| Miruna3094 a întrebat:

Cum as putea sa îmi conving părintii sa ma lase la mare împreuna cu prietenul meu sau la munte împreuna cu el și părintii lui?
Noi suntem împreuna de aproape un an, părintii mei îl cunosc destul de bine și au o părere buna despre el. Nu mi-au interzis niciodată sa ma vad cu el, dar i-am mai întrebat de 2 ori dacă ma lasă la munte cu el și părintii lui și nu mi-au dat voie( atunci poate aveau motiv pentru ca nu eram de foarte mult timp împreuna și eram în timpul școlii, dar acum nu ar mai avea niciun motiv).
Eu sunt un copil cuminte, nu le-am ieșit niciodată din cuvânt, la scoală învăț foarte bine, niciodată nu am ajuns acasă mai târziu de 10 seara și încerc tot timpul sa le fac pe plac.
Tin sa menționez ca eu am aproape 18 ani, iar prietenul meu aproape 20.
Voua vi se pare normal sa ii întreb asa ceva? (mie mi se pare normal pentru ca ii vad pe alții, care sunt poate și mai mici decât mine, ca se duc la mare fără părinti)
Si cum as putea sa ii conving pe ai mei sa ma lase?

Mulțumesc anticipat :*

6 răspunsuri:
| Dina a răspuns:

E normal cred, pentru ca sunt altii intr-adevar mai mici(15-16 ani), cred ca o sa-ti dee voie acum.

| neutrino a răspuns:

Pune-te in locul lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce vreti bre sa ma marit la 50 de ani? cu cine? eu am plecat-pa-pa.cheia e sub pres.

| soriinaa a răspuns:

Pe parinti nu prea ii intereseaza ca is altii si mai mici care fac asta, din contra, cand le spui asta, numai se enerveaza si devin si mai incapatanati. Eu cred ca daca vorbesti intr-o zi foarte serios cu ei, le explici cum sta situatia, ca totul o sa fie bine, ca prietenul tau te iubeste si are mare grija de tine, si le spui exact cum ne-ai spus noua, ca pana acum ai fost o fata cumine, si o sa fii in continuare si etc, le bagi tu chestii din astea care sa le ajunga la suflet si sunt sigura ca o sa te lase. Bafta;*

| redscorpion26 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vb el cu parinti tai, probabil nu au incredere in el

| Laurixi a răspuns:

Stiu prin ce treci dar ai multe sanse sa iti spuna"vei vedea cand vei avea copii tai". poate au dreptate, nu le dau acum dar cine stie
Gandind pozitiv, mai ai putin si sigur te vor lasa. avand aprroape 18 ani acum sigur ai mari sanse anull viitor
Totusi iti tin pumnii si pentru anul asta(la mine n-a mers)laughing