| Roxannna18 a întrebat:

De câteva zile am inceput sa vorbesc cu un băiat. ieri am vorbit despre cum suntem in general in relatie, la final m-a întrebat ce as face daca băiatul care ma iubeste are cancer.
I-am spus ca as ramane langa el, asta nu m-ar opri sa-l iubesc.
După mi-a spus ca are cancer de piele.

12 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Ti-ai dat singura raspunsul cand ai pus intrebarea.
Sau nu esti prea constienta de ce vorbesti?
Sfatul e de la tine " I-am spus ca as ramane langa el, asta nu m-ar opri sa-l iubesc. "
Acum nu stii ce simti pentru el?

| sabin89 a răspuns:

Fii doar o prietenă, nu şi o iubită.

| Freya1 a răspuns:

Depinde si in ce stadiu este poate este vindecabil inca.
Fa ce simti tu ascultati si urmeazati inima si instinctul

| munteanuionvictor a răspuns:

Să rămăi lângă el, să-l ajuți cu ce poți.

| Roxannna18 explică:

Continuarea întrebării : povestea lui de viata m-a marcat.
Si din cate mi am dat seama cred ca ma place. Un sfat va rog frumos?

| PumpkinDoll a răspuns (pentru Roxannna18):

Sfat in legatura cu ce? Il iubesti, ramai cu el, tu stii ce simti pentru el

| mentholinks a răspuns (pentru Roxannna18):

Un sfat in legatura cu ce? El o sa moara cel mai probabil in curand din pacate. Eu te-as sfatui sa faci cat mai mult sex cu el sa-i faci viata cat mai frumoasa pana va parasi aceasta lume.

| Roxannna18 explică (pentru mentholinks):

Wtf?
Crezi ca asta chiar ar fi o solutie? Daca voia sex putea sa aiba cu oricine. El vrea sa se simta iubit. Insa aici vine problema la mine. Nu stiu ce as putea sa fac in legătură cu el.Stiu ca îmi va fi greu. daca as fi cu el. Si voi avea de suferit dupa..Insa la fel nu as vrea sa l dezamgesc. spunând ca nu vreau sa fiu cu el..multe l au refuzat din cauza ca are problema asta:/

| mentholinks a răspuns (pentru Roxannna18):

Si cum putea sa aiba sex cu oricine daca toate l-au refuzat? In fine, tu cunosti situatia cel mai bine. Daca nu a mai avut iubita inainte eu zic ca merita sa te sacrifici pentru el ca sa vada si el cum este dar daca a avut, nu merita.

| FukUBetta a răspuns:

Eu as zice sa incerci sa il accepti cum este el, sa nu pui emotii enorme pentru el in caz de ori ce.
Scenariul al doilea, pe parcurs il iubesti din ce in ce mai mult si vei suferi o perioada dar vei trece peste.
Sfat de final: daca cere "nud-uri" si alte asemenea, fi precauta indiferent de ce ar fi.

| Nebunatica3001 a răspuns:

Susține l pe acest băiat și spune i ca o sa treacă peste orice ar fi, încearcă sa ți lângă el cât timp poți.

| Roxannna18 explică (pentru Nebunatica3001):

Iti multumesc foarte frumos! Am sa țin cont de acest sfat.