| just Me a întrebat:

De ce ma simt atrasa de baietii care ma resping?
Atunci cand baiat arata ma place si ar face orice pentru mine ma plictiseste, mi se pare neinteresant si il resping. Cu cat imi acorda mai putina atentie cu atat mi se pare mai interesant, il vreau mai mult si as face orice sa il am.si normal. eu pierd.
Am eu o problema?

7 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Da, ai tu o problemă.
Tratezi băieţii ca pe trofee şi nu ca pe persoane. Sau, eventual, dacă îi tratezi ca pe persoane, ai o psihologie ciudată, îţi place să fii tratată cu sictir.
Dacă ai până în 16 ani, nu e grav. Dacă ai 20 sau mai mult, ar trebui să consulţi un psiholog.
Salut.

| Libelle a răspuns:

Da problema ar fi daca si baiatul care iti place pentru ca nu iti da atentie daca ti-ar dao, nu ti-ar mai place.
Asa, esti in perioada de nehotarare, nu ai un ideal, nu stii ce gen cauti, si posibil sa iti stea si in caracter atractia pentru lucruile greu de obtinut.

| RS4 a răspuns:

Raspunzul e simplu : tot ce e interzis, atrage atentia! adica cel ce te respinge, sau nu iti da atentie, te face sa te intrebi ca ce nu-i place la tine, te pune pe jar, te gandesti ca tu care ai putea avea atatia, esti data la o parte de acel tip!

| DizzYuzzY a răspuns:

Aici e chestia cu psihologia inversa. si cand iti doreste ceva asa mult si intr-un final il ai te plicty imediat de el.hee hee depinde de persoanahappy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti pularizata invers. ei is cu plus, si tu cu minus.trebuie sa fii polarizata cu plus.

| DaughterOfDarkness a răspuns:

Asta mi se intampla si mie uneori. De ex imi place de un baiat care nu imi acorda foarte multa atentie si pe zi ce trece il plac tot mai mult si vreau sa aflu cat mai multe despre el. Exista vreo doi baieti in clasa mea care ma plac dar mie nu imi place de ei, exact ca tine mi e par plictisitori. Oricum mi se pare normal sa fie asa deoarece multor oameni le plac de cei care li se par diferiti de ceilalti si nu ii plictisesc deloc. Pe mine, cel putin ma atrag baietii pe care nu ii cunosc asa de bine si in final am ajuns mereu sa fim prieteni (atunci eram mai mica).
Acum oricum iti vei gasi un baiat potrivit pe care si tu o sa il placi si si el o sa te placa. Stai linistita, totul va fi bine.

| smilewithme a răspuns:

Pentru ca ei sunt mai diferit.nu se lasa asa de usor tongue
la fel gandesc si baietii cand vad o fata care nu se lasa usor sunt atrasi de eabig grin