| tonyc7 a întrebat:

Cum credeti ca trebuie sa arate profilul ideal de barbat de pe Facebook sau alta retea de socializare pe care majoritatea femeilor singure (in cautare de partener) doresc sa-l vada pentru a raspunde cu usurinta la mesajele lui?
Chiar e o regula ca barbatul sa se afiseze cu masina scumpa si in locuri exotice, inconjurat de lux, pentru a avea succes garantat la agatat in online? Sunt astea singurele calitati care conteaza in ochii femeilor sau ce alte calitati trebuie sa intruneasca barbatul?

18 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Să fie bărbat bine. Cam ca...George Clooney, să zicem.

| tonyc7 explică (pentru sabin89):

George Clooney deja are parul alb, e cam batranel deja, cu toate ca inca arata foarte bine... Deci eu nu am parul alb ca el happy

| relian a răspuns:

Profilul poate sa arate oricum, nu se uita nimeni la ce scrie acolo, toate femeile se uita la poza, la cum arata un barbat in poza.

Daca ai poza de barbat fatal, mortal, dar sa si arati asa, adica sa fii tu ala din poza, atunci nu cred ca faci fata la cate femei, fetite de gradinita or sa sara pe tine laughing nu cred ca o sa poti continua mult timp.

Am facut odata un test genul asta pe net, am pus vreo 3-4 poze, am luat de pe net, nu era ala supermodel dar atragea femeile ca magnetu laughing de la cea cu tita in gura pana la femeia cu barba sura erau calare pe respectivu laughing la profilul asta ce zic.

Asa ceva nu mai vazusem in viata mea, sute de mesaje zilnic, numa de bine laughing
Femei in varsta, bagase si alea mesaje, vorbesc de femei de peste 60 de ani, bv mama asa da, uite ca avem si noi romani ca americanii laughing
Chestia e ca poza era a unui roman, deci respectivu era, cred ca o fi si cu prin RO sau pe afara, era din Iasi si zicea care in jur de 30 de ani sau 35 nu mai tin minte exact.

Cum zic asa ceva nu o sa mai experiementez niciodata.Una na venit, ori n-a avut curaju sa ma intrebe daca pozele is reale.

Daca esti un barbat atragator, atunci nu trebuie sa te afisezi cu nimic.
Daca nu esti atragator, va trebuie sa compensezi cu material, ori fizic cu scula, daca ai scula de 20-25 cm iar e de bine.

Alfel sa arati ca ai malai, masini, barci, avioane, alea atrag la fel ca si mierea mustele, sa nu zic altceva laughing

| J0B0MAT a răspuns:

Ideal ar fi cu bani(cu cât mai mulți cu atât mai bine), frumos, atletic și poate chiar inteligent.

| Lioana a răspuns:

Profilul ideal are poza reala, clara si reusita, una facuta afara, preferabil dintr-o excursie sau un loc mai frumos din oras. Barbatul sa fie frumos si zambitor si sa aiba postari interesante vizibile pentru public.
Daca s-ar poza langa masina, fie ea si de lux, ar fi un punct minus pentru mine. As considera ca nu are valori morale ci singura lui calitate sunt bunurile materiale pe care le are si cu acelea se lauda. Doar oamenii superficiali posteaza asa ceva.
Asta e parerea mea. Ce gandesc alte femei nu ma interesează.

| tonyc7 explică (pentru Lioana):

Asta cu barbatul zambitor... Cam toata lumea e zambitoare pe retele sociale, si bine ar fi sa fie zambitori cu adevarat, insa majoritatea oamenilor se forteaza sa zambeasca de dragul pozei, deci vedem niste zambete false mai mult...

| Lioana a răspuns (pentru tonyc7):

Conteaza mult sa nu vezi o față crispata in poza.

| tonyc7 explică (pentru Lioana):

Am vazut multi oameni atat de seriosi, incat zambesc foarte rar sau chiar deloc, dar asta nu inseamna ca sunt neaparat crispati si nu stiu sa se faca placuti. Au chiar si parteneri/partenere cu care alcatuiesc cupluri de succes.
Zambati mai tot timpul, in schimb, sunt o gramada de prosti. Iar zambetele lor mai mult provoaca sila.

| Lioana a răspuns (pentru tonyc7):

Oamenii de care spui tu sigur nu si-au cucerit partenera cu poza de pe Facebook. Altceva a contat. Tu ai intrebat cum sa arate un profil de succes la femei. Fara zambet slabe sanse de succes mai ales daca persoana nu exceleaza prin frumusete. Zambetul infrumuseteaza orice chip. Nu uita asta.

| tonyc7 explică (pentru Lioana):

De acord cu tine, zambetul infrumuseteaza orice chip, dar de multe ori poate fi interpretat si ca semn de neseriozitate, smecherie sau chiar prostie.
Iar multe femei, cam majoritatea, sunt foarte suspicioase si ezitante atunci cand interactioneaza la inceput cu un barbat, de aceea ma indoiesc ca zambetul barbatului e neaparat conditia de baza. Poate doar in unele cazuri, dar nu cred ca e o regula generala.

| Lioana a răspuns (pentru tonyc7):

Asta e parerea mea. Daca nu te intereseaza, scuze ca ti-am spus-o.

| tonyc7 explică (pentru Lioana):

Nu te-am contrazis, doar am nuantat. La pachet cu zambetul, ar trebui sa vina si o dantura frumoasa, dinti cat mai albi. Pentru ca daca zambesti si ti se vede negreala pe dinti, te faci de ras, nu crezi asta? Sau consideri ca dintii albi, imaculati, nu sunt neaparat o conditie in atragerea partenerului/partenerei?

| Lioana a răspuns (pentru tonyc7):

Prostii. Barbatii care zambesc sunt cei mai frumosi. Bineinteles ca trebuie sa aiba o dantura ingrijita. Daca nu au pot zambi si cu gura inchisa.
Nu e obligatoriu sa ai gura inchisa cand zambesti. Dar dantura nu poate scapa neobservata in realitate. Se vede cand vorbesti. Asa ca degeaba atragi pe Facebook daca pici proba realului.

| Emma30555 a răspuns:

Profilul ideal ar trebui sa fie cu poze care reprezinta ceva, cu prieteni, familie sau animale de companie in locuri drăguțe din călătorii, peisaje, nu sa epateze cu ceva, nu mașina sau fițe sa nu para cocalar sau prost ci dimpotrivă sa para ca este preocupat de lucruri profunde și de calitate. Pot fi poze, filmări de la concerte sau alte locori pe care le frecventează majoritatea. Nici prea multe poze nu da bine sa nu para un narcisist pe care îl preocupa validarea online.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să fie îmbrăcat într-un costum frumos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bărbatul îmbrăcat în costum nu dă el mesaje la femei, doar numără câte mesaje primește de la femei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bărbatul când se plictisește de câte mesaje primește de la femei după câteva zile le blochează și își șterge contul.

Răspuns utilizator avertizat