| 1Voineoska1 a întrebat:

Cum imi conving o prietena sa se intoarca la mine? De curand,o alta fata a venit la noi in clasa,iar de atunci prietena mea se tot distreaza cu ea, iar pe mine nu ma mai baga in seama...Ce sa fac sa se intoarca la mine si sa ne reluam prietenia?

Răspuns Câştigător
| club13medicalstuff a răspuns:

Pai daca tu nu ai gresit cu nimic in prietenia voastra inseamna ca prietena ta nu are caracter!
Dar sa nu uitam ca nu poti sa dictezi viata cuiva si fiecare are dreptul sa-si aleaga prietenii.
Ca recomandare este sa porti o discutie serioasa cu prietena ta si sa accepti ca poate avea si alte prietene, sa fiti cu totii o "gasca"

| 1Voineoska1 explică (pentru club13medicalstuff):

Nu pot fi intr-o "gasca"cu niste persoane care ma folosesc:ca de exemplu, acum 2 zile la scoala am avut de facut niste propozitii la engleza iar, prietena mea si cu fata asta noua m-au chemat sa le ajut, iar eu le-am ajutat cu placere insa apoi in pauza ele se duceau in curtea scolii sa faca poze, iar atunci cand le-am spus ca vin si eu mi-au spus ca vor sa apara doar ele in poza, ca nu vor sa apara si o beast=bestie care as fi fost eu.nu stiu de ce m-ar fi facut bestie....pentru ce? frumoasa sunt, draguta sunt, amabila sunt, de ce m-au facut bestie?

| club13medicalstuff a răspuns (pentru 1Voineoska1):

Pai nu au caracter! in acest caz nu le mai ajuta! Trebuie sa le arati ca esti cea mai buna, iar atunci cand iti cer ajutorul te faci ca nu ai timp, ca ajuti pe altii... sa vada cum este fara tine!
Dar cea mai buna ideei e sa ai mai multi prieteni, sa comunici cu toata lumea si sa nu te intereseze persoanele nesimtite

9 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Eu consider că nu-ţi este şi nici n-a fost o prietenă adevărată, dacă te-a dat uitări la primul venit.Cu condiţia ca tu să nu fi greşit grav, faţă de ea.

| cυρcαкє a răspuns:

Bună. happy

Păi atunci când o vezi că stă cu ea bagă-te și tu în seamă cu ele, și încercați să deveniți prietene toate trei pentru că e cam singura soluție, nu o poți forța să nu stea cu ceilalți. Iar din moment ce se distrează cu ea toată pauza... Nu cred că va renunța la ea dacă îi spui, fiind posibil să renunțe chiar la tine. Sau altă soluție ar fi să-ți găsești altă prietenă. happy

Succes! :*
Pa, pa. wave

| 1Voineoska1 explică (pentru cυρcαкє):

Mai bine alta prietena decat suferinta...dar chestia e ca suntem prietene de ani buni, iar acum cand a gasit pe altcineva cu care sa se distreze m-a lasat deoparte.nu pot renunta asa usor la ea, desi totusi o sa incerc sa vorbesc cu es despre asta o sa ii spun ca situati a cam luat-o de sub control.

| cυρcαкє a răspuns (pentru 1Voineoska1):

Poți încerca să stai de vorbă cu ea spunându-i ce simți... Adică, nu știu... E prietena ta și știi mai bine ce ar trebui să-i spui. happy

Îți doresc multă baftă, pentru că știu și eu cum e să fii pe punctul de a îți pierde cea mai bună prietenă.

| Nolkyz a răspuns:

Daca se comporta in felul asta, nu cred ca a fost o prietena adevarata din moment ce gaseste mai interesant sa stea cu cealalta fata.

| paceandlove a răspuns:

Fa-i o declaratie

| anonimulllll a răspuns:

Asa am patit si eu... eu am facut-o geloasa... adica ma umblat cu prietena ei cea mai buna, dupa aia ne-am inpacat fa si tu asa funda?