| Oanaoni a întrebat:

Hello TPU. Am o întrebare: Voi credeți în împăcare după despărțire? Ați trăit? Cum e? Timpul chiar le vindecă pe toate? Eu și iubitul meu ne-am despărțit. A fost primul meu iubit, nu ne-am mai ințeles, am lăsat problemele nediscutate până s-au adunat și ne-am dat seama că nu mai merge. Am greșit amândoi, dar greșeala noastră a fost că nu am comunicat unul cu altul.(motivele rămân între noi). Îl simt pe el că are probleme și că prin acesta despărțire vrea sa se scape cumva pentru nu a mă răni mai mult pe mine.A zis sa ne despărțim fiindcă nu vrea sa ma distrugă pe mine de tot pentru problemele lui, ca simte că nu mai poate continua. Lucrurile sunt foarte complicate, dar eu simt ne vom împăca. Ne-am despărțit frumos față în față, ne-am spus ca ne putem scrie și ajuta unul pe altul, suntem alături unul de altul dacă vom avea nevoie. Voi ce ziceți? Credeți în împăcare după despărțire?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dar eu simt ne vom împăca. Cum simți asta? Împăcarea ar avea succes dacă cauzele despărțirii s-ar rezolva.

| MrAM a răspuns:

Consider ca 3 e numarul magic. Daca reusesti sa te desparti de 3 ori i seamna ca ceva nu e oky si trebuie sa mergi mai departe. Si timpul nu le vindeca pe toate, ci doar te face sa uiti cauza problemelor si motivului despartirii.

| vidia a răspuns:

Degeaba mai încerci să faci noduri daca ață s-a rupt deja. Așa este și într o relație, niciodată nu va mai fi la fel.