteleg eu? De fiecare data cand spune cineva ca fata asta, prima intrebare ce i-o puneti e: "tu ai sta cu el/ea?"
Intrebarea asta n-are niciun sens, faptul ca ea ii spune ca isi poate gasi iubirea nu inseamna ca ea e iubirea.

Daca ti-as spune ca poti sa gasesti taxi sa mergi la mall, tu ai intreba: "tu m-ai duce cu taxi-ul la mall?". Eu nu sunt taximetrist, intelegi ce vreau sa zic?
Chiar daca esti in scaun cu rotile tot e cineva pentru tine, insa nu neaparat fata asta ce a comentat.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Tu ai stat cu una in rotile? oameni buni voi raspundeti ca sa dati bine la imagine, vindeti iluzi acestor persoane, unde duce ipocrizia asta, fiti ma sinceri, din nou ipocrizie feminina nu ma mira, dar voi baieti va feminizati si voi

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Oricine poate vedea cum oameni se indeparteaza de cineva care are probleme de astea,asta pentru ca nu vrem sa ne asociem cu ei, vezi un om care foloseste carje este total izolat de alti,nimeni nu se aseaza langa el,de parca ar avea o boala care se transmite,fetele se uita cu frica,teama,de ce naiba nimeni nu spune asta,repet cine vrea vede asta, vedem asta zilnic, e destul sa spui ca ai hiv si fug multi de tine dar ca paralizat, ce fata de 16, 17 ani ar accepta un baiat sa i faca baie, sa il imbrace sa fim seriosi, astea habar nu au ce inseamna un paralizat

| minrest a răspuns:

Tot o fata cu handicap sever. Nu e bine sa datorezi prea mult unei alte persoane. In plus, daca tu iei o fata frumoasa si normala, pe aia cu handicap sever cine o ia?

| minrest a răspuns:

Pana la urma, nu e nevoie sa te iubeasca o femeie; ce nevoie ai sa te implinesti tocmai pe plan sentimental?

| RAY a răspuns (pentru minrest):

Corect asa e

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Fetele de 16 ani nici nu trebuie sa accepte, ca la varsta aia ai altele de facut, nu iubiți de niciun fel.

Oamenii poate se indeparteaza, dar aici nu e vorba de oameni in general, ci de o singura persoana care sa-l iubeasca. Nu multi, nu societatea, ci un singur om. Omul ala conteaza, nu restul.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Atunci de ce spun ca ar accepte,tu nu vezi, ce naiba, te-am intrebat ceva, ai stat? nu ai stat nu comenta, simplu, e ca si cum ai afirma ca nu ai inselat niciodata in 40 de ani de casnicie

| Miaa2 a răspuns (pentru Plato):

Dar ce am spus atat de irealist? laughing Nu toti se uita la interior.
Stiu ca mai sunt cazuri in care oamenii cu probleme fizice au avut si parteneri, totusi au existat si vor exista persoane ce nu au avut si nu vor avea vreodata un iubit, o iubita. Nu am spus ca este imposibil, am spus doar ca este o posibilitate destul de mare sa nu se intample. Crezi ca este mai bine sa dai sperante false unui om? Ca mai apoi sa fie dezamagit si mai tare. Sunt persoane ce nu au nici om facut pentru ei si sunt si persoane sanatoase din punct de vedere fizic. Exista si persoane ce sunt singure si asta nu din propria lor vointa. Ele chiar exista.

| Miaa2 a răspuns (pentru RAY):

Nu

| RAY a răspuns (pentru Miaa2):

Tu ai sta cu el?

| Miaa2 a răspuns (pentru RAY):

Da. dar cel mai probabil nu l-as putea iubi ca pe un iubit, ci doar ca pe un frate.

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Ti se pare imposibil sa nu inseli sau cum?

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Vom vedea man

| Plato a răspuns (pentru Miaa2):

Singur esti doar daca vrei.
Pentru absolut fiecare persoana exista cineva, fara exceptie, irefutabil si irecuzabil.

Eu cred ca este posibil in proportie de 100% sa-si gaseasca sufletul pereche.