| anonim_4396 a întrebat:

Daca visezi ca iti moare un membru al familei, acel membru chiar va muri? va rog ajutati-ma! am doar 12 ani...

Răspuns Câştigător
| Senyorul a răspuns:

Si eu am visat asa dar pe colegii de la scoala. si ei m-au visat pe mine de doua ori. cica ii moare moartea acelei persoane. persoana nu moare. cauta la dictionar de vise

22 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Nu, nu e nici o legatura intre ce visezi si lumea reala.

| mona a răspuns:

Sunt doar vise si nu te poti lua dupa ele

| William a răspuns:

Daca ce visam eu se intampla in realitate, atunci bunica era un strigoi, in casa ei erau tot felul de creaturi (vampiri, diavoli etc), parintii mei se uitau la tv in fiecare zi si eu puteam sa levitez. Dar sunt doar vise, nu se adeveresc.

| ghinionistul112 a răspuns:

Astea sunt doar imaginatia unui om visator! Doar Dumnezeu stie acest lucru! Du-te la Biserica si spovedeste-te cum trebuie pentru ca este vorba de un avertisment din partea lui Dumnezeu pentru ca copii devin neascultatorii parintilor si Dumnezeu vrea sa-i ia pe parinti de langa ei sa vada cum este sa fie fara parinti!

| IloveME a răspuns:

Din cate stiu eu cand visezi mortea, se schimba vremea!
La mine functioneaza!

| Fatamuntilor a răspuns:

Stai linistit, NU.
Te gandesti foarte mult la ai tai, si asta e bine, de asta ai asfel de vise.
Nu iti recomand sa iti intrepretezi visele dupa dictionare, mai ales luate de pe net pentru ca sunt diferite si te zapacesc si mai mult.

| greyhound a răspuns:

Doar daca esti mama omida

| ema_2625 a răspuns:

Mai bine nu crezi in vise de genul acesta si daca se adeveresc gandeste-te ca a fost doar o coincidenta.

| Charlly a răspuns:

Se spune ca i-a murit moartea.Totul e bine!love struck.
Funda?

| beebyy a răspuns:

Numai crede in vise, ca nu's adevarate

| Antoonel a răspuns:

Nu neaparat.

| Whatafy a răspuns:

De obicei aceste vise sunt foarte populare si nu sunt altceva decat motive de ingrijorare. Citeste mai multe pe http://dreamgeek.ro/ si http://dreamgeek.ro/interpretar-vis-in-care-apar-funeralii

| Piisiiiii a răspuns:

Se spune ca daca visezi ca cineva moare, acel om traieste mai multwinking.

| Phantom933 a răspuns:

Visul despre moarte reprezinta, in general, sfarsitul unei etape si inceperea unei noi faze din viata, putand semnifica, spre exemplu, finalizarea unei casatorii, inceputul unei noi cariere sau o schimbare majora a personalitatii.Acest tip de vis este unul simbolic, care nu pare a prevesti, de obicei, vreun eveniment din viitor.

Visul despre moartea altcuiva

Daca visezi despre moartea unei fiinte dragi sau a unei persoane cunoscute, ti se sugereaza ca iti lipseste o anumita calitate sau trasatura intruchipata de persoana visata. Ar trebui, in acest caz, sa te intrebi ce anume face special acel om sau ce apreciezi in mod deosebit la el.

Intr-o interpretare asemanatoare, un astfel de vis indica ca o trasatura particulara simbolizata de persoana respectiva nu te mai caracterizeaza sau nu mai face parte din viata ta. Astfel, daca visezi moartea parintilor tai, ti se sugereaza ca treci printr-o transformare importanta in viata reala, datorata faptului ca relatia ta cu parintii a ajuns intr-o noua etapa.
Intr-un alt exemplu, daca visezi cum iti moare mama, acest lucru poate semnifica "moartea" laturii materne din sufletul tau. Poate ca ar trebui sa ai mai multa grija de copiii tai sau poate simti ca ai prefera sa primesti o mai mare atentie "materna" in loc de a fi "ucis" in mod simbolic, prin ranirea egoului tau sau prin neglijarea fiintei tale.

In acelasi timp, daca visezi oamenii morti, pe care i-ai cunoscut de-a lungul vietii, aceste imagini onirice pot reprezenta suferinta si lipsa de impacare legata de decesul cuiva drag. In alte cazuri, durerea provocata de moartea unei persoane iubite este simbolizata de un vis in care esti respins, atacat sau te desparti / divortezi de catre aceasta.

Intr-o alta interpretare, este posibil ca acest vis sa exprime sentimentele tale ascunse fata de persoana care moare in vis. Ai cumva vreun resentiment legat de acea persoana sau doresti sa te eliberezi de o subjugare fata de ea?

Atunci cand simti ca ti atrage atentia asupra sexului...

| firefox6 a răspuns (pentru Phantom933):

Merci mult. dar din pacate am dat funda inainte.

| DeeaRi a răspuns:

Daca il visezi ca moare asta nu inseamna ca o sa moara recent. Poate sa mai traisca mult timp.

| Delia_Mihaela_1986 a răspuns:

Așa am visat și eu și nu a murit nimeni. stai calm.

| robo888 a răspuns:

Da acel membru va murii/sau daca are o problema de sanatate nu va murii. Daca are vreo problema de sanatate nu va murii, dar daca nu are va murii direct!

| Clauka_Klaudia_1999 a răspuns:

Nu nu se va intampla asa ceva asta e de bine daca ai visat ca va muri un membru al familiei inseamna ca va trai foartemult happy

| Marius_Doru_1989 a răspuns:

Eu am visat de 3 ori ca am murit eu si tot nu am murit laughing ( pana acum happy )...
DAR IN GENERAL SE ZICE CA DACA VISEZI PE CINEVA CA MOARE ESTE UN LUCRU BUN FIINDCA II MOARE MOARTEA.

| Te_Yubesk_Anka_1990 a răspuns:

Nu, nu asa am visat si eu.Nu iti moare nici un membru am si eu 12 ani si eram la fel de speriata.Nu mor din familia ta poate vecini, cunostinte etc..Nu te speria visurile sunt visuri.Nu ai de ce sa te alarmezi atat.

| 3v3lina a răspuns:

Nu e adevarat ii moare mortea