| SakuraMiraiEdo a întrebat:

Hei lume.^^ Deci as avea nevoie de un sfat si poate si ponturi.
Deci urmeaza sa merg in vacanta la o ruda, in alt oras, in Constanta ( eu stau la tara). Faza e ca merg singura si o sa ma plictisesc tot timpul, ma rog, o sa merg la plaja si vizitez orasul, dar nu fac asta tot timpul, deci straight face Si din cauza asta as vrea sa incerc sa imi fac niste prieteni acolo, idk. Numai ca, pentru mine e mai greu..adica nu sunt prea buna la socializat, sunt foarte timida. Nici acasa la tara nu am prieteni, pentru ca toti sunt foarte diferiti de mine, adica ei sunt genul de copii care asculta manele si injura, care au un caracter..., daca intelegeti :v nu am niciun punct comun cu ei, plus ca sunt si cam, idioti. Eu sunt cu rock-ul&pastel goth music, anime si other stuff, alt "caracter" :v Sa nu intelegeti ca ma cred mai presus de ei sau ceva, nu. Suntem doar personalitati diferite, ca polii si nu ma pot intelege cu ei XD Deci sa trecem la subiect. Cum pot sa imi fac prieteni acolo? Adica nu sunt obisnuita cu cei de la oras, mi-e frica ca o sa ma judece pentru ca sunt de la tara si cica sunt taranca si nu stiu ce :v Plus ca sunt o fata cam ciudata... Cum incep? straight face De exemplu merg si eu pe strada la ei si pur si simplu ii salut?-. Explain me please;-; Cum sa intru in vorba cu ei si cum sa ma inteleg cu ei? Like, eu sunt straina fata de ei.
Sper sa imi raspundeti^^ and no hate please :v Funda^^

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te judeca nimeni ca stai la tara mai, stai calma.laughing Eu sunt din Constanta, unde stau rudele tale?

| becka133 a răspuns:

Poti sa iti iei un jobulet. poate te ajuta. ceva, sa lucrezi la o terasa, ceva lejer. Mai cunosti oameni asa. oricum, or sa te abordeze oamenii constant, stai linistita. Si daca se gandesc ''e taranca'' te pisi pe ei, ca nu sunt mai presus decat tine. Nu ai nevoie de oameni superficiali. Succes happy

| Assassina a răspuns:

Spui "Buna, ma numesc X, si as vrea sa fim prietene?"Intrebarea e jenanta dar asta e. Stiu si eu genude la tine de la tara, care cred ca daca sunt bad boys sau crazy girls vor fi mult mai apreciate.Eh,fiecare cu cat il duce mintea.Si cum pot oamenii aia de la oars sa isi dea seama ca esti taranca? Ai noroi pe toata fata? Esti pieptanata? Esti imbracata? Raspuns categoricbig grinA.Ai putea sa vezi daca face cineva ceva so sa intri in vorba.Serios,nu e asa greu, si pana la urma, serios, cine te cunoaste?

| TheNigga a răspuns:

Pentru inceput... te măriți cu mine? laughing

OK, si eu am fost EXACT CA TINE. Aceasi problema cu manelistii si cu mediocrii, insa eu stiam ca le sunt superior insa nu aratam asta pentru ca nu are rost sa te pui cu prostii. In fine, la oras vei cunoaste diferite persoane, mai ales intr-un oras ca si Constanta.
Vei gasi persoane cu care te poti intelege, nimeni nu te va judeca pentru faptul cum gandesti. Tot ce va trebui sa faci este sa gasesti asemenea persoane. Nu iti pot spune cum le vei gasi, pentru ca fiecare are felul lui de a cunoaste lumea, insa iti dau un sfat: NU TE INTIMIDA. Intra in vorba cu persoanele pe care ai vrea sa le cunosti si daca te simti ok langa ele atunci. felicitari, incepi sa-ti faci amici.
Tine minte ca vei gasi persoane cu diferite personalitati si feluri proprii de a gandi, asa ca daca in prima zi ai parte de cocalari. gandeste ca a doua zi ai putea cunoaste un "geaman" de-al tau.

Tot ce trebuie sa faci este sa socializezi cu persoane. Cu persoanele cu care te simti ok, cu ele vei sta. Logic.winking
Iti repet ca si eu am fost ca tine cand eram mai mic (eu m-am adaptat cat de cat la stilul lor de cocalari fara viitor). Cunosc persoane de toate felurile si am invatat sa socializez cu toti, insa stau numai cu persoane cu care chiar merita sa stau. Ceea ce te sfatuiesc si pe tine.

| Quadrillion a răspuns:

Ruda ta ar putea sa te prezinte unui vecin/vecine de varsta ta care la randul lui/ei sa te prezinte grupului de prieteni sau ceva.you know what i mean...
E adevarat ca o sa te intrebe de unde esti si o sa fie jenant pentru ca asa e cand esti de la tara, dar nu cred ca o sa fie o problema dupa aceea.O sa vezi din prima caracterul fiecaruia si dorinta lor de a se imprieteni cu tine.Iti spun astea din experienta mea de taran ajuns la oras laughing

| ContAnonimPentruIntrebariStupide a răspuns:

Ai vreun cont de skype sau ceva? poate ne vedem idk
inb4 pedofil jegos