| Florennce a întrebat:

Credeti ca doua persoane care sunt impreuna si care probabil se vor casatorii trebuie sa aiba si aceleasi pasiuni?
Se intampla uneori ca "micile pasiuni" sa ne faca diferiti in anumite situati, de altfel, la fel de "mici."

4 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Asta de unde ai mai scos-o? Din manualul de bigotism si preferinte ale pipitelor obsedate de control si redecorare a preferintelor partenerului?

Nu zic ca similitudinile nu ar trebui sa existe, desi de multe ori, fac ca relatia sa devina plictisitoare si letargica, dar tocmai diferentele de pasiuni fac o relatie sa mearga si sa capete dinamism.Nu-mi pot imagina cum cineva ar putea sta cu o persoana ce este aproape copia sa mentala, conceptuala si la nivel de preferinte. Ajuta momentan treaba asta la simbioza, insa doar daca e relatie pe termen scurt.

| sabin89 a răspuns:

Eu sunt pasionat de fotbal. Nu imi imaginez ca viitoare mea sotie sa aiba aceasta pasiune. Am dat doar un exemplu.

| ionutk9 a răspuns:

Nu in niciun caz nu trebuie sa avem aceleasi pasiuni de aceea suntem oameni sa putem avea diversitate pana si intre pisici caini tigri etc. exista diversitate nu "gandesc" toti la fel

| MiSeSpuneTyna a răspuns:

Daca acele persoane au degand sa faca acest pas, ar trebui in primul rand sa se iubeasca, si sa aiba macar cateva lucruri in comun, dar nu se stie...de obicei polii opusi se atrag, se poate intampla asta si in cazul lor.