| lavinia12345marcela a întrebat:

Fetelor ce parere aveti despre soti sau iubiti gelosi si posesivi va confruntati cu astfel de problema si ce solutii ati gasit ajutati-ma si pe mine va rog cu o idee mersii FUNDA

Răspuns Câştigător
| Mdeea95 a răspuns:

Buna. Pai in principiu e posesiv pentru ca ii permiti trebuie sa iti impui punctul de vedere intr.o relatie sa discuti cu persoana respectiva ce te deranjeaza. Gelozia apartine o dovada te iubire. Incearca sa discuti si sa ii spui ce "te doare" ce lipsuri si ce minusuri sunt in " relatia" voastra. Daca te iubeste cu adevarat se va schimba pentru a nu te pierde. Daca continua cu asta inseamna ca nu te merita. Cata iubire ar fi nu trebuie sa te "chinui intr.o relatie" doar de dragul lui. Sunt o groaza de tipi si tipe cu bun simt si respect. Iti doresc succes sper ca ti.am fost de ajutor!

6 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Sunt posesiv, sunt al dracu de gelos, astea's minusurile, apai dar cam plusez pe partea de romantism, si fidelitate.Cui nu ii convine, sa isi rupa gatu.Eu personal nu RENUNT la gelozie sau posesivitate.Esti a mea? Pai a mea ramai, nu te duci si flirtezi cu toti papagali prin bar. Vrei la altu? Te duci cu tot, cu pat.Ce inseamna asta? Panarame, adica e cu mine si se joaca cu altu? Nu concep asa ceva.Eu's mai ciudat, insa mna is in stare sa ma despart de cineva daca ma ia cu texte de 'lasa gelozia' o las si pe ea si gelozia happy nu exista iubire fara gelozie copilasi, treziti'va la realitate.

| lavinia12345marcela explică (pentru Liviu):

Hey Liviu in cazul in care ai in jur de 20 de ani sunt sigura ca asa gandesti problema este urmatoatea -barbati care ajung sa fie posesivi si gelosi, ajung in situatia asta deoarece nu sunt siguri pe ei in toate cand vine vorba de a avea pe cineva alaturi de ei si atunci indiferent daca femeia filtreaza sa nu ei tot o }panatama] o vad stii.Iar ajungand in situatia asta decat sa traiasca o viata asa chinuindu-se unul pe altul mai bine separati dar totusi sa incercam sa nu ajungem chiar acolo avand inca o sansa la dispozitie poate o sa vada unde gresesc...

| FemeiaPisică a răspuns:

O părere foarte bună, ce părere să am? Așa, îți arată că ține la tine. Știi, era o glumă: Dacă nu este gelos înseamnă că ești urâtă.

| BlackheartQueen a răspuns:

Fiecare e gelos, într-o oarecare măsură. Dacă se depășește acea măsură, acest lucru înseamnă că încrederea care ar trebui să existe într-un cuplu s-a dizolvat. În acest caz, te bazezi pe comunicare și încerci să rezolvi ceea ce pe tine te deranjează. Ar trebui să înțeleagă că nu există motive de gelozie, mai ales când îi ești mereu alături.

| Rainmaker a răspuns:

Buna lavinia!
Parerea mea este ca ce-i frumos (ex:sexul frumos) nu poate apartine unei singure persoane.Sotii sau iubitii exagerat de gelosi si mai ales posesivi, ar trebui trimisi pentru tratament in centre specializate.Un tip gelos si posesiv poate sa degenereze usor intr-un maniaco-depresiv si mai apoi in schizofrenic.Nu recomand nimanui sa-si chinuie viata langa o astfel de persoana.

| Armenianeek a răspuns:

Fetelor, schimbati-va sexul, deveniti transexuale.