| xLionel a întrebat:

Ce parere aveti despre barbatii posesivi? Dar despre femeile posesive?

6 răspunsuri:
| Suck a răspuns:

Bolnavi psihic. Libertatea e esențială într-o relație.

| Divy a răspuns:

Vor să dețină controlul asupra celuilalt de frică că-l pierd.

Am impresia că e un fel de iubire ca la animale, la comandă în siguranță ca într-o colivie și cu comenzi de dresaj "Bravo băiete!" laughing

Au ajuns așa probabil ca urmare a educației, modului de trai sau a altor evenimente, sau așa știu ei să își exprime iubirea.

Unora le place unora nu. Gusturile nu se discută

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi-ar place sa fiu asa nici sa am o prietena asa. Daca eu vreau sa ies la 12 noaptea sa ma plimb putin singur, de ce sa nu o fac pentru ca nebuna crede ma duc la alta fata? Mai bine singur decat cu una de genul. AM mai vazut aici fete baieti care deja li se interzice sa vorbeasca cu altii baieti fete sau alte chestii. Mai ceva ca intr-o casatorie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fricoşi şi nebuni.
Fricoase şi nebune.

| MorganaM a răspuns:

Barbatii posesivi, mai exista, dar femei posesive, suna oarecum penibil, fiindca atunci cel care ar trebui sa fie 'barbat', e de fapt tinut sub papuc, si deci ii este anulata barbatia.
Drept sa spun, un barbat posesiv - din cand in cand mi se pare bine, arata ca ii pasa foarte mult si ca tine foarte mult la jumatatea sa, uneori chiar si ajungand sa exagereze - astfel putand a-l numi posesiv. Dar cand deja e mereu posesiv, prea posesiv, atunci e o problema si sigurat relatia nu se va termina cu bine...

| anonim_4396 a răspuns (pentru MorganaM):

"Drept sa spun, un barbat posesiv - din cand in cand mi se pare bine, arata ca ii pasa foarte mult si ca tine foarte mult la jumatatea sa,"

Imi dai si mie exemple cand aceasta chestie e buna si cand ea devine exagerata?