| Annie2498 a întrebat:

Heiilove struck. Decii am nevoie de un sfat... De aproximativ 3 luni cunosc un baiat. Dar de 3 saptamani incoace stam aproape in fiecare seara afara, cu sorele si fratele lui si inca 2 fete. Problema este ca am inceput sa il plac destul de mult. Doar ca nu sunt singura din gasca care il place, mai este inca o fata. Mentionez ca el este genul de baiat mai vagabont. Ma puteti ajuta cu niste sfaturi cum sa-l fac si pe el sa ma placapuppy dog eyes. Cel mai bun raspuns primeste fundita:X

16 răspunsuri:
| Dina a răspuns:

Nu poti sa-l faci sa te placa, unicul lucru ce trebuie sa-l faci daca vrei este sa-l intrebi daca el te place.

| NeimaginabilA a răspuns (pentru Dina):

El va arata cool si va zice nu. De ce i-ar place de ea? Vagabonziilor le place sa detina puterea, sa fie bossul deci daca vor fii impreuna el va faace ce va vrea cu ea.

| IMC90 a răspuns:

Vagabond in sensul ca se crede cul, asculta Vescan si Guess Who, se imbraca cu pantaloni d-aia de zici ca a facut kk pe el si vorbeste ca la usa cortului? sau n-are casa si e hobo (ca si aia inseamna vagabond)

in ambele cazuri, gaseste-ti pe cineva cu un IQ decent (sfat personal)

| N0NameForY0u a răspuns:

Ar trebui sa renunti la el. Daca e vagabond.Gaseste-ti un baiat potrivit pentru tine(in cazul in care esti si tu la fel ca baiatul asta)ia-ti un baiat destept si cult.Nu toti vagabonti de pe pamant. Oricum daca nu-mi asculti sfatul poti sa-l cuceresti fiind mai cool.Schimba-ti look-ul daca nu-i place.Incearca sa vorbesti pe limbajul lui.Mai intreabale pe surorile lui despe el poate iti mai dau si ele niste sfaturi.Incepe sa glumesti cu el.Ai grija sa nu se mai aproprie nimeni de el...etc. sunt o gramada de chestii cum poti sa-l cuceresti.Cum ar fi poti sa-l inviti la un film sau in club.Succes!

| ochiverzi91 a răspuns:

Zambeste-i mai des, da-i de inteles ca il placi. O sa isi dea seama si, daca te place si el sigur o sa faca un pas in fata, sa te invite in oras. Fa tot posibilul sa ramaneti cat mai mult timp singuri, fara fratele lui si restul.Totusi, inainte de toate intreaba-l daca e cineva in viata lui sau daca place pe cineva, doar nu ai vrea sa ai o surpriza neplacuta. Sper ca am fost de folos. Te pup

| stanly7 a răspuns:

Offtopic:
Scuză-mă nu vreau să te jignesc dar: sorele?
Ăsta crezi tu că e pluralul de la soră? LOLlaughing
Parcă pe TPU.ro era un program de corectat greșeli gramaticale. A obosit.
Surorile este corect.

| Annie2498 explică (pentru stanly7):

Mdalaughing. acum mi-am dat si eu seamarolling on the floor

| NeimaginabilA a răspuns:

Simcer nu te lua dupa vagabonzi, nu-ti vor aduce numai durere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum depinde si cat de vagabont e.E doar genul de tip care asculta mult rapp si se imbraca ca atare sau fumeaza de rupe,bea te stinge, injura de iti vine sa iti pui dopuri in urechi si restul? Daca e prima varianta il poti cuceri usor cu niste semnale subtile din partea ta, daca e a doua varianta...nu-ti bate capul cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune un prieten de al lui sa il intrebe, sau spune-i sincer ca il placi.

| NemNUZ a răspuns:

Hhmmm in priml rand fii o diva nu-i arata prea multa atentie(mie asta imi place la o fata) pe langa imbracatul fumos si... dar daca chiar tu il faci vagabond inseamna ca e de rau ( eu zic sa il lasi in pace daca nu vrei sa ajungi sa ai 2 copii sa stai intr-o garsoniera la periferie si cu un salariu de 8 mil pe luna)sunt miliarde de baieti frumosi

| titisan70 a răspuns:

Ia-l de gat si da-i un pupic apasat.El daca e golanas o sa-si dea seama.

| Bizantino a răspuns:

Deci intrebarea este : Iti place cu adevarat? thinking Daca da, zambeste-i mult dar discret, astfel incat sa nu bata la ochi dar sa-i dai lui de inteles. Incearca sa afli de la apropiatii lui daca si el tine la tine. Bate anumite apropouri in unele situatii fara sa fie foarte stridente. Succes! si funda big grinbig grin

| BenTen a răspuns:

Cred ca are de treaba Neimaginabil. Poti sa te pui cu el cu conditia doar sa va distrati dar sa nu pui suflet. Incearca sa vorbesti cu el mult, deschide discutii, mai suna-l, trimitei smsuri si asa o sa isi dea seama ca il placi adica dai atentie. Daca nu iese nimic ori nu ii place de tine ori nu isi da seama ca il placi. Poti sa pui si un baiat sa il intrebe ce parere are despre tine.

| Serghey_Sergheyy_1979 a răspuns:

Buna, iti da un raspuns mai bine sper,lasa totul sa decurga de la sine e mai bine si ai grija sa nu cazi in plasa stii cum sunt baetii! asa ca nu te aventura prea tare intr-o lelatie pentru ca ai sa suferi daca pui prea mult suflet,si daca e vagabont el las-o balta n-are rost lui ii place viata si o traeste din plin daca ii cazi in plasa profita de tine si dupa paaaaa, lasa-l sa faca el primul pas si tinel la distanta daca intelegi ce vreau sa-ti spun nu-i da libertate prea mare la tine, si inca ceva baetii vor sa fie cat mai libertini nu sa fie sunati sau intrebati tot ce fac si unde se duc sunt, baiat de-si ar mai fi multe de spus, dar te las pe tine sa descoperi.bafta si ai grija de tine, pup SERGIU

| N0NameForY0u a răspuns (pentru Serghey_Sergheyy_1979):

Baetii,lelatie,vagabont,n-are,traeste si tinel? Ce cuvinte sunt acestea? Nu le-am vazut in vocabular.Nu stii sa scrii?