| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi pot convinge parintii sa ma lase sa dorm la iubitul meu? Tata e foarte protector, mama m-ar lasa, dar el nu ma lasa. El crede ca daca ma duc la iubitul meu fac "prostii"...Dar chiar daca ar fi asa ce ar avea? Am 17 ani, si e iubitul meu de aproape un an, sunt foarte apropiata de el, il cunoaste si tata foarte bine si stie ca nu are interese de genul. De multe ori am incercat sa il intreb sau sa il conving, insa mereu am primit o privire urata, plina de rautate. Si chiar daca mi-as incepe viata sexuala este asa grav? Chestia este ca as face-o doar cu iubitul meu, nu cu mai multi, sa fiu considerata o fata josnica sau de moravuri usoare. Din cauza lui, mama mereu a inceput sa imi spuna sa am grija ce fac cu iubitul pana si cand iesim sa ne plimbam. E groaznic, ei inca se comporta de parca as avea 10 ani straight face si cu iesitul afara la fel: "Nu ai voie mai tarziu de 8-9 ca te pedepsesc". Abia astept sa fac 18 ani, poate atunci isi vor da seama ca nu mai sunt un copil.
Eu doar vreau sa dorm cu el, spuneti-mi daca este o greseala asa mare si de ce. Multumesc.

28 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Spune-i lu tactu ca gagiul tau are lacat la penis si nu il poate folosi in dotare

| darrio2007 a răspuns:

Oricine se gandeste ca puteti face „prostioare" daca tu vrei sa dormi cu el sau la el. Ei tin la tine si nu vor sa apuci pe o cale gresita.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mi se pare de bun simt ce fac parintii tai si lipsit de respect din partea ta sa ceri ceea ce ceri. Cand o sa fii majora te duci si dormi pe unde vrei.

| sierra1 a răspuns:

Eu doar vreau sa dorm cu el
- somn ușor porumbeilor

| Freya1 a răspuns:

Daca nu ai avea alte ganduri nu cred ca ai fi asa insistenta sa pleci sa dormi cu el.
Da, inteleg faptul ca este putin absurd deoarece daca vrei sa faci ceva poti sa faci si pe timp de zi nu doar noaptea.Deci o data ce ei deja stiu de el sunt putin fara logica crizele lor.Eu cred ca de fapt ei nu vor sa te lase din cauza vorbelor ce s-ar putea scoate de catre lumea, ca tu la 17 ani dormi pe la baiati acasa.
Si nu, o data ce vei face 18 ani nu vor realiza ca nu mai esti copil deoarece copil esti atata timp cat ai parinti deci tot asa vor face.In momentul in care nu vei mai sta cu ei in casa si trai din bani lor atunci abia te pot considera om mare pana atunci cam trebuie sa faci ce ti se zice.

| Bondarel99 a răspuns:

Asa fac parintii normali, e foarte bine ca nu sunt de acord. Isi fac griji nu numai pentru ca o sa creada ceilalti pentru ca pe vremea lor nu se obisnuia sa se doarma imprruna de la varsta asta si mai ales ca o fata sa mearga la un baiat acasa, dar si pentru ca tinerii din ziua de azi sunt inconstienti si nu se informeaza cu privire la metodele de contraceptie, tara noastra e campioana la minore care fac copii. Si chiar daca tu spui ca vrei sa te protejezi, cine stie cum te abureste el si apoi pui intrebare pe TPU "am facut-o neprotejat, dar nu si-a dat drumul, e posibil sa fiu gravida?" Stiu ca asta e metoda pe care o folosesc multi tineri, dar nu e ok deloc, nu la varsta voastra.
Eu ti-am explicat doar care sunt motivele pentru care parintii tai nu o sa fie bucurosi sa stie ca dormi la iubitul tau, tu daca vrei sa ii convingi sa te lase, poti sa le spui ca o sa fii responsabila, pentru inceput te duci seara la el de mai multe ori dar te intorci pe la 12 acasa, apoi ramai si toata noaptea, poate parintii tai vor fi de acord. Sau sa vina el la tine.

| LPCTSTR a răspuns:

Da, este cea mai mare greseala pe care o poti face.
Cat timp esti sub mana protectoare a parintilor, esti a lor si ei au stapanire totala asupra ta.
Deci nema dormit cu "iubi" si nema viata sexuala, asta daca esti o fata cuminte si posibil "isteata" (nu se prea vede).

| Tache_Alexandra_1994 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Ești sănătos la cap? Cum ai putea sa spui vreodată așa ceva? Și copiii au viața lor! Nu poți sa le impui sa facă ce vrei tu

| minrest a răspuns:

Nu se numeste prostii, se numeste sex. Nu ma aventurez in presupuneri daca e bine sa faceti sex sau nu, ca nici nu stiu, tu stii asta. Dar daca dormi la el, sex veti face. Bine, poate o sa si dormi vreo patru ore.

| Emma30555 a răspuns:

E bine ca te lasă să ai prieten. Sa dormi la el e greu sa ai acceptul lor, majoritatea ar proceda la fel ca părinții tai

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Iubirea-i trecatoare; parintii nu-i poti schimba cu altii!

| Legion7X a răspuns:

Nu este nici o greșeală să dormi cu prietenul tău.
Eventual roagă-l pe tatăl tău să îți dea si un pachet de prezervative.
Doamne ce familie sunteți
Cum ar veni să fi și tu în postura unui părinte apoi să vină fata ta la tine de 16 " mami vreau să mă culc cu prietenul meu mă lași". or mai bine spus " tati vreau să îmi rup ghiveciul diseară mă lași"

Dacă este sà o gândim logic nu este deloc normal. Cred că te și dădeam afară din casă apoi să nu vii plângând că cine știe ce s-a întâmplat și te-a lăsat ăla baltă după ce ai rămas gravidă.

Dar, mă rog asta a fost o părere de a mea poate cam severă fără supărare.

| BuLaNNNeL a răspuns:

"El crede că daca ma duc la iubitul meu fac prostii, dar si daca ar fi asa ce ar avea?" laughing deci e clar, esti mai nerăbdătoare ca iubitul tau. Eu nu-s tata, nici pe aproape macar, dar nu as accepta ca fie-mea sa se culce la iubi laughing, de fapt nu stiu daca as accepta sa aiba vreun iubi.
"Aș face-o doar cu iubitul meu, nu cu mai multi" păi când iubi se sătura de tine, te lasa, vine altul o faci si cu ala, te lasa si ala si uite asa ajunge sa te "cunoască" tot cartierullaughing. Baga-ti mintile in cap.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu o sa-si dea seama ca nu mai esti un copil nici atunci, poate doar dupa ce o sa pleci la facultate. Nu prea ai ce sa faci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sper să fii mamă cândva, în viitor și să ai o fată.
Cu siguranță că ATUNCI vei înțelege mai bine care sunt grijile pe care și le fac acum părinții tăi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"E groaznic, ei inca se comporta de parca as avea 10 ani"
Si nu e adevarat? tu te comporti de 10 ani deoarece vrei sa dormi cu el, sincer imi aduce aminte si eu am dormit cu o fatã avea chiar 10 ani dar doar prieteni, nimic mai mult la varsta aia, cum Sa dormi cu iubitul tãu la el acasã, si cu parintii pe cap?laughing asemenea prostie nu am mai vazut, sa ai si 17 anirolling on the floor cine a fost cu ideea? Intr-o dupã amiaz nu te poate rezolva? laughing doar seara asa romantic duratã de 4 ore non-stop, sau sunteti un cuplu de "doar prieteni" si dormiti fiecare cu nasul il pernã.

| Raducons a răspuns:

Cum sa nu aiba interese, daca te cheama la el noaptea e logic ce vrea,
Faci cum vrei dar daca ramai insarcinata la varsta asta o sa iti distrugi viata, deci ai grije.

| Kogaion a răspuns:

Stai linistita ca daca i-ai spus ca vrei sa dormi la el, si-a dat seama si el ca deja ti-ai inceput viata sexuala, el doar ca nu vrea sa-ti dea impresia ca este de acord cu ce faci tu. Tu spui ca nu mai ai 10 ani, dar te comporti exact ca o fata de 10 ani, ceri voie la 17 ani sa dormi la iubit, really? Pai nu puteai sa zici si tu ca te duci in oras sau la o prietena? Cum crezi ca ar accepta orice parinte sa-i zica fiicei sale ca poate sa doarma la iubit.

| Alfred0703 a răspuns:

"El crede ca daca ma duc la iubitul meu fac "prostii"...Dar chiar daca ar fi asa ce ar avea?" Deasta nu te lasa. Iti cam place **** dupa cum vad.

| AlexDarius3 a răspuns:

Pai faci 18 ani si te muti de acasa si din momentul ala nu mai raspund de tine, simplu.

Răspuns utilizator avertizat
| Claxon987 a răspuns:

O sa ti dai seama ca parintii tai procedeaza corect, si intr o zi o sa spui "bine mi au facut". Esti minora si ei sunt responsabili pentru tine din punct de vedere legal. Societatea cere ca o femeie sa fie cuminte, macar in aparenta. O stampila de femeie usoara te va urmari toata viata. Orice ati face pana la urma, aveti grija la o posibila sarcina care v ar incurca enorm viata amandurora

| Elyiela a răspuns:

Mă fato daca tu il vezi pe tactu că face aşa, nu mai încerca sa il convingi ca nu are rost. Taci si suporta pana la 18 ani dupa te muti cu prietenul si faci ce te taie capul.

| Danielachan a răspuns:

știu că pare ciudată protecția oferită de părinții tăi la această vârstă, însă au experiență de viață. Nu face încă acest pas cu iubitul tău, mai așteaptă. Tatăl tău e bărbat și știe cam ce îi poate capul la acel băiat. Ai răbdare și încearcă să rămâi copil cât mai mult timp.

| NightcoreMusic a răspuns:

"E groaznic, ei inca se comporta de parca as avea 10 ani"

peste 10 ani o sa regreti foarte tare aceste cuvinte...Eu am doar 18 ani(relati perfecte cu parintii) dar regret extraordinar de mult ceea ce faceam cand eram mai micut

| Kevin2098 a răspuns:

Nu va mai abtineti de la besini ca urca pe sirea spinarii si ajung la creier, asa apar ideile de rahat pe care le aveti, primitivilor.
Vi s-a facut creierul compost, aveti unii o varsta inaintata si o vorba spune ca omul batran e intelept, ma consider mai prostovan uneori dar cand ma uit la voi prind curaj?
Lasati-va de TPU ca ati mancat prea multa fasole.
Fata a vrut alt raspuns, nu ideile voastre si cum ati trata situatia in locul parintilor ei.
Odata cu incalzirea globala vi s-a prajit si materia cenusie.
Sinapsele ce zic?
Banuiesc ca nici asta nu stiti, sfantul google.