| Parakeets a întrebat:

Hei!

E important!

Dați-mi idei de motivul pentru care să-l caut pe tata și motivul pentru care să-l sun pe tata de sărbătorile astea. Pentru că iar am rupt legătura.

S-a supărat cred că nu l-am sunat de BlackFriday să vină prin zonă la mine să-mi dea niște bani. Că mă sunase că vrea să-mi dea niște bani, dar eu răcisem și nu am prea reușit să ies din casă, mai ales că aveam și anxietatea iar.

Dar nu vreau ca de data asta să rup legătura cu el. L-am mai și visat aseară că e pe moarte sau va muri. Teribil.

Vă rog, cu ce motiv să-l caut de Sărbători? Acum dacă l-am refuzat atunci să nu pară nici că-l super caut, dar totuși să-i dau de înțeles că nici nu am nimic cu el și atunci l-am refuzat doar din cauza mea, nu a lui.

Vă rog!

Răspuns Câştigător
| monelinio a răspuns:

Pentru ca il mai ai si e fain sa poti vorbi cu tatal tau. Eu zic sa nu ratezi sansa asta cu tatal tau ca unii nu au nicio sansa sa vb cu al lor. Si bucura-te ca vrea sa seta cu tine laughing))

15 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cumpara-i tatalui tau un cadou (ce-i place) si du-i in seara de Craciun (24 decenbrie), ocazie cu care sa va impacati!

| darrio2007 a răspuns:

Trebuia sa te intalnesti cu el atunci cand te-a sunat de Black. Motivul ar fi sa te intalnesti cu el, ca sa mai vorbiti, este totusi tatal tau, indiferent de situatie.
Poate iti da si niste bani.

| Simpatic a răspuns:

Motiv de sarbatori? sa ma gandesc... Craciunul nu crezi ca este un motiv?
Sangele apa nu se face.
S-a suparat ca te-a cautat sa iti dea bani, ce motiv de suparare o mai fi si asta?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Faptul ca iei este tata nu e un motiv suficient?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să îi urezi sărbători fericite.

| dullcat a răspuns:

Il poti suna ca sa-i urezi sarbatori frumoase si toate alea.Cred ca o dai excesiv in overthinking?

| Parakeets explică (pentru dullcat):

Da, ai dreptate, am uitat de sărbători. Cum eu nu prea am pe nimeni și nu spun nimănui Crăciun fericit de sărbători, îți dai seama că nu prea e în comportamentul meu să fac din astea. De obicei dor de sărbători și dacă am dispoziție, fac o plimbare nocturnă solitară prin parc și aia e.

Dar da, ai dreptate, iar mă duc cu mintea departe.
Mersi, miss DullCat. happy

| dullcat a răspuns (pentru Parakeets):

Ei hai ca eu nu cred asta. laughing Sigur ai macar cateva persoane carora sa le urezi si atunci e mai mult decat suficient, don't worry.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Sa iti dea bani? De transfer bancar n-a auzit? Geezus... ce mai motive si la voi. Daca visezi de-astea cu morti cica ar trebui sa primesti bani. Hai ca se pupa. Da- i un sms cu urari de sarbatori si aia e. Daca are chef de vorba, te suna el.

| Parakeets explică (pentru GabiDumitrescu):

Tata?
Păi tata e lăcătuș mecanic, are doar liceul și probabil o avea minim pe economie, operație pe inimă și diabet. Și când o divorțat mama de el, l-o lăsat doar cu vreo 300 de milioane, jumate din suma garsonierei pe care o vânduse unde am stat toți 3 în copilăria mea. Așa că, nici nu știu dacă o fi avut casă sau bani de casă, dacă stă în chirie și azi sau ba. Însă cert e că, de transfer bancar nu știe el și nici nu are bani prea de aruncat omul.

Are un telefon pe butoane, dăla vechi și când i-am dat telefonul meu, A50, pe care l-am avut în trecut, a zis că nici nu știe să-l folosească, pentru că nu știe.
Așa că, nu există ideea de transfer bancar la tata. happy

Dar cu sms-ul da, cred că va merge, de sunat nu îndrăznesc, dacă nu am un motiv clar. Iar ca să-l sun că vai mi s-a făcut mi-e dor de el, nu o fac. Cel puțin nu cu bărbații.
Dar nu vreau să rup legătura din nou cu el.

| Fatamuntilor a răspuns:

Pai ce motiv ai avea decat....sarbatorile!
fa-i prajitura preferara (sau cumpara) ataseaza si atceva (cosmetice pentru barbati, pijama, plover sau ceva spefic Cracinului )
suna la usa, imbratiseza-l si bucurati-va de sarbatori!

| J0B0MAT a răspuns:

Se supără lumea că nu îi suni să îți dea bani? Ce lume drăguță te înconjoară în fanteziile tale.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Găndești prea mult. N-ai nevoie de motiv.
-Îl cauți pentru că e Tatăl tău.

| TheGentleman a răspuns:

Dragă Alexandra, ți-am mai spus: tatăl tău nu te merită. Nu toți oamenii merită să fie părinți și nu toți au chemarea asta.

Gândește altfel: cum ar fi ca un copil, rezultat în urma unei inseminări artificiale (donator de spermă), mamă singură, să se trezească într-o bună zi că un nene îi spune: hei, salut! eu sunt tatăl tău, tehnic, eu am donat sperma laboratorului care se ocupă de fertilizare în vitro.

Tatăl tău a avut de ales. Tu nu. Tatăl tău a ales să-și pună palma la c*r și să plece. Nu i-a păsat de tine sau de mama ta, nu s-a gândit la sentimentele, emoțiile tale sau ale mamei tale. Să-și asume treaba asta. El s-a mulțumit doar cu plăcerea, când a dat de responsabilități a fugit.

O relație se CONSTRUIEȘTE, nu vine de la sine. Nu mai perpetuați tipare, comportamente, ierarhii greșite.

| KovacsB a răspuns:

Suna-l si fara motiv oricand, si va fi fericit doar te auda.
Nu te vei mai reintalni niciodata cu momentele astea.