| Swetlly122 a întrebat:

Ce este mai avantajos pentru o fata care place un băiat, ca acesta sa dea like-uri altor fete pe insta și ție foarte rar sau atunci când parcurge o distanta pentru doar ca sa te vadă?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se poate vorbi aici de "avantajos", ca nu-l cumperi pe baiat la kilogram, sau la sac, cu gramada!
Nici like-urile de pe Insta si nici parcursul unei distante, nu sunt relevante in reflectarea sentimentelor unui baiat.
Poate sa-ti de alike-uri ca asta face la toata lumea, in virtutea inertiei. In ce priveste parcurgerea unei distante ca sa te vada, poate fii pentru ca are un interes sa obtina ceva de la tine, poate te place (dar nu cred, odata ce te ignora pe Insta), sau poate vine in aceeasi zona unde stai tu, pentru ca are un magazin favorit sau vreun prieten.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când parcurge o distanță și te vede e Făt Frumos din Lacrimă. Pe Instagram este Făt Frumos din La Crima.

| Celcestietot a răspuns:

Pai depinde la ce fel de avantaje te referi, la cele de latura emotionala sau fizica? Avand in vedere ca noi inca nu traim in Matrix (decat partial), bineinteles ca a doua varianta este mai avantajoasa, ca doar nu iti faci nunta virtuala si nu traiesti nici viata virtuala. Daca ai nevoie de o persoana din viata reala alegi a doua varianta, iar daca vrei sa stai toata viata pe retelele de socializare, bineinteles ca o alegi pe prima.

| Bizon95 a răspuns:

Cand parcurge o distanta

like e o chestie care dureaza 10 secunde (sa se uite pe poza si sa apese pe like)
sa vina la tine e o chestie care implica faptul ca se deranjeaza si se implica personal cu timp si efort, dar asta se aplica NUMAI daca vine NUMAI pentru tine, si nu pentru altceva/altcineva

in plus, poate inteleg gresit asta, dar e posibil sa nu iti prea dea tie like-uri ca sa nu stie lumea ca pe tine te place de faptwinking

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Varianta a doua, dar vezi ca poate te baga la puf asa cum zicea ioneasca poate dai de vreun proxenet

| Vikaa a răspuns:

Sa parcurga o distanta ca sa ma vada.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Tu ce crezi? daca tie nici macar like la poza nu iti da si le dă altor fete este posibil ca nici macar sa stie ca exiști, nici ce-a mai mica atracție fie ea și de prietenie nu o are pentru tine. Ca un sfat, daca tie iti place de un băiat care nici macar nu stie ca exiști, deși tu il cunosti ceva timp, poti sa iti iei gândul de la el...nici ca o sa te faci cunoscuta pe viitor lui. Dar in schimb, daca un băiat străbate o distanță foarte mare doar ca sa te vada, inseamna ca acel băiat te iubeste foarte mult, si ce este mai frumos pentru o fata decât să știe că există undeva acolo...un băiat care o iubește cu adevarat