| anonim_4396 a întrebat:

Cine ar iubi un băiat în scaun cu rotile și care nu poate folosi mâinile?

144 răspunsuri:
| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e vorba de optimism sau de pesimism e vorba de probabilitati, are sanse sa gaseasca, dar cu o probabilitate mai scazuta ca daca ar fi sanatos simplu

| minrest a răspuns:

Familia si prietenii. Multi oameni cauta sa se implineasca pe plan sentimental, dar putin reusesc; tu care ai un handicap grav ar fi mai bine sa cauti sa te implinesti pe alt plan. Pe plan intelectual, de exemplu. Pe plan civic si pe plan artistic deja ai rezultate, vad. O femeie frumoasa si sanatoasa nu se va indragosti de tine; iubirea nu functioneaza asa.

| girada79 a răspuns (pentru funnnyman32):

Am văzut familii normale în care ea e șoferul. Ce spui de femeile terorizate și dorm cu copiii prin gări? Putem merge la evenimente culturale, în stațiuni, etc.

| girada79 a răspuns (pentru supadeceapa):

Oricum tot lupt.

| girada79 a răspuns:

Nu am postat să vă certați. Oricum lupt până la ultima suflare.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru girada79):

Foarte bine love struck.

| minrest a răspuns (pentru funnnyman32):

Da, ai dreptate; totusi, sotul poate ramane sa te ingrijeasca, loialitatea intre soti e mare, eu unul stiu ca nu mi-as parasi sotia; DAR, atentie, doar in cazul unei casatorii reale, sincere si daca se intampla ceva in timpul casatoriei. Dar sa se indragosteasca o femeie de un om complet imobilizat, nu cred.

| girada79 a răspuns:

Am postat să vorbesc cu o fată în privat, pentru că, viziunea o am formată. Am vorbit 5 zile cu o fată prin sms și m-am simțit foarte bine. Pe Facebook sunt Marius Viorel Girada, iar e-mailul meu e girada_mariusviorel@yahoo.com Am și blog https://vreausalupt.wordpress.com/

| Endoryus a răspuns:

O fata cu aceeasi conditie fizica pe care o ai tu Marius.

| RAY a răspuns (pentru girada79):

Trebuia sa fi postat blogul in intrebare, sincer nu am cuvinte,esti un om foarte curajos, ambitios, ma mir ca ai puterea sa crezi in tine, sa crezi ca poti reusi, cand multi ne plangem ca nu avem iphone tu nu ai maini si scrii cu nasul, nici numi pot imagina cum reusesti asta, dar nu exista vreun tratament de vindecare? macar la o mana?

| Endoryus a răspuns (pentru RAY):

Are un caracter mai puternic decat majoritatea "depresilor" de pe aici care nu au iubit/a, ultimul iphone sau alte chestii. "Oricum tot lupt."

| RAY a răspuns (pentru Endoryus):

Dar de unde iti gaseste motivatia aia? eu care sunt ateu consider ca totul nu are nici un scop, sens, inutilitatea existentei, dar aceste persoane cum regasesc sens, scopul existentei?

| Endoryus a răspuns (pentru RAY):

Marius e la un mesaj distanta Ray. Intreaba-l pe el, nu pe mine. EU nu am de unde sa stiu asa ceva.

| doctorandus a răspuns (pentru minrest):

Da, corect, Biblia si Coranul sustin poligamia (ca un barbat poate avea mai multe neveste in acelasi timp). Deci nema suflete pereche in cartile astea.

| girada79 a răspuns (pentru RAY):

Hristos e secretul fericirii! Poate pare greu de crezut, dar pe zi ce trece descopăr mai liniștită și mai plăcută starea alături de El!

| RAY a răspuns (pentru girada79):

De ce ti-a dat boala asta?

| girada79 a răspuns (pentru RAY):

Creierul la 3 minute fără aer moare. Eu dacă n-am avut un minut sau două ce vrei? Am toate și le mișc, mă îmbrac, conduc căruciorul automat, reglez tv din telecomandă, etc. Fac recuperare, dar dacă comanda pleacă haotic din creier și dau cu mâna de 10 ori într-un loc? Și din această cauză vorbesc greu și cu agitație. Mulți îmi spun să nu mă enervez. Sunt calm mental, dar dacă partea din creier responsabilă cu corpul e praf? De multe ori am fost catalogat cu retard pentru că dă impresia corpul, dar după un mic dialog totul se schimbă.

| RAY a răspuns (pentru girada79):

Tu crezi ca ai merita ceea ce ai?

| girada79 a răspuns (pentru RAY):

Dumnezeu nu dă boli, ci unii ignoră datoria de servici!

| RAY a răspuns (pentru girada79):

Totul se face cu voia lui scrie in biblie, cine ti-a dat boala?

| girada79 a răspuns (pentru RAY):

Dar dacă eram un drogat și un mafiot?

| RAY a răspuns (pentru girada79):

Ce legatura are ce am intrebat eu cu ce ai raspuns tu?

| girada79 a răspuns (pentru RAY):

Dumnezeu, ca să arate lucrarea Sa prin mine! Să arate că poți fi demn și să reușesc având o Cruce mai deosebită de dus!

| RAY a răspuns (pentru girada79):

Deci dumnezeu te-a facut asa ca sa stim si noi cum e sa fi paralizat misto, deci tu meriti ceea ce ai

| girada79 a răspuns (pentru RAY):

E greu să înțelegi ceea ce nu simți. Nu vorbesc de boală ci de credință!

| RAY a răspuns (pentru girada79):

Credinta? deci tu esti un fel de trimis a lui iisus pe pamant

| girada79 a răspuns (pentru RAY):

Nu. Oricine poate cerceta și descoperi. Dacă vezi că toate celelalte produc agitație și dezbinare, dar când auzi despre Dumnezeu ai liniște ce-ți mai trebuie?

| RAY a răspuns (pentru girada79):

Deci sa preferam sa ne mintim ca totul e perfect

| girada79 a răspuns (pentru RAY):

E părerea ta și o respect!