| anamaria_6210 a întrebat:

Cum se face cu barbati astia? Cand crezi ca relatia voastra merge mai bine atunci ei ca niste domni ce sunt strica totul, asa a facut si dragul meu sot, cand ne intelegeam mai bine el pleaca si isi mai inchide si telefonul, nu stiu ce sa cred sia gasit pe altcineva? Eu stau in casa si ma consum pentru ce? pentru ca sa aibai copilul meu mama si tata? oare chiar are pe altcineva? dati-mi un sfat ce sa fac ca sotul meu sa nu mai plece de acasa sau macar daca pleaca sa aiba telefonul deschis.nu stiu ce sa fac daca nu ar fi copilul asi pleca fara sa ma uit in urma cu toate cal iubesc mult

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Poate el sa fie tatal copilului vostru? Si chiar daca este, poate sa-ti fie tie barbatul de care ai tu nevoie?
Inteleg ca aveti un copil mic, daca nu mai este ceva intre voi, mai bine va despartiti acum, cat copilul este mic si nu stie ce se intampla, daca va veti despartii cand el va putea sa judece ce se intampla pe nume, numai va avea si el mai mult de suferit, si tu cat vei suferii pana atunci?
Clarifica lucrurile, daca el nu poate fi ceea ce te-a facut pana acum sa crezi ca este, pune punct acum.
Domnul sa fie cu voi.

| Dara a răspuns:

Anamaria, spuneai la un moment dat ca sotul tau are doua slujbe. In acest caz, chiar daca-ti este greu (si stiu din experienta ca e greu si pentru sotia ramasa acasa sa aiba grija de cel mic), ar trebui sa il intelegi. Sau crezi ca lui ii este usor? Parerea mea este sa te calmezi si sa incerci sa stai de vorba cu el. Sunt convinsa ca si el isi doreste sa petreaca mai multe clipe alaturi de tine si de cel mic, dar in putinul timp liber pe care-l are nu cred ca reuseste sa se imparta in prea multe parti. Incearca sa fii realista si nu-ti tulbura linistea caminului cu ganduri inutile. Nu fac bine nimanui. Daca va iubiti intr-adevar, cu intelepciune si rabdare veti gasi rezolvarea problemelor voastre. Iti doresc numai bine si o casnicie linistita.

| EUSIATIT a răspuns:

Numai tu poti sti ce se intimpla. dar tu incearca sa porti o discutie serioasa cu el sa vezi ce se intimpla si daca nu mai merge. ok copilul creste si nu trebuie sa fie o catastrofa. Nu esti prima si nici ultima. Asta este. fiecare pe drumul lui. Nu trebuie sa traumatizezi copilul. sa asiste la discutii. certuri sau acte de violenta, Fii puternica si mergi mai departe

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Sincer Ana Maria eu nu am înţeles niciodată tipurile astea de relaţi, suntem împreună pentru că a avem un copil, nu pentru că ne iubim sau pentru că iubirea aia pe care tu o crezi e reciprocă. În locul tău aş purta o discuţie serioasă cu el când vine acasă. Întreabă-l ce vrea de la viaţa asta, de la tine, de la familia asta? Ai spus că dacă nu ar fi copilul ai pleca fără să te uiţi în urmă. Copilul în orice caz rămâne la mamă. Nu spun că vai trebuie să divorţezi, îţi spun doar să fi atentă pentru că nu are sens să fiţi căsătoriţi numai pentru că aveţi un copil. Acel copil va creşte şi va simţi că părinţi lui nu sunt tocmai ok unul cu celălalt. Discută cu soţul tău, întreabă-l unde a mers ce a făcut, dar cu calm, nu urla nu ţipa nu nimic. În cazul asta trebuie să fi cât se poate de raţională. Dacă el nu simte nimic pentru tine, are sens? Gândeşte-te! Şi când vine acasă vorbeşte cu el!

| carminaburana43 a răspuns:

Sa nu faci nimic pe baza presupunerilor. Daca ai dubii lamureste-le, daca suspectezi intreaba.Presupunerile te determina sa inventezi scenarii incredibile care invenineaza sufletul si nu au nici o baza reala. Tu fii senina si increzatoare, rabdatoare si nu ataca. Prima data convinge-te.Creierul barbatilor functioneaza altfel decit cel al femeiloir si as fii evitat multe certuri cu sotul de judecam ca el.Adica nu-l invinuiam inutil, ci imi deschideam mai bine logica si creierul.

| Duhovnicul a răspuns:

Trebuie luate masuri urgente cat mai repede cu putinta. Apeleaza la o firma de detectivi particulari sa il verifice 24 din 24, pune-i un GPS in pantof, sau leaga-l fedeles de pat in felul acesta te asiguri ca nu va mai parasi domiciliul.
Succes :*

| foxi a răspuns:

Lasa iubirea si da-i un ultimatum! daca se repeta.pa!

| lya18 a răspuns:

Bună
De cele mai multe ori un barbat pleaca daca e stresat mult timp, sau daca il tii prea mult din scurt. Incearca sa faci ceva ca sa reaprinzi "scanteia : aia, e pacat...Propune-i sa mergti intr-un weekend undeva ca sa fiti doar voi 2. Daca vezi ca nimic nu merge, paraseste-0l tu, desi o sa zici ca e la mijloc copilul. pai asa e dar gandeste-te si la tine, doar o viata avem!
nu-ti o pierde pentru toti fraierii care nu simt ca si-au trait-o si incep sa se distreze dupa ce se casatoresc.