| vicuflack a întrebat:

Despre ce aș putea comunica cu o fată în internet? pe un termen de lungă durată

6 răspunsuri:
| vale300 a răspuns:

Întreab-o ce face în timpul liber, ce hobby-uri are. Începeţi să vorbiţi despre hobby-ul ei, povestești tot ce știi despre el, apoi spui ce îţi place ţie să faci. Mai departe vorbiţi despre ce începe ea să spună, sau începi tu să îi faci complimente (fetele adoră asta). Succes!
Dai funda?

| WaterDrop a răspuns:

Intreab`o daca stie sa numere pana la infinit si apoi pune`o sa-ti dovedeasca asta zilnic.

| JesseH a răspuns:

Faceți un proiect împreună. E fain să lași în urmă ceva ce să folosească și altora. Așa găsiți domenii de interes comune, cunoști mai bine felul de lucru al celuilalt și în principiu te simți util. Dacă e un proiect de lungă durată, în timp ce lucrați o să vă vină destule subiecte de discutat și pe lângă proiect.

La finalul zilei dacă fiecare e mulțumit cu ce a realizat, puteți fi mândru unul de celălalt.

Idei: o carte de poezii pentru copii haioasă (versuri scurte + mici desene), un blog cu jocuri din copilărie (puteți fi amândoi autori pe o platformă gen wordpress.com, blogspot.com), o galerie foto cu peisaje din locuri frumoase pe care le-ați vizitat și mici descrieri etc.

Poate fi ocazie bună să înveți ceva nou. Și peste ceva timp să zici: ah, dacă nu era ea n-aș fi acum fotograf, desenator, cântăreț, poet... etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfff! Doar dacă aveți subiecte comune. Nu ai de unde să știi ce o interesează. Nici nu trebuie! Trebuie să vină de la sine conversațiile. Doar așa stabilești o conexiune reală.

| Andersen2k18 a răspuns:

Trebuie sa fii tu, sa faci o conexiune cu ea comuna(daca nu atunci e mai greu, si aproape imposibil sa vorbesti cu ea).Dar eu spun sa socializezi mergand pe afara, sa poti cunoaste oameni mai bine, nu stand pe internet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca as fi eu fata in cauza, ti.as propune un subiect:as vrea sa vorbim despre varza de Bruxelles, de exemplu.