| anonim_4396 a întrebat:

Considerati inaltimea un obstacol in calea dragostei? De 4 ani(acus peste cateva zile) traiesc cred ca cea mai "completa" poveste de dragoste. Am patit de toate in ea. Mereu "mi-a dat in cap" cu faptul ca sunt mai inalta, nu e mare diferenta, cativa centimetri. Mereu a fost asa, totusi ne-am iubit si am ramas impreuna, fara nicio despartire niciodata. In seara asta iarasi, dupa o lunga perioada fara certuri, a inceput cu vechea problema. Nu voia sa ma ia in brate, sa ma pupe, nimic. Si totusi ieri am facut dragoste si a stat mai mult cu mine, s-a purtat foarte frumos. Cum se poate sa se schimbe de la o zi la alta? Tin mult la el si el la mine, mi-a recunoscut neaseara ca tine la mine, dar cica "nu vrea sa mai tina". nu ne-am despartit (cred). mi-a zis ca nu stie daca ma suna, cand ma suna sau daca ne mai vedem. Ce sa fac? nu pot sa ma opresc din plans, de multe ori cand ne certam din cauza asta ma gandeam numai la tampenii (gen sa imi iau viata). trebuia sa plecam si la munte si a zis ca nu mai merge! Nu vreau sa il pierd, adica daca nu m-ar iubi as intelege dar nu pot accepta sa ne despartim din cauza prostiei asteia. Si pana acum chiar a mers bine intre noi.ce sa fac sa il conving? sa il fac sa se simta mai sigur pe el. imi zice ca nu ii pasa ca sufar, ca plang, ca daca fac vreo prostie va fi numai vina mea, l; ui nu ii pasa. da eu nu pot crede vorbele astea, le zice la nervi. Mi-as dori asa mult sa nu ma tin la el...sa il iut sa nu mai sufar, si totusi cand ma ia in brate nu mai vreau altceva. dati-mi un sfat, daca ati avut rabdare sa cititi tot.

Răspuns Câştigător
| pisikutzza22 a răspuns:

Din pacate eu nu cred ca este inaltimea de vina..eu cred ca pur si simplu s-a cam plictisit si nici el nu mai stie ce vrea. daca as fi in locul tau i-as da putina adrenalina:putina raceala, l-as face putin gelos, as deveni brusc putin mai ocupata si preocupata de alte activitati si neaparat mai increzatoare in mine (cel putin de fata cu el) nu trebuie sa ii arati cat suferi si ca esti slaba (pastreaza lacrimile pentru acasa) din experienta mea iti pot spune ca putina provocare nu strica pentru ca cu cat simte ca il iubesti mai mult si esti dependenta de el considera ca nu trebuie sa mai faca eforturi sa te cucereasca sau sa te tina langa el..asa ca fii putin mai tare si fa-l sa inteleaga ca nu este de neinlocuit la o adica fa-l sa te caute sa te recucereasca

15 răspunsuri:
| CrazyTeenager a răspuns:

El are probleme serioase, ori vrea sa se desparta de tine de mult, si foloseste inaltimea ca un pretext, ce treaba are inaltimea intr-o relatie rolling on the floor, serios acum, daca esti mai inalt/a imi schimbi becul din sufragerie fara scaun sau ce? Sa fim seriosi.

| powergirl a răspuns:

Uite cum vad eu de afara toata treaba asta. nu e o persoana stabila din punct de vedere emotional cred eu ca se leaga de asa ceva si schimbarile astea de la o si la alta o dovedeste si asta. cel mai bine ar fi sa nu mai va vedeti ca si cum ati fi despartiti sa vezi cum reactioneaza iar daca e nepasator in continuare soarta relatiei e sa va despartiti definitiv, nu are rost sa suferi tu si el nu, sunt si vorbe al nervi cum zici tu dar in toate astea e si un sambure de adevar. asa ca nu te mai gandi sa iti iei viata ca nu merita nimeni nici un barbat sau femeie, va fi greu dar intr-un final tot asa ve-ti sfarsi, deci incearca sa iti umpli timpul cu altceva si sa nu te mai gandesti la el, sunt si alte lucruri importante in viata de care trebuie sa te ingrijesti nu stiu cati ani ai dar sigur ai multe de facut in viata decat sa te gandesti la tampenii, bafta sa treci peste.

| tuGatita a răspuns (pentru powergirl):

18 ani.da stiu nu merita. dar daca as avea prietene alaturi, sa am cu cine sa stau. eu nu ieseam decat cu el, mereu ma ia cu dansu cand iese undeva...si m-am cam departat de prieteni(proasta am fost) asa ca nu prea am ce face, singura ma iau tot felul de ganduri

| powergirl a răspuns:

Anca draga e mai bine sa o lasi balta sincer e cea mai complicata relatie pe care am auzit-o vreo data. vb cu cineva si pe mess sa te descarci si ai sa vezi ca te simti mai bine. acum ca nu ai prietene langa tine poti avea si cateva virtual cu care sa iti mai zici oful gen acum ca vb aici cu noi sau pe mess. el cam te joaca pe degete si tu accepti si nu e bine ai viata inainte ce i se intampla lui e treaba lui nu a ta. tie trebuie sa iti pese de tine si numai de tine nu ce o sa faca el si cu cine o da fie daca o sa fie alea alea. tu contezi nu el daca el se comporta asa. daca vrei sa vb cu cineva poti vb cu mine daca tye intereseaza dai pe privat un mesaj mie si iti las id de mess

| neutrino a răspuns:

Asa plang copiii cand fac lucruri trasnite. In primul rand trebuia sa stii de la inceputul relatiei ca exista in mod normal si un sfarsit. Momentan traiesti, zici tu, o poveste frumoasa de dragoste in care, numai inaltimea ta face ca ea sa nu fie perfecta. Eu nu cred. De ce nu a refuzat sa se culce cu tine daca erai prea inalta? Adevarul este ca 4 ani intr-o relatie e cam mult. Baiatul s-a cam plictisit, a obosit sa se ridice la inaltimea ta si doreste ceva nou. Tu vei plange pentru ca inca il mai iubesti, fara sa accepti ca acestea au fost si sunt etapele unei relatii. Si urmatoarea relatie tot la fel va fi. Sper sa ma insel. Seara buna.

| tuGatita a răspuns (pentru neutrino):

Lasam faza cu culcatull...dar daca sunt mai inalta de ce ma scoate in oras? de ce ma ia cu el peste tot? daca i-ar fi rusine nu m-ar luastraight face stiu ca astea sunt etapele unei relatii...numai ca eu chiar speram sa ajungem si la batranete impreuna..si el mi-a zis acelasi lucru. nu stiu daca s-a plictisit, nu cred, mi-as da seama de asta. toate fetele probabil se gandesc ca "vai daca se desparte de mine isi gaseste alta imediat"..chestia e ca eu chiar ma gandesc ca nu isi va gasi pe alta, mi-a zis de cateva ori ca nu mai vrea alta relatie, vrea sa fie singur daca ne vom desparti..si sincer chiar nu cred ca va avea pe altcineva, deci faza cu "ceva nou" cam cade

| neutrino a răspuns (pentru tuGatita):

Te-a imbrobodit rau.

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Da, fiindca rade lumea, si nu poti sa te izolezi de lume, fiindca omul este conceput genetic sa fie in grupuri mai mari si de asemenea sa aiba momentele de familie, adica o faita de familii, si e probabil sa va despartiti

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Du-te la el şi spune-i ca ce mai conteaza o diferenta de câţiva centimetrii.De cine o sa asculte, de lume sau de tine

| tuGatita a răspuns (pentru Brăila_Ana_Cosmina_1997):

Crede-ma ii zic asta de mult timp. au fost doar perioade de certuri, dar ii vine lui cateodata. a si zis ca mereu va aparea problema..pana cand..ne vom desparti. ma iubeste, daca nu ma iubea m-ar fi lasat la cate "certuri" (ma ceram singura, el mereu era calm) am avut pe tema asta

| oxxy05 a răspuns:

Offf :-

| Emylakes a răspuns:

Buna. Eu sunt baiat, asa ca pot sa iti spun ca daca de 4 ani sunteti impreuna, nu poate fi vreo problema cu talia ta. Si pana la urma ce are? Cativa centimetri in plus, mare lucru... Se poate sa fie alt motiv, gen sa apara altcineva in viata lui, sau poate el crede ca ar fi bine o pauza intre voi doi. Ar trebuii sa mai vorbesti si tu cu el, maine, si nu mai plange, suntem niste dobitoci, nu trebuie sa plangi niciodata pentru un baiat. NU A MURIT MAMA BAIETIILOR! laughing

| tuGatita a răspuns (pentru Emylakes):

Ai dreptate. m-ai facut sa zambeschappy probabil e faza cu pauza.da atunci de ce naiba isi mai face planuri sa ma ia sa ma duca la munte, la nunti la mai stiu eu ce...

| XxEmAnUeLxX a răspuns:

Esti sigura ca nu a cunoscut pe altcineva? ...ca nu avea cum sa se schimbe de la o zi la alta doar daca nu a gasit pe altcineva ca esti mai inalta decat el cu un pic nu e un motiv daca te iubeste cu adevarat nu va lasa un mic obstacol sa stea in calea iubirii lui fata de tine

| tuGatita a răspuns (pentru XxEmAnUeLxX):

Nu are pe nimeni, el pe mine ma iubeste...si totusi nu a lasat acest obstacol sa stea in calea iubirii lui dat fiind faptul ca mi-a mai reprosat treaba asta, de parca eu eram de vina. numai ca eu sufar aici mai mult (asa cred) si eu ma strofoc sa ii explic ca asta nu e un impediment..pnetru un timp el intelege. acum eu sunt acasa, plang, iar el e cu baietii. poate nici nu se gandeste la mine si asta ma doare